Prvé ovocie na začiatku prikrmovania

25. dec 2022

Ahojte, mám otázku k prikrmom. Máme.za.sebou všetku zeleninu, skoro všetko mäsko, a chceme začať s ovocím. Najprv jablcko..aký postup ste zvolili, dávali ste najprv naparit a neskôr surové ? Lebo každý vraví inak. A keď bude malej chutit,kľudne môže spapat na prvý krát aj celé jabĺčko? Na ktorý deň ste doňho dali aj piškótku? Ak ešte nemala lepok. Mala má 5 mesiacov.

petamich
25. dec 2022

lepok som zavadzala vo forme striedky chleba do zeleninoveho prikrmu alebo zuzlat rozok (tam ale pozor, lepi sa to na podnebie a je tam riziko zadusenia, takze som mu tu gucu rozku vyberala z podnebia) 🙂 kazdopadne jablko/hrusku som najskor naparovala, kedze cerstve zvykne napr. naduvat a ked nic, tak potom uz surove (jasne banan som nenaparovala), piskoty som zacala davat az podstatne podstatne neskor, to v 5 mesiacoch ozaj netreba

ukulela
25. dec 2022

Naparila/ rozvarila som jablko. Banan surovy. Avokado tiez surove. Hrusku som tiez dusila.

pribinak
25. dec 2022

Dávala som surové jabĺčko, nerobila som na pare
5 mesačne dieťa nepotrebuje piskotu. To je potravina na ktorú má ešte čas

Ideálne je ak máš domáce jablko

ukulela
25. dec 2022

A lepok som davala ovsene vlocky. Rozvarila som s jablkom. Neskor k tomu biely jogurt. Mnamka.

patka06
25. dec 2022

Ovocie len surové, jablko a hruška zo začiatku postrúhané na "veľkom " strúhadle, drobné ovocie rozltačené vidličkou. Neskôr kúsky do ruky. Banán od 6 mesiacov tiež len celý do ruky.
Piškoty cca od 8 mesiacov do ruky

hsjdudhdbd
25. dec 2022

Ja mam 5mesacne babetko 🙂 no vlastne uz nieje babetko 😁 a davam mu aj surove jablko s rozmixovanou mrkvou aj zavarene presnidavky ako oedy takze urcite neublizis so surovym jablckom

hsjdudhdbd
25. dec 2022

A este banan mu davam

euka210
25. dec 2022

5mes. piskotu urcite nieee...ved tam je cukor, ani cele jablko.
Ja som najprv dala uvarene popucene, potom surove. Ale moji zacali s prikrmami az v 6.mes.
Na lepok radsej krupicu v mlieku alebo len na vode.

andreatytler
26. dec 2022

Ja som davala podusene a pomixovane ovocie na zaciatku. jablka a hrusky, potom mrhule, jahody... iba banan bol surovy a ten mu nechutil.
Piskot ani ine jedla kde je cukor nedava aspon prve 2 roky. Neskor sa tomu nevyhes, ale ci menej a neskor, tym lepsie.
Ja som davala obylne kase a neskor chlebik.