Prvé príkrmy pre 4-mesačné dieťa

klaudia2510
2. nov 2022

Ahojte, zaujíma ma, ženy, ktoré ste dojčili aj prikrmovanie UM (ja dávam nutrilon) kedy ste dali vašim deťom prvý príkrm, a čo to bolo. Ja mám doma kašičku ryžovú od Sunaru, od ukončeného 4m. Rozmýšľala som vyskúšať onedlho. Dcérka mala pred 4 dňami 4 mesiace. Ďakujem za odpovede.

bobkovci5
2. nov 2022

@klaudia2510 prikrmy začínajú ukončený 4.mesiac a dochtorka ti povie s im začneš mrkva potom mrkva zemiak atď nemáš sa kde ponahlat

hilda08
2. nov 2022

@klaudia2510 zalezi len na tebe, niekto si razí teóriu ze hned vsetko odzaciatku, niekto postupne, najlepsie podla mna začať cuketa, tekvica a take tie menej chuťovo výrazne a s veľkým podielom vody, ale poznam zeny, ktoré dali dietatu hned cestoviny s masovými guľami (príklad) a vsetko v poriadku, vygoogli si, nájdi si co sa zhoduje s tvojim nastavením a tym sa riad 🙂

ivinkapink
2. nov 2022

Ahoj, dieta ktore papka aj / iba UM mozes za at prikrmovat od 17.teho tyzdna. Zacina sa zeleninou, potom ovocim a potom sa myslim pridava lepok a ryza. Ide o ochutnavanie, zoznamovanie sa s jedlom. Niektore deticky zacnu hned takuto stravu akceptovat inym to trva aj pol roka..

klaudia2510
autor
2. nov 2022

@bobkovci5 áno to viem že od 4. Mesiaca, lenže tie čo sú dojčene by mali od ukončeného 6. Mesiaca, nechcem sa nikam ponáhľať len na tak zaujíma keď dávam aj aj kedy tak približne začať, ja mám v pláne tak okolo 5 mesiaca začať

klaudia2510
autor
2. nov 2022

@hilda08 no ja som rozmýšľala začnem s mrkvičkou, petržlen, zemiačiky atď.. to máme zo záhradky 🙂 a potom ovocie, už mám urobenú domácu výživu z jabĺčka, bez cukru bez všetkého

annm81
2. nov 2022

@klaudia2510 Ak máš domácu mrkvu, zemiaky, petržlen a jablká, ničím lepším začať nemôžeš. V zásade vôbec nejde o nejaké presné schémy, ale len o to, aby sa začalo potravinami, ktoré nebývajú problematické (napr. exotické ovocie, jahody, paradajky...). A aby sa na vec išlo pomaly - začať jedným druhom, skúšať malé množstvá zo 2-3 dni, následne prejsť k ďalšiemu.

dagmara17
2. nov 2022

Keď papá umelé mliečko, tak môžeš kľudne začať od 4 mesiaca. Akurát že by som vôbec nevolila takéto kupované kaše a jedlá. Normálne jej doma uvar zeleninku, začni jedným druhom a postupne pridávaj. Toto sa myslí pod tými príkrmami 🙂

klaudia2510
autor
2. nov 2022

@dagmara17 tak zeleninou ovocie čo sa dá domáce a doma uvarené samozrejme, kasicku som kúpila tu ryžovú vyskúšať.

dagmara17
2. nov 2022

@klaudia2510 to podľa mňa zatiaľ vôbec nemusíš dávať. Lebo nezačneš hneď dávať príkrmy počas celého dňa. Ale postupne nahradíš najskôr obed, potom večeru, raňajky.

veronika3110
2. nov 2022

ja som čisto dojčila, ale začala som príkrmy od 4m, lebo mala malá už záujem a doteraz je pekne všetko... začala som zeleninou, potom ovocím, potom zelenina s mäsom a kaše až nakoniec

petamich
2. nov 2022

ono hlavne ide o to, ze ked das sladke ovocie, nebude mozno chciet cistu zeleninu, preto sa zacina vsetkou zeleninou, kym das ovocie 🙂 cize ono napr. nasa pediatricka odporuca zelenina, maso, ovocie, kasa...zacina sa obedom, desiata, olovrant...ale tak urobis ako uznas za vhodne

klaudia2510
autor
2. nov 2022

@petamich áno tak zeleninou by som chcela najskôr začať, len som našla túto kašu od 4 mesiacov tak som myslela že skúsim to najprv, ale asi počkám s tým a radšej keď už tak začnem tou zeleninou

klaudia2510
autor
2. nov 2022

@veronika3110 a aj si konzultovala najprv s doktorkou alebo si začala sama?

veronika3110
2. nov 2022

@klaudia2510 začala som sama, moja dr mi nepovedala nič.. a teraz v 6 mesiacoch sa pýtala či jej už dávam, povedala som áno, už papa všetko a povedala, že dobre

janinah
2. nov 2022

Mám takého vnúčika 4 mes.1 týžden,74 velkosť nosí,7 kg váži...a chce jesť...predvčerom začali so zemiakom,potom pridaju cuketu,potom mrkvu,všetko domáce.....ryžová kaša je tiež ako prvá z kupovaných kašičiek v pláne