Problémy s papaním skoro dvojmesačného dieťaťa

moncicna
13. máj 2022

Ahojte.. Máme 1 mesiac a 20 dní.. Papáme nutrilon.. Fľašku používame anticolic od MAM.. No pri papaní stále spapá nejakých 20ml a potom začne krútiť hlavičkou do strán napínať sa a plakať.. potom znova chytí potiahne si možno 2x a znova sa to opakuje.. dostať doňho aspon 60 ml mlieka je skoro nemožné.. ( už som skúsila aj vymeniť cumlík na fľaške)
Papať mu dávam cca každé 3 hodinky 90ml.. niekedy pil mliečko bez problémov .. prdká aj kaká pekne každý deň.. Inokedy keď je čas papkania.. Tak neplače o mliečko ale zaspinká 🫤.. Podľa mňa papká strašne málo .. Niekedy nevypije ani 60ml a papať nechce aj 4 hodinky...

domireb
13. máj 2022

@moncicna moja bola hrozný jedák, stále je hrozný jedák,nezjedla viac než 60 ml. Pri nutrilone bola radšej hladná, nutrilon jej nesadol. A takto sa rozčuľovala, keď chcela dudať, ale mlieko jej tieklo. Už nechcela jesť, iba dudať

Alebo je ešte možnosť, že chce väčší prietok.

moncicna
autor
13. máj 2022

@domireb cumlík sme už vymenili za väčší.. nieje to málo 60ml za 3-4 hodinky ? 🫤

slovakboy
13. máj 2022

@moncicna skús ho nenútil a počkať kým si sám potiahne. Teraz otočil hlavičkou tak zase o 15 minút. Neviem koľko majú detičky piť ale možno mu stačí menej ako je tvoj plán. A v iný čas. Priberá?

domireb
13. máj 2022

@moncicna každé 3 hodiny 90 ml,to je 8x na deň? To mi príde veľmi veľa, to mu asi nestíha vytráviť. Skúšala si predĺžiť interval a dať vypiť viac naraz?

domireb
13. máj 2022

@moncicna vahu vysku má akú? Koľko priberá?

moncicna
autor
13. máj 2022

@slovakboy áno ale aj doktorka povedala že teraz pribral menej akoby mal 🫤

moncicna
autor
13. máj 2022

@domireb skúšala som už 4 hodiny a 90ml ale ani to nevypije

moncicna
autor
13. máj 2022

@domireb 56cm a 4300g 1 mesiac a 20 dní

moncicna
autor
13. máj 2022

@domireb prvé týždne po 300g teraz len 150g

domireb
13. máj 2022

@moncicna ojooj,moja priberala po 100g. Norma je 150-300g týždenne, ale to sú všetko normy, tak ako tabuľky, koľko by malo vypiť, dieťa nevie, čo píše v tabuľke, riadi sa samo sebou. Ja som sa akurát včera bavila s pediatričkou, že moja je taká tenká, ale proste sú také deti - jedno má 4 kilá, druhé 6, obe prospievajú. Priberá, to je základ. Myslím si, že mu dávaš viac, než chce. Spočítaj si príjem za celý deň a vyskúšaj dlhšie ponúkať po 3,5 hod, v noci napr. po 4 hodinách. Čím viac budeš doňho tlačiť, tým bude viac odmietať. Ak bude hladný, dá ti vedieť. Ide leto, možno je len smädný, nechce jesť, len sa napiť. A hlavne ty nerieš len ml, gramy, si z toho nesvoja,malý to cíti.

diamond007
13. máj 2022

@moncicna kks moja priberala 50g týždenne a neriešila som, neprekrmuj ho

moncicna
autor
13. máj 2022

@domireb nemáte náhodou skúsenosti s kvapkami colliprev ? možem používať zároveň colliprev aj espumisan ?

moncicna
autor
13. máj 2022

@diamond007 ... Práveže do minulého týždna mi papkal pekne 90 bez akýchkoľvek problémov..

moncicna
autor
13. máj 2022

@domireb práveže som mala pocit ze uz by mal papkat viac.. kedze do teraz sme papkali 90ml kazde 3 bez akýchkolvek problemov.. a teraz máme stale 90 po 3 az 4 hodinkách a uz by mu to bolo vela ? 🤔

domireb
13. máj 2022

@moncicna to je otázka na pediatra, ja som dala espumisan, keď bolo fakt zle, večer babycalm.

