Ročná dcérka odmieta pekne papať

nikolet_89
10. máj 2013

Ahojte maminy, moja dcerka bude mat 15m od narodenia nejedla niako moc ked vypila 90ml nutrilonu tak sme tlieskali, je februarova. Ked sme zacali prikrmovat zacala papat cim dalej viac tak sme boli radi. Ale teraz ako zacalo byt teplejsie do nej neviem poriadne nic dostat. Nas jedalnicek je nasledovny, vstane o 8:00 ranajky davam o 9:00 jogurt zje mi z neho necelu polovicu takze jej ho dam dopapat neskor, o 12:00 vypije cca 180ml nutrilonu a ide sa spinkat...doobeda je to este ako tak ok, ale poobede ako sa zobudi a chcem jej dat obed (maso odmieta) ci polievku, alebo normalne varene jedlo zje mi 4-5lyziciek a koniec, medzi tym by jedla najradsej len ryzu, pyskoty okolo 18-tej jej dam znova varene vacsinou zeleninu alebo ovocie ale aj t je bez uspechu 4 lyzicky a hotovo !!! ☹ neviem uz co jej davat, no a na noc mi vypije 200ml kakaa a ide sa spat...ja neviem sama si myslim, ze to moze byt tym, ze je teplo a ani nam dospelym moc nechuti jest, len by som chcela vediet ci ma niekto este podobny problem a pripadne poradit co u deti zabera...skusala som jej dat aj lyzicku nech sa krmi sama vzdy to skonci tak, ze chce krmit mna 😀 😀 😀 pit pije krasne vyse litra denne dakujem

xlucia
10. máj 2013

@nikolet_89 v tom veku ma jest polievku pred spanim alebo aj par lyziciek druheho, ak by vladala, a mlieko po zobudeni. ved takto nic poriadne neje cele doobedie.
plus vecer staci mlieko, naco kakao
nemas tam ziadne ovocie, zeleninu, chlebik atd...

cicimon
10. máj 2013

@nikolet_89 coho vypije liter - mlieka, vody?

nikolet_89
autor
10. máj 2013

@xlucia zeleninu a ovocie dostava mala bud ako prilohu, alebo skusam niekedy aj rano jablcko s piskotmi a tak dalej, vitaminom ma dost, chlebik mi nechce vobec, zje akurat tak rohlik a aj to len striedku z neho, akonahle rohlik natriem syrom, maslom hocicim uz to nechce...a pred spanim mi tiez nechce polievku ani druhe uz som skusala, preto jej davam mlieko a spinka 3 hodiny potom snazime sa jej davat vsetko mozne nech ma vsetkeho dost, ale nicoho nezje viac ako tie 4-5 lyziciek...uz som pocula aj rady nedavaj jej nic ona si vypita a zje ale mala si nepita ani ked neje 5 hodin a mne to aj tak neda aby som jej nieco neskusila dat

nikolet_89
autor
10. máj 2013

@cicimon za den 180ml mlieka a 1200ml vody/caju striedam jej to, ked vypije celu 330ml flasu vody, tak jej dam zas caj a potom zas vodu a v noci len vodu

winka99
10. máj 2013

menej mlieka skus davat, moj ma 6 a ked mu dam rano viac kakaa alebo viac sladke je, tak. mu netreba jest aj do jednej a to uz som si vsimla davnejsie, takze rano moze len 1 dl kakaa 🙂

cicimon
10. máj 2013

@nikolet_89 ja by som davala menej vody a viac tekutejsej stravy alebo menej jedenia "medzitym"... ked ma v bruchu samu vodu, prip piskoty meedzi jedlom tak jej jedlo asi tak nechyba
a na kakao ma tiez este cas, hlavne vecer

nikolet_89
autor
10. máj 2013

@winka99 davam dcerke mlieko len o 12:00 pred poobednym spankom UM a potom az o 20:00 ked ide spat kakao na noc

amouramour
10. máj 2013

ja by som zrusila mlieko o 12tej, vtedy sa ma davat obed, tymto detom staci mlieko raz denne, beztak ho maju este vecer v kasi...a kakao by som asi kazdy den nedavala

jajamalka
10. máj 2013

tiež si myslím, že má príliš veľa vody, máme podobne staré dievčatká, naša vypije za deň 400ml mlieka a asi 150-200ml vody, ale k tomu vždy polievku, alebo druhé, banán/jablko na desiatu, chlebík s niečím na olovrant atď

