Ročné dieťa nechce jesť

4. jún 2022

Ahojte,
nemali ste niekto prosím podobný problém? Syn má rok, bol riadny papkáč no teraz akoby utlo, nechce jesť takmer nič… Je dojčený, vodičku pije pekne, ovocie miluje, aj ovocné presnidavky, surové ovocie, naparené ovocie… No normálne obedy nechce. Skúšala som pučiť vidličkou, mixovať, robiť redšie, hustejšie, kŕmiť pri hračkách, s telkou, v stoličke… Proste to nejde… Jediné čo mi zje sú cestoviny s paradajkovými omáčkami (do toho keď zamaskujem mäso ho zje), vývar a pečené stehno s ryžou a kompótom… Ale aj to musí mať naladu, inak zje 2-3 lyžičky a stačilo…
Obmedzila som všetky “sladkosti”, skúšala som cez deň aj menej kojiť aby vyhladol, no nezaberá nič… Doktorka povedala že len vydržať, priberá pekne, 86cm a takmer 13kg. Je možné, že mu stále stačí moje mlieko a tá trocha ktorú cez deň poje?
Pre predstavu, náš deň vyzerá cca takto:
Raňajky: jogurt (ten poväčšine zje) alebo sa snažím chlebík, ale to maximálne 2 kúsočky
Desiata: ovocie (pokiaľ spapá dovolím mu chrumky/tyčinku)
Obed: varené (2-3 lyžičky)
Olovrant: väčšinou sme vonku takže buď ovocie, alebo rožtek/lupačka do ruky ale tiež tomu moc nedá
Večera: väčšinou už nechce nič, len mlieko…

jarmila2010
4. jún 2022

zuby to mozu byt..deti casto odmietaju varu,ked im idu...prejde to casom...

autor
4. jún 2022

@jarmila2010 aj mesiac v kuse? Myslela som si, že sú to zuby, no nevidím v ústach naliate ďasná, nie je ani nervózny, aj pekne spáva…

zuzka1_zuzka1
4. jún 2022

Tiež som to pri dcérke mala podobne, pri zúbkoch, v istých fázach jedla malo, a bolo to okolo roku. Využi to že prispieva a kojíš, dávaj čo zje... Ono to nemusíš vidieť že idú ale jeho to bolieť môže. Držím palce

jarmila2010
4. jún 2022

urcite aj dlhsie,ako mesiac...syn nemal ziadne,taketo obdobie,ale pri dcere sme si tym presli...odmietala takmer vsetky prikrmy...najradsej by bola stale na UM...a domyslela som si,ze to mozu byt zuby,ked jej velmi chutilo studene tvrde ovocie v sietke ohryzat(jablko,hruska)...a co jej chutilo,tak to boli studene jogurty...

ankare
4. jún 2022

Dojci normálne na požiadanie, neobmedzuj mu to,.možno práve to teraz potrebuje.
Neboj, je to len obdobie. Krásne prospieva a a to je hlavné. Nerob si z toho ťažkú hlavu. Jedlo ponukni, ale nenut.
Držím palce!

eva233
4. jún 2022

Kľudne to môžu byť zuby... A inak bol už na očkovaní.... Neviem či to má nejaký súvis možno trepem blbosť 🤷‍♀️😁 ale teda u nás po očkovaní v cca roku a myslím, že na tom mali podiel ajj zuby... Tie vedia stvat podľa mňa aj viac ako mesiac.... Tak my sme mali tiež takéto obdobie tomto veku. Syn je decembrový a skoro celú zimu nejedol nič len suché cestoviny pokvapkane olejom, suchú ryžu, ovocie, zeleninu, Jogurty a polievky, sem tam mäso.... Mohla som variť aj neviem co už som myslela že vyskočím z kože keď nič nechcel a potom som už rezignovala a potom na jar zrazu akoby chytil druhý dych a jedol všetko úplne v pohode.... 🤷‍♀️... Ked tak skús kvapky b komplex 5 kvapiek denne možno pomôže 😉....

autor
4. jún 2022

To som skúsila len deň obmedziť, kojím na požiadanie stále baby… ďakujem za slová podpory❤️

@eva233 zatiaľ má len dve očkovania za sebou, ale teda bezproblémovo… no ja som presne z toho zúfalá že vyváram a nechce papať, že sa snažím a je mi to potom ľúto lebo mám pocit, že mu to nechutí…
Snáď to naozaj prejde a začne papať ako predtým 😊 Veď kým pôjde do škôlky má čas… Tak teda bude na jogurtoch a cestovinách, keď mu chutia🤷🏼‍♀️

zuzkaa1991
4. jún 2022

Ak pribera neriesila by som....aj moja malo papa....rozjedla sa niekedy po 3r. Ma 4r a 14.5kg takze vas je velky a staci asi mu co spapa cez den ;) len nukat nukat aj ked zje 2 5lyzicky je zaklad ;) nech pride len na chute nové

elizabet173
4. jún 2022

kým kojíš na požiadanie, tak to nechaj tak, nedávaj ale chrumky, ani tyčinky vôbec, možno aj ovocie by som dala len doobeda na desiatu, je sladké, možno sa tým zasýti. Nebuď zúfalá, ešte len príde obdobie, keď bude s jedlom vymýšľať a to už ani kojiť nebudeš. Ak je spokojným tak mu to asi stačí

bashee
4. jún 2022

Moj to iste. Ma 13 mesiacov a toto co opisujes trva cca od 9./10. mesiaca. Cize dlho. Uz som si zvykla. Je stale kojeny, zje trocha jogurtu, kusok cisteho chlebika, chrumku, par lyzic polievky (tuha strava na obed nehrozi 🤣), maximalne kuuusticek zemiaku ked sme v restike, par cucoriedok, a jedinu krupicu s maslom a grankom zje celu. Idu mu teraz naraz tri stvorky. Takze, ja stale cakam. 💁‍♀️

babydesire
5. jún 2022

Juuuj,vzdy ked tu na konovi vifim prispevok typu : moje dieya neje/malo je tak su to maminky ktore maju deti ktore zvycajne zjedia dvakrat tolko co moje deti 😀 nebooj pribera tak je to ok..moje deti nikdy tolko toho nezjedli ako tvoj a su tu a zdrave

mareri
24. jún 2022

skušaj nejake farebne jedla, foot plating, skus bio jedla. Držim palce