danielkadd27
13. máj 2022

@moncicna mame to isté a to uz mame 2,5 mesiaca ked vypije 60 skacem po plafon🥴🥴🥴

diamond007
13. máj 2022

@moncicna detičky sa menia, prisposobuj sa jemu nie tabuľkam 😉

ummimaryam
13. máj 2022

@moncicna ahoj. Ja som mala rovnaký problém, začal po očkovaní rotavirusom. Ale to som ešte kojila takže som stratila mlieko a prešli sme na umelé, ale rovnaký problém nastal aj s fľašou, mala odmietala piť alebo pila iba po troške a potom robila presne to čo opisuješ, krútila sa do strán a plakala. Jediné čo ti poradím je že netlač na pílu. Koľko vypije, toľko vypije, hoci aj 20ml (toľko mi moja malá pila dlhý čas). Pokiaľ sa ti zdá že nedostatočne ciká alebo moč je moc tmavý, krm v spánku. Keď bábätká spia, viac vypijú. To ma prakticky zachránilo keď sme si týmto prechádzali. Pokiaľ by nechcel ani v spánku, musíš doňho dostať nejaké tekutiny lyžičkou alebo striekačkou alebo pohárikom. Ale verím že všetko je v poriadku, keďže píšeš že kaká každý deň. Hlavne sleduj moč, či je všetko OK. Moc nesmie byť moc tmavý, ináč je bábo dehydrovaná

slovakboy
13. máj 2022

@moncicna ak neodmieta furt papanie tak vyčkajú kým bude chcieť a vtedy. Ozaj to treba nechať na dieťatko. Ak je zdravé tak ono je samo dostatočne kompetentné sa napapať tak aby mu bolo dosť. Aby nevznikol odpor a strach z papkania.

moncicna
autor
13. máj 2022

@danielkadd27 ale aká je toho príčina asi neviete 🫤

moncicna
autor
13. máj 2022

@ummimaryam A kedy sa vám to ustálio.. alebo stále to trvá 😏 moč tmavý nemá

dame2
13. máj 2022

Naša má 7 týždňov (dva týždne dozadu mala 4380g a 57cm, odvtedy neviem), tiež máme Nutrilon, papá síce viac, než tvoj malý, ale 2 týždne dozadu spapala kľudne za deň skoro 800ml, a teraz keď spapa aspoň 600ml tak sme šťastní. Tiež sa začne jedovat popri papani, tak ju vždy skúsim dať odgrnut a znova dať fľašku, niekedy funguje niekedy nie 🤷 takže možno majú deti len také obdobie

ls56
13. máj 2022

My mame to iste ale s dojcenim. Zacalo to hned po sestonedeli. To znamena ze tiez by to vychadzalo cca kedy tebe. Trva to do dnes a kojim len v spanku. Vsetci mi hovoria: ved vsak nic jej nechyba(ma 7kg a 4 mesiace).. jasne ze jej nic nechyba ked ju kojim v spanku! Keby som ju mala kojit ked je hore tak ma omnoho menej! A pricinu nepoznam doteraz.. jednoducho vymysla uz 3mesiace skoro. Ale coskoro zavneme prikrmy.

moncicna
autor
13. máj 2022

@ls56 noo len on mi v spánku flasu nechytí 🫤

moncicna
autor
13. máj 2022

@dame2 no mi máme príjem cca nejakých 550ml .. tak hádam že tak ako to prišlo aj to odíde.. možno je to fakt len obdobie

zenazaba
13. máj 2022

Mozno ma skryty reflux a pri piti citi bolest. Vyskusaj Gastrotuss baby sirup a krmit vo vertikalnej polohe. Ak nepomoze, pridaj sa na fb do skupiny Obtizne krmene a sondovane deti, urcite tam najdes deti s rovnakymi problemami, mozes sa tam poradit s maminami.

zenazaba
13. máj 2022

@diamond007 jedna vec je, kolko dieta pribera, druha ako sa pri krmeni sprava. A to, co opisuje autorka, nie je v poriadku.

zenazaba
13. máj 2022

@ls56 pricina je slaby tok mlieka. Vzdy sa to zacina v 6-7tt, vtedy sa ustaluje tvorba mlieka a mlieko, ktore dovtedy tieklo ako besne, zacne tiect pomalsie, dieta sa teda pri kojeni musi viac namahat a to ho hneva, odtahuje sa od prsnika, prehyba do luku, prerusuje dojcenie, place. V spanku sa pri piti vypusta volova zlozka, preto mu to v spanku nevadi. Ale ked bude väcsi, uz bude nenakojitelny aj v spanku. Ak chcete kojit aspon rok, zozente si skusenu laktacnu poradkynu.

veronika946
13. máj 2022

@moncicna Mozes kludne davat coliprev aj espumisan (skus mozno sab simplex) naraz a do kazdej davky mlieka resp. pred kazdym papanim (nvm ako praktizujes podavanie). Moja sa takto pučila počas papania ked ju bolelo bruško, proste po par hltoch dostala kŕče. Skus inu polohu na papanie. Ja som ju zacala krmit po letiscky, co by som predtym nikdy nedovolila v pôrodnici mamickam 🙈 jedine tak sa napapala… ked vypije malo, daj o chvilu zasa… nie kazde dieta spapa celu davku à 3 hodiny, tiez som to zistila az pri vlastnom dietati

moncicna
autor
14. máj 2022

@veronika946 colliprev dávam 3 den vzdy na lyzicku pred papanim od vcera rána dávam aj espumisan 15 kvapiek do kazdej flase.. vecer sa nam uz podarilo vypit vsetko bez protestovania aj plaču.. tak tiež v noci ☺️☺️