cherry1981
10. máj 2013

@nikolet_89 Ja krmim tak isto, rano ma jogurt okolo 9 hod kedze tiez vstava okolo 8 a potom az okolo 12 mlieko. Obed ma az ked vstane, kedze je naucena zaspat pri mlieku 😉 😉 Na tom nic zle nevidim. Jasne keby vstala o 6 hod tak ma aj desiatu, ale ona ma namiesto desiaty hned ranajky.
Tak jej davaj to co jej chuti my sme mali tiez take tazke obdobie, ale ked jej chutila zeleninka tak som jej davala cely den zeleninku ked vyziva tak vyzivu ked mlieko tak mlieko. A pred spanim vecer mame tiez mlieko 😉 Nasa bude mat 13 mesiacov, ale teda este stale nezje 5 jedeni denne, ma tri hlavne jedla ako je jogurtik, ovocie zeleninka a potom dva krat vzdy pred spanim mliecko 🙂 Mozno jej to staci co spapa 🙂

aliza
10. máj 2013

@nikolet_89 no a sa cudujes, ze uz nechce nic jest? ved ma brucho plne vody.....moja 8 rocna tolko za den nevypije 😒 , dokonca ani ja... a tiez som zasadne proti kakau, na noc by som nic sladke nedavala, len mlieko. A takisto vyhod piskoty....nemaju ziadnu vyzivovu hodnotu a vo vasom stave, ked dieta poriadne neje dolezite a zdrave potraviny cez den, tak piskoty naozaj nepotrebuje. A takisto caj.....vyhodila by som ho a ponukala len vodu. Mlieko jej daj rano po zobudeni, nie naobed a vecer na spanok zase mlieko, nie kakao! a uvidis, cez den ti zacne papat, len obmedz prijem tekutin, to je strasne vela podla mna

aliza
10. máj 2013

@nikolet_89 a caj aky pije? stavim sa, ze sladky....sladke pyta sladke, nezahasi smad a vlastne to ani nie je sucastou pitneho rezimu, nic z toho dieta nema, len zbytocny cukor a pokazene zuby neskor....voda, voda a voda a uvidis, uz tolko nevypije

kaja73
10. máj 2013

@nikolet_89 rano jej skus dat len mlieko,na desiatu cerstve ovocie,pred spanim polievku,po spani druhy chod,alebo jogurt,vecer chlebik s dacim a tesne pred spanim zas mlieko.
Moj ked jedaval jogurt rano,tak mal problem s obedom-teraz papa jogurty-smotanovy -na veceru a potom pred spanim vypije este 2 deci kozieho mlieka a vystaci mu to do rana-ma uz 3,4 roka.
Na pite davaj vodu,alebo nesldeny caj-cukor vobec nedaj v caji-berie to chut do jedla a kazi zuby.
Nas jedalnicke teraza ked ma cez tri roky vyzera takto-rano 2 deci kozieho mlieka a kusok chlebika so zeleninou,desiata ovocie-bud cerstve,alebo susene - marhule,slivky a orechy,obed len druhy chod-polievku ma len raz do tyzdna-lebo on po nej nechce druhy chod,olovrant zas ovocie plus tie viaczrnne pufovane chlebiky-zje ich viecej kusov,vecera smotanovy jogurt.
Medzitim ma daku sladkost,ale len symbolicky-dve ovocne cocky,alebo kocka cokolady,ci maly keksik-ozaj maly.
take ze -piskoty,brumiky,pribinaky....take neje vobec-ked to obcas v minulosti totiz zjedol,tak nechel jest potom normalnu stravu-takze sme to razne vylucili.
okrem kozieho mlieka pije na 90% cistu vodu a obcas nesladeny rooibois caj-za den vypije aj s mliekom cca 1200ml.

jaja018
10. máj 2013

Ja mám ročnú dcérku doteraz bola výborný papkáč no posledný mesiac papa dva najviac tri krát za deň. Nemá čas sa najesť. Tak aby niečo jedla jej dávam take jedlo aby si ho zobrala do ruky a išla. Natriem jej rohlicek dám mesko do ruky paradajku jablcko. Ona si s tým chodí a papa