Prvý príkrm

27saba12
24. mar 2024

Ahojte Maminy 🙂 dnes celý deň dumám a dumám nad touto vecou : malá dcérka sa u narodila 22. Novembra čiže teraz 22. Marca mala 4 mesiace. Doktorka mi povedala že môžem začať skusat davat príkrmy od ukonceneho 4 mesiaca a švagriná mi prisla a pomotala mi hlavu ze mala este nemá ukončený 4 mesiac ze ona ho este len zacina ze 4 bude mat ukončený az 22.4 kedy bude mat už 5 mesiacov tak teraz som z toho uplny debil že či toho 22. Marca teraz este len zacala 4 mesiac alebo skoncila
Ďakujem za kazdu odpoved

ivula0807
24. mar 2024

@27saba12 ukončený štvrtý mesiac mala 22.3, už môžeš skúsiť dávať prikrmy ak je malá na UM a javí záujem o jedlo 🙂 ja mám dcéru narodenu 09.11. a už tiez dávame pomaly ochutnávať

anavixy
24. mar 2024

Ma uz ukonceny 4. mesiac. Stvrty mesiac zacal den po dovrseni tretieho mesiaca 😃 ono to znie zlozito, ale je to uplne logicke a jednoduche, je to presne ako so storociami a tisicrociami, a aj rokmi, ked dieta dovrsi jeden rok, zacina mu plynut uz druhy rok a teda ked dieta dovrsilo 4 mesiace, zacal mu uz plynut 5. mesiac a teda 4. mesiac ma ukonceny.
Kazdopadne prikrmy nemusis zacat davat hned, kludne mozes pockat este par tyzdnov, mesiac aj viac (tak ako aj u dojcenych deti), ale aj mozes zacat, ak dieta javi zaujem o jedlo...

cyberk
24. mar 2024

22nov 0m
22dec 1m
22jan 2m
22feb 3m
22mar 4m == ukonceny 4mesiac
Svagrinke odkaz, ze chapeme, ze matika nie je pre kazdeho :D

27saba12
autor
24. mar 2024

@ivula0807 ano mala je na umelom mliecku takze mozem davat hej lebo uplne ma to pomotalo pane boze
Ďakujem pekne za odpoved

ivula0807
24. mar 2024

@27saba12 jasne môžeš skúšať 🙂

gvenduska
24. mar 2024

Máš svoji hlavu alebo počúvaš niekoho ineho keď povedala doktorka tak môžeš
Kľudne môžeš ja som začína aj skôr

cookie29
25. mar 2024

A dieta ma zaujem? Lebo napriklad ja som dojcila, cakali sme ukonceny 6m. Mladsia javila znamky uz chvilku pred a starsiemu to bolo sumafuk a s prikrmami sme zacali az niekedy v 8.m... do roka je dieta dojca, cize mliecko mu staci... napriklad u nas dieta sedelo s nami pri stole a teda mladsie sa natahovalo za lyzickou, za jedlom a pod... starsie ani nahodou....

cyberk
25. mar 2024

@cookie29 nemusi vobec javit zaujem, to je blud, ktorym si mamicky ospravedlnuju, ked nechcu dietatu dat uz prikrm 🙈

cookie29
25. mar 2024

@cyberk a preco by dietatu nechceli dat prikrm? Blud je skor tato hlaska.... daj mi najmensi dovod, aby som si nieco ospravedlnovala????

Ked Ti dieta neotvori usta, tak co ho budes stopat ako hus? 🙈🙈🙈 Chystala som pravidelne par tyzdnov pre dieta a systematicky sa toho ani nedotklo....