Ročný syn nechce jesť

lolita555
24. jan 2017

ahojte dievcata poradte moj dva a nieco rocny syn odmieta jest, predtym vsetko spapal zeleninku masko vsetko. teraz je vsetko nelubim nechcem ryzu samu ked mu chcem dat omacku omacku NIE mami, o polievkach ani nehovorim to ani usta neotvori, maso vypluje nechce. neviem co uz mu varit nenutim ho jest bojim sa aby narocky neodmietal este viac, jedine ovocie spapa sladke nedavam len doma co sa upecie. najhorsie je ze ked sa pozabudne a dam mu nieco do ust napriklad polievku urcite mu chuti tak zle ale akonahle sa zbada uz ani za svet. co s tym??? netrapilo ma to nejak extra ale teraz schudol preto sa pytam. nemate nejaky drif ako ho motivovat....dakujem

lucciinnkka5
24. jan 2017

Ahoj, ja mam s malym taky isty problem. Ma dva roky za par dni a tiez vymysla. Polievky vobec a tiez nemal problem. Ale zasa to co ma rad spapa. Napr. zje halusky akekolvek ale v polievke vobec a slivkove gule nic ine mi nechce. Skusala som aj to ze nedam nic ine len polievku ale nepomohlo , mohol byt akokolvek hladny nezjedol ju

hankaop
24. jan 2017

Aj moja ma taketo obdobie uz od dvoch rokov. Nestoji to za tie nervy. Teraz konecne (bude mat3 roky o tyzden) sa pomaly rozjeda,ale prvyh20 minut sedi a potom pomaly zacne. Obed bezne sedi mne na kolenach. Myslim,ze skusa moju trpezlivost (ja sa uz nemienim nechat vytocit :D )
V zime deti menej papaju a aj menej rastu medzi 2-3 rokom,tak aj menej jedia. Ked schudol,to asi nie je dobre,je to vyrazny ubytok? Nebol len chory?
Dcerku som naucila,ze aj ked nechce jest,nech s nami aspon posedi pri stole,chviku to trvalo,ale uz aj posedi a po chvili si aj nieco da

danielitta6
24. jan 2017

Ja som sa tiez s malou "natrapila" kym som pochopila, ze ju nedonutim ani za svet. Do dvoch rokov vsetko zbastila, aj to, co by som ja v zivote nedala do ust 🙂 A potom ako keby utalo. Pol roka mi dala do ust len tri alebo 4 oblubene jedla (nie velmi vyzivne ako napr. cestoviny so syrom), vsetko ostatne bol boj. Neverila som skusenym mamickam, ze to len vymysla, ze to prejde, samozrejme vsemozne som googlila. Po pol roku zobrala na milost mozno dalsie dve oblubene jedla. A od troch rokoch sa naozaj znormalizovala a zje toho pomerne vela. A napriklad maso papa prvykrat za zivot (ak neratam prikrmy na zaciatku) od minuleho tyzdna (3r.4 mesiace) ..... Kamaratka zacala davat svojej dcere B vitaminy a drozdie a neviem co aby sa zvysila chut do jedla a ani to nepomohlo. Nech to znie akokolvek, treba len preckat. Cim viac ho budete nutit, tym viac vam bude odmietat. A co schudol, to priberie ked sa opat rozpapka.

lolita555
autor
24. jan 2017

@🙂danielitta6 nenutim ho vobec praveze a celkom som kludna 🙂, ale niekedy je to na maslu ked ti povie ze nelubim to a ani to neskusil

maminuska
24. jan 2017

@lolita555 takmoja má 7 a ešte to ani nepoložím na stôl už kričí ..takéto neľúbim , často ani nevie o čo sa jedná . Je prváčka a váži neuveriteľných 16 kg pri výške 126 cm. V škole ej to ide, trénuje, športuje , ale aj gaťky spod sukne by jej spadli keby som ich nepozašila.

lorela
24. jan 2017

@lolita555 Aj keď sa môže jednať len o krátke prechodné obdobie, vzhľadom na to, že už chlapček schudol, by stál za úvahu nejaký výživový doplnok na podporu chuti do jedla, napr. Pangamin.

janickadr
24. jan 2017

@lolita555 Urcite to nie je najspravnejsie riesenie, ale napr.moja dcera obcas jedava polievky slamkou, to sa jej paci a motivuje ju to...

lorela
24. jan 2017

@janickadr Na takomto "experimentovaní" je tiež kusisko pravdy 🙂, napríklad moja dcérka nezje vo vývare petržlen ani kaleráb, ale v hustej zeleninovej polievke a v čírej fazuľovej sa ho nevie dojesť 🙂.