Ročné dieťa je nejedák

18. jún 2023

Ahojte ak máte takto staré dieťa a nechce papať všetko dávate potom UM alebo necháte tak a počkáte kým vyhladne?
Aby som objasnila môjmu situáciu. Dcéra je od začiatku na UM momentálne má rok. Od kedy sme začali s prikrmami tak to bol boj, samé odmietanie. Občas boli fázy lepšie ale väčšinu času proste na UM. Teraz spapa, raňajky, desiatu a aj poobede kašu. Olovrant a obed ako kedy. Niekdy spala niekdy polovicu niekdy pár lyziciek. Nikdy nebola veľký jedak aj keď bola čisto na UM tak v čase keď iné deti v jej veku papali 150 -180 ml mlieka tak ona 120. Doteraz jej dávky aj prikrmov sú takéobcas aj mensie . V noci papa este2x chcela som zrušiť ale akonáhle nedám tak je hore aj 3 hodiny a nechce spať.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
18. jún 2023

@elizabet173 samozrejme to nočné chcem zrušiť len ako píšem nejde to tak lahko skúšam zatial každú no znížiť dávku ale ako hovorím je to boj :D ...aj som párkrát skúsila ked odmietla obed ...kedže hlavne ten odmieta - zelenina, maso a pod....ovocie zje v pohode aj kaše celkom ....skúsila som nedať mlieko ale to zas bola hladná a nervačila a mala zlú náladu a zas to bol problém ...skôr je to tak že odmieta tú zeleninu lebo aj ked dám potom mlieko tak dalšiu dávku čo má jesť olovrant napr tak to zje v pohode ...

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
18. jún 2023

@elizabet173 ved hneď v názve je ze ma rok ...mixujem, do ruky dávam pečivo aj ovocie ale to väčšinou skončí na zemi a keď jedlo len popucim tak to vypluje

jaroslavo
18. jún 2023

Naco tolko mlieka pocas 24 hod?
To ze pisu kolko ma dieta vypit neznamena ze je potrebne mu tolko dat..
Ked sa namiest9 jedla da mlieko. Jasne se nechce jest

Cez den by som odstranila mlieko uplne.. ked napr na uspatie tak jedine po obede.inak nie a aj to menej napr 120 az 150ml

A na noc prejst postupne na 1 mlieko.

Ja som v noci ked boli na 2 mliekach davala napr 120 az 150ml..nie 210..stacilo im na ukludnenie a zaspatie.. tak sa da aj postupne odstranit davka mlieka v noci

A pocas dna skusat davat jedlo..uz by skm to nenazvala prikrmom.ale jedlo. 1 rocne dieta uz nema prikrmy..a taktiez by som odstranila kasu. Ked tak na veceru
ked sa da na olovrant kasa.. jasne ze nechce vecerua potom je v noci hladna a pyta 2xUM

A u nas este funguje ze napr. Maju polievku uz o 11stej..druhe 11.30 a je..
Napr mladsi moc nechce ranajky.. skor si pyta jest o pol9 ako ranajky..tak uz potom neriesim okolo 11stej desiatu. Ale rovno dam obed..
Olovrant lahky. Napr jogurt alebo vyziva a piskoty a potom syta vecera..
A pred spanim um.
Taktuez u nas zabrala zmena stravy a varenia..v 10 mesiacoh nastal zlom kedy odmietali jest a jednoduchio nechceli neochutrne , mixoane ( u nas iba vydlickou rozpucene)jedla.. neviem co malej varite..ale mozno by pomohlo aj to, u nas to zabralo..

Taktiez nieje zle skusit davat nejaky cas bvitamin v kvapkach..b-komplex v kvapkach.pri 1 rocnom dietati 2kv..alebo kludne aj viac,,) b vitamin je vitamin rozpustny vo vode, predavkovat sa nim neda a teda sa vycika

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz