Prvé príkrmy a bolesti bruška

27. dec 2021

Ahojte,syn ma 4,5 mesiaca…pred tyzdnom sme zacali s prikrmami…zatial som mu dala 3 dni mrkvu a 3 dni zemiaky… do 3 mesiaca mal koliky ale odvtedy sme mali pokoj konecne..no akonahle som mu zacala davat jedlo,zase mu boli brusko,ale iba v noci,cize zase nespime od polnoci do rana😩😩😩 moze to byt kvoli tomu ze som zacala skoro?Radsej prestat mu davat mrkvicku alebo nieco ine a pockat?Pytam sa Vas preto,lebo pediatricku som volala dneska asi 150x a nedviha😩 a uz neviem co robit…dakujem

mauduska
27. dec 2021

príkrmy by sa mali dávaťs dvojtýždňovými pauzami - 2 týždne jedna potravina, o 2 týždne druhá, o 2 týždne tretia... aby sa vylúčili prípadné alergie a intolerancie..

ariannazara
27. dec 2021

U nás to bolo bežné do roka. Môj nemohol nič co nafukuje kalerab, brokolica, petržlen to bolo hrozne už som si myslela ze to nikdy nebude jest ale vyrástol teraz ma 2,5 a je všetko zaradom šošovicu, hrach, kapustu, brokolicu a uz ho neboli nikdy 😁

kvetinka2017
27. dec 2021

Ja som síce začala po 6m. Ale keď som mala pocit že tiez problém stráviť tak som dala pauzu. S tým že ja som prvé týždne vlastne len dala ochutnať. Nie vyslovene najesť sa.

petamich
27. dec 2021

zje par lyziciek a dokrmis mliekom? alebo uz zje aj viac? zacala si ponukat aj vodu nech sa pripadne lepsie vykaka? mrkva niektore deti zvykne zapekat, mozno skusit inu zeleninu, ja som tiez zacala, ked mal maly nieco cez styri mesiace a nas je napr. okej a to ziadne lyzicky, rovno zacal jest pomaly celu porciu 🤷‍♀️ ale tiez na niekedy problem sa vykakat ale brusko ho neboli, tak z casu na cas mu dam na desiatu trochu slivky (zatial len obed mame zavedeny ako prikrm) a napr. probiotika mu davas? nasmu davame kazde rano

bubik6x
2. jan 2022

Ahoj môj syn má už 5 mesiacov a má tiež koliky, aj pri mliecku a aj pri jedle, ale doktorka mi poradila dávať 2 dni jednu potravinu napr mrkvu, jeden deň pauza, a potom 2 dni zase niečo iné a zabralo to , no niekedy musíš dávať pozor na niektoré potraviny ako napríklad brokolica, hrášok, karfiol, pretože z nich nafukuje

ls85
31. jan 2022

@bubik6x ahoj my tiez zaciname prikrmovat, maly ma 5 mesiacov, mam pocit, ze ho zo vsetkeho boli brusko, skusila som mrkvu a zemiak. Jedine co znesie je od hipp 100% ryzova kasa. Mam teraz pauznut tu zeleninu kompletne? Pol dna mi prepreve, ked dostane zemiak. Je na UM. Lekarka mi nepoze, ta by do neho tlacila co najviac, nech si zvykne🤷🏼‍♀️

bubik6x
1. feb 2022

@ls85 ja by som skúsila na tvojom mieste začať ovocím, tie deti milujú, potom zeleninu, so zeleninou skúšaj najprv minimum také 2-3 lyžičky a postupne si zvykne, bruško ho bude bolieť ešte istý čas kým si črievka zvyknú aj na inú potravu ale nevylučuj tu zeleninu lebo ti ju nebude chcieť vôbec, môjmu viac chuti mäso než zelenina 😂

bubik6x
1. feb 2022

@ls85 a ak by si mala pocit že ho ten zemiak alebo mrkva zapchava a nemôže sa vykakať alebo mu to ide veľmi ťažko skús mu dať jablko alebo hrušku u nás to vždy zaberá a pri dcére som to takto robila do jej dvoch rokov ta mala celý čas problém, ani sa nedivím keď jej ocinko dával sladkostí koľko chcela 🤦

