Prvý jogurt pre 8 mesačné dieťa

sfinxx11
4. mar 2018

ahoj, nedavno sme mali 8 mesiacov. chcem dat biely jogurt. co poviete na biely kremovy od pilosu z lidla resp. aky mi odporucate?
dakujem

hettinka
4. mar 2018

Pilos ten 3,5 percentný, alebo ten bio čo majú. Ja robím doma v jogurtovaci.

lilienlukacs
4. mar 2018

Z hľadiska obsahu cukru je najzdravsi Zvolenský biely ja odporúčam ten 🙂

pininka
4. mar 2018

Ja malej davam od nestle,tie z dm co su od 4 mesiacov, normalne jogurty jej nerobili dobre a napinali ju.

deni73
4. mar 2018

Slovenské odporúčam.

ebi88
4. mar 2018

Banovecky

ellaafi
4. mar 2018

My sme začínali Active (Lidl) a striedala som ho smotanovým Zvolen a Kunin. Vlastne ich dávam dodnes s prídavkom čerstvého ovocia

deti95060810
4. mar 2018

my sme dávali z Jednoty....v pohode.

yanni
4. mar 2018

Grob so vlastny. Aspon budes vediet, co v nom mas. Sice nevydrzi v chladnicke mesiac "ako cerstvy" brrrrr ale vies, co jes.

lobic
5. mar 2018

Dobre jogurty maju v dm, ale taktiez je fajn aj kunin 🙂

hettinka
5. mar 2018

@yanni presne tak, naj je domáci. Deti hovoria, že z obchodu nie je dobrý, už si tak zvykli. Nie he to žiadna robota, príprava 2-minútová záležitosť.

hettinka
18. mar 2018

Milé mamičky, prosím o vyplnenie tohto dotazníka pre môjho syna, naozaj veľká vďaka https://www.survio.com/survey/d/M8R8U0A2F8N5S2Q6G

pininka
18. mar 2018

@hettinka vyplnene

ink
3. apr 2018

Môj mal po kravskom jogurte hrozné kŕče v brušku. Ovčí a kozí čistý však priam miluje. Kupujem len čisté. A beriem značky s malých fariem. Inak, odporúča sa nekojeným deťom po 10m a kojeným až v roku

kimi203
3. apr 2018

Ja idem akurat dnes vyrobit kozi doma z tami ziveho jogurtu a chcem potom nesor objednat aj tie jogurtove kultury...Baby co vyrabate doma , tak skusali ste tie kultury, alebo davate iba biely jogurt do mlieka? Diky

hettinka
3. apr 2018

@kimi203 dávam biely do mlieka. Ale aktuálne mám doma Bulharsku kultúru, tak idem skúsiť pre porovnanie.

kimi203
3. apr 2018

@hettinka daj mi prosim potom vediet, presne tu chcem objednat aj ja. som zvedava, ci bude hustejsi..

yanni
5. apr 2018

@kimi203 ja som s kulturou Robila len raz a nechutil nam.

kimi203
5. apr 2018

@yanni v com bol iny?

yanni
6. apr 2018

@kimi203 neviem ti povedat. Bol take "vodovejsi". My mame radsej kremove. Ja robin z Bio mlieka a bio jogurtu. Z prvej davky je este 5 krat rovnaky, potom na siesty-siedmy krat uz zase kupim jogurt. a tak stale dookola.

ale tych kultur je vela. Kto chce s kulturou a sa mu chce vela experimentovat, moze skusat. Ja som uz doexperimentovala. Nam to vyhovuje teraz tak, ako to mame.

kimi203
6. apr 2018

Ja tiez radsej kremovejsi, som si myslela, ze s tou kulturou bude hustejsi. A aky bio jogurt pouzivas a v akom pomere? Diky
@yanni

hettinka
6. apr 2018

Ak chcete krémový jogurt, treba použiť smotanu. Krémovu chuť mu dáva to, že má vyšší obsah tuku. Ja dávam pol mlieko a pol 12% smotanu (na varenie z Lidl )

katkalubkova
6. apr 2018

V 8mich mesiacoch jogurt mozte dat. Mylim, ze Pilos ma vela ceskych vyrobkov, na jogurte je to aj napisane CZ v takom lezatom vajicku. Ale aj zvolensky, alebo Tami a Valasky je super ( moravsky ), neviem ci ho vo svojom okoli kupis. To je este taka stara komunisticka klasika ( ten valašský )

katkalubkova
6. apr 2018

Veru mozes vyskusat najskor aj ovci, predavaju ho v sklenenych poharikoch, bude asi lahsi ako kravsky.

nela6
6. apr 2018

@sfinxx11 a potom odfot ako sa zatvari, mojmu sa skryvil v tom veku z toho usmev 🙂)) ale kazde je ine

stanislavicenka
24. apr 2018

Vna jogurt je cas od 1ho roka. A urcite nie hnusny pilos z lidla. Hladajte dobry zdroj. Ja som dcerke davala od holandie, biely. Okrem zlozenia treba citat aj vyzivove hodnoty

hoslenka
20. apr 2020

Čo to znamená, ak mal synček po tom, čo ochutnal jogurt červené fľaky okolo pusy? A taktiež sa mu to robí po kravskom masle. Všade, kde prídu tieto 2 potraviny do kontaktu s kožou, tak mu to sčervená.

barunka.k
20. apr 2020

@sfinxx11 ja osobne som dcérke dávala Hollandiu bielu ako prvý jogurt...

hanka1674
20. apr 2020

Podľa mňa je to na tebe. Ak máte nejaké tie obľúbené, tak proste kľudne začni s nimi

hoslenka
21. apr 2020

ja som bielu Hollandiu ako píše barunka dala prvýkrát, druhý aj tretí a vždy mal tie fľaky...zajtra ideme do poradne tak uvidím, čo mi na to povie doktorka