Prvé príkrmy pre dieťa s refluxom

maxinaca
30. jan 2016

Babenky, od ktorého mesiaca vám pediatri odporúčali zavádzať príkrmy dieťatkám, ktoré trápi reflux? Ďakujem.

sojorez
30. jan 2016

Normalne- kojene po siestom mesiaci,na um skor... pre kojencov je prasok do mat.mlieka na jeho zahustenie,deti na um piju specialne antirefluxne...

lavinis
30. jan 2016

@maxinaca u nás tak, ako keby ho nemal, po 6. mesiaci, ale je pravda, že u nás už po 4. mesiaci sa to vrackanie zlepšilo

seahorse27
30. jan 2016

Reflux s treminom zavadzania príkrmov nijako nesuvisi, nijak sa nemeni oproti detom, ktore reflux nemaju. Moj nazor je, ze cim skor, tym lepsie. Hustejsia strava zmiernuje reflux - lepsie sa udrzi v zaludku. Ved aj mlieko sa zahustuje malym babatkam, ktore maju reflux a este nejedia prikrmy (napr. Nutritonom).

salome51
30. jan 2016

@maxinaca môj synček bol na antirefluxnom Nutrilone a príkrmovať som začala od 4 mesiaca

maxinaca
autor
31. jan 2016

@salome51 dakujem, chcem sa opytat, of ukoncdneho 4.mesiaca alebo od ,zaciatku mesiaca

sense
31. jan 2016

od ukonceneho 4.mes ak je dieta na umelom mlieku

salome51
31. jan 2016

@maxinaca mal 4 mesiace a 2 týždne 😉

salome51
31. jan 2016

@maxinaca ešte ma napadla jedna vec. Pri deťoch s refluxom treba obzvlášť dbať na množstvo jedla ktoré zje. Jednak napr. na obed a pri väčších deťoch počas celého dňa. Nie je dobré aby bolo dieťa príliš najedebé, resp. dbať aby sa neprejedlo, lebo vtedy zvyknú refluxové detičky zvracať. Aj môj sa dnes na obed parádne pozvracal. Doobeda bol so starkou a tá mu samozrejme dopriala všetko čo chcel no a keď sa naobedoval tak stačil už len kúsok vody a išlo všetko von 😉

maxinaca
autor
31. jan 2016

@salome51 Môj má tri mesiace a je na Nutrione Ar, len ho strašne z toho zapeká, on má skrytý reflux, čiže v podstate nevracia, len sa mu todostáva naspäť, už len čakám na tie príkrmy aj keď zasa som čítala, že niekedy sa to môže ešte zhoršiť.

salome51
31. jan 2016

@maxinaca mne Alexejko zvracal a to vždy po každom kŕmení. Potom nás poslala Dr. na gastro a tam mu zistili rexluf II. stupňa. Hneď sme prešli na Nutrilon AR a bolo to omnoho lepšie. Keď sme začali prikrmovať prestal aj zvracať. Len ako hovorím, bolo treba dávať pozor na množstvo jedla čo zjedol. Ak bol napapaný až príliš tak sa povracal. Časom som prišla na správne množstvo koľko mu dopriať aby nebol ani hladný ale aby nemal ani bruško zaťažené. Teraz ho musíme krotiť, lebo je dosť veľký jedák 😉 . Držím palce aby to čoskoro prešlo.

alex5896
10. feb 2022

@maxinaca prosimta ako ste dopadli s tym refluxom zhorsilo sa to pri prikrmoch?