ls85
1. feb 2022

@bubik6x nemam zatial pocit, ze by mu zelenia sposobila zapchu. Stolicu ma kazdy den a to tiez redsiu, vyliezli mu dva zubky asi z toho 🤷🏼‍♀️

bubik6x
1. feb 2022

@ls85 A dávaš mu celé porcie a mlieko vynechas alebo dáš trochu a potom ešte dokrmis mliekom? Nám pomáhalo dokrmenie mliekom ale ako som už spomínala dávala som po trochu zeleniny a potom mlieko, pri ovocí zasa nie to mi vždy bez problému zjedol celé, a teraz má 6 mesiacov a je pekne celé porcie bez dokrmovania a bez problemov, teraz ho viac trápia zúbky ako bruško

ls85
1. feb 2022

@bubik6x dokrmujem mliekom zatial, dostava len par lyziciek. Vcera som ale prikrm vynechala a v noci trosku lepsie spal. Jeho prve 3 mesiace velmi trapili koliky. Zubkov mate uz kolko? Lebo ja mam pocit, ze idu dalsie dva. Stale mrnci, nespokojny… uz neviem ako ho zabavit.

bubik6x
1. feb 2022

@ls85 zúbky ma 2 ale ide mu ďalších 5 takže je nespokojný stále, to je normálne že je taký, skús nájsť niečo čo bude rád hrýzť u nás bohužiaľ kadejaké hryzadla nepomáhajú ale má v obľube svoje ponožky 😂 skúšala si nejaké masti na ďasná? Nášmu to niekedy pomáha, pravdupovediac aj mne pomohlo keď mi začal rásť zub múdrosti 🤣A koliky ešte má?

ls85
1. feb 2022

@bubik6x koliky uz nema. Hryzatka ho bavia len chvilu, najradsej ma tiez svoje ponozky a handricky 😄 masticky mu tiez nepomohli, len trosku Panadol

bubik6x
3. feb 2022

@ls85 každé dieťa to prežíva ináč, mojej dcére vystačil cumlík a hryzaky a synovi ponožky a môj nos alebo rameno 😂 ale skúšam každú chvíľu ho nejako zabaviť aby na to nemyslel, napr 15 minut na podložke ďalších 15 na gauči, v postieľke atď, ale niekedy sa to tiež nedá a buď trhá vlasy sebe alebo mne 😠

ls85
3. feb 2022

@bubik6x vlasy taha aj mne😂 je to fakt tazke, nic ho nebavi dlhsie ako 5 minut, stale na rukach, asi to nebude prikrmami, fakt zubky, lebo teraz mal pauzu 2 dni a je stale rovnaky 🧐

bubik6x
3. feb 2022

@ls85 no tak tie zúbky to len vydržať dokedy nevyjdú, držím palce 👍

marussska
28. aug 2023

@ariannazara Ahoj, u nás rovnako. Nemôže absolútne nič, čo je čo i len trosku rizikové 😓 Dokedy to trvalo prosím ta? My mame 7,5mes a stále dokola jeme len cuketu, tekvicu a batat 😤 Všetko ostatne katastrofa na to bruško 😢

ariannazara
28. aug 2023

@marussska neboj sa po čase to prešlo a jedol úplne všetko;) už ma 4 roky.

marussska
28. aug 2023

@ariannazara Bože, ďakujem ja už úplne na nervy že to tak bude mat stále. Ostatne deti jedia krížom krážom všetko a naša Hanka by aj zjedla no nemôžem jej to dať 😔 Nejake tipy a rady, ak si ešte pamätáš? 😃

ariannazara
28. aug 2023

@marussska musíš vydržať a nedávať jej zbytočne to co jej nerobí dobre. Crievka sa po čase vývinu a bude dobre. Neboj sa všetko chce čas, radím dávať to co môže a pomaly pridávať také potraviny ktoré nadávajú.

marussska
28. aug 2023

@ariannazara Ďakujem, neuveríš, ale pomohlo mi toto počuť 🙏🏻 Snáď to budem časom len lepšie a lepšie ☺️