Prosím o radu ohľadne papania 3-mesačného dieťaťa

erika3355662
8. aug 2024

Proprosim o radu. Od dvoch tyzdnov sme na UM. Najprv Nutrilon potom sme presli na Kendamil Bio. Flaska Phillips AVENT. Dieta sa od zaciatku na flaske srdi napina obcas place. Prikladali sme to Refluxu alebo kolikam. Davali sme GASTOTUSS, ESPUMISAN,COLIPREV, probiotika INFANTS DOPHILUS a nic nepomaha. Menili sme aj prietok cumla, ine flasky a bez vysledku. Dneska ma už 3mesiace a stale bojujeme. Skusali sme aj zmenit mliecko na HIPP BIO ale to bolo este horsie(tak sme sa vratili na Kendamil). Len co zbadala flasku zacina plakat. Doktorka nam povedala ze z lekarskeho hladiska je v poriadku pribera takze nemame co riesit. V stolici sa nenasli ziadne negativa. Problem je vlastne v tom ze je strasne frustrujuce ju krmit. Dnes uz vypije ledva 100-130ml/na jedno krmenie a mam pocit ze sa to len zhorsuje.Paradoxne ale ked to vypije tak sa smeje a vyzera spokojne. Doktorka mi povedala ze to je take dieta a musim si na to zvyknut. Viete poradit co mam robit? Som z toho uz zufala. Je to kazdodenny/celodenny boj. Dakujem za rady

anjelicek26
8. aug 2024

Nechapem moc, co riesis... vlastne chapem... mate strajk, pravdepodobne krmis castejsie, ako by ona chcela plus moze byt, ze ma menej zeleza, neviem, ci ste kontrolovali.... mam doma tiez taky mlieko neznasajuci exemplar, uz druhy... silny dojcensky strajk, krmenie v spanku, koji sa uz len ked fakt tvrdo spi, na flaske tiez spekuluje, nema to rad, hlad nepocituje...s rozdielom, ze moj ma uz pozajtra 5 mesiacov... ale vravim, mam take druhe dieta a aj to prezilo, tak asi su proste take deti... starsi miloval prikrmy, takze aj my uz zaciname nieco papat, ale zatial je to o par lyzickach...uvidime, ako budeme pokracovat... zufala nie som, ani ty nebud... moj pije 70-90ml... pribera normalne, toho pol kila mesacne... narodil sa s 2030g a ma uz 6300g... takze strojnasobil porodnu hmotnost, takze ma lekarka akurat tak opravnene poslala niekam, ze co riesim... ano nerad papa. A ano pre matku je to strasne na prd pocit. Mna strasne stve, ze musim odsavat a nepije priamo s prsnika, ze na tom reve, odtlaca sa, blbosti robi... ale on to robi aj na flasi no... neviem, ci som ti pomohla, ale nie ste sami...

dominima
8. aug 2024

@anjelicek26 a ako často papa tých 70-90ml? My máme ledva mesiac a to nám kázala doktorka piť 120ml a moja ptm grcia.. 🫣

terry658
8. aug 2024

@erika3355662 môj do pol roka pil na dávku 60 ml. Nechcel ani o ml viac. Potom sme v 9 mesiacoch zistili, že má alergiu na bielkovinu kravského mlieka. No na začiatku nám pomohlo prejsť na bezlaktozové mlieka. Mne tiež štrajkoval a nechcel piť. Jak sme prešli na bezlaktozové bolo lepšie. No stále mal problém aj s kakanim tak sme šli na gastro. Pritom priberal viac ako by mal aj keď jedol menej ako deti v jeho veku.

xlucia
8. aug 2024

skusila by som DM mlieko, idealne BIO, ma jemnu chut a skusit s cievkou.. teda ak si uz kojila, tak by sa drobec mohol chytit

zuzana92521
26. aug 2024

Moja 5 mesačná nebola veľký jedak od malička. Narodila sa drobná, mala 2070gr a 43 CM. Od narodenia ledva niečo vypila, protestovala, z prsníka nepila skoro nič a plus som musela aj dokrmovat špeciálnym um ,takže fľaška bola každý deň, presne tá,ktorú používate vy. Prvé 4 mesiace bol vyslovene boj. To som sa naplakala, natrapila, najprv nechcela, potom malo priberala, tak nakoniec v 4roch mesiacoch mi dr.nakazala prikrmovat. Prikrmujem doteraz 3x denne a od tej chvíľky sa malička rozjedla, rozpila a síce nie je moc na váhe vidieť, lebo ma len 5100 gr,no má 66 cm, bude to naša modelka..ale odkedy dokrmujem vypije aj 4-5x denne mliečko aj po 150 ml. Nevravím, niekedy nechá tých 40, ale málokedy...a netrápte sa, pokial priberá, tak je dobre, hoci vás dobre chápem.

emamonika
8. sep 2024

@erika3355662 ahoj aj my sme mali toto, a tiež vždy vysmiaty a veselý, nakoniec nám zistili alergiu na bkm.
Ale stále je toto frustrujúce ho kŕmiť pretože to mlieko čo teraz pije mu nechuti napína ho a ani sa necudujem lebo dosť smrdí.
Plus stolicu mal v poriadku takze skúsila by som spomenúť lekárke aj takú variantu
Lebo keď detičky odmietajú mlieko nie je to len tak..