Príkrmy pre 6 mesačného papkáča

domcik21
24. jan 2021

Ahojte mamičky. Prikrmy papame od 4 mesiaca takže fázou zeleniny, mäska a ovocia sme celkom aj prešli uz aj ryzu papame. Do dňa zje 3 krat mlieko a dávam mu 2 prikrmy lebo mame reflux a z nich negrca . No čo je celkom zaujimave zje aj 180g prikrmu ale nic z neho nevyjde. Chcela som sa opýtať čo im také ešte varite ?? Ja uz nemám nápady stale dookola to iste . Rozmýšľam ci by som mohla uz aj vaječný zltok skusit a co vlastne sa da z neho spravit ?? Za každé rady dakujeme 🙂

stanislavicenka
24. jan 2021

@domcik21 urcite spomal, nie je sa kam ponahlatz, skutocne. To rozdelenie obdobii, kedy moze dana potravina zaradit do jedalnicka je z hladiska vyvinu dietata, jeho schopnosti stravit dani potraviny, a v neposlednom rade aj s vyvinom obliciek. Je strasne vela potravin, ktore mamicky detom davaju, a im to zatazuje oblicky, co sa neprejavi teraz, ale v neskorsom veku.
Kombinuj zeleninu, s maskom, aj sezonne ovocie, co su u nas momentalne jablka.a tes sa, ze mu chuti.

martuska318
25. jan 2021

@domcik21 My name tiez 6-mesacnu slecnu a davam jej dookola to iste 😅kupujem jej v lidli tie kasicky a striedam s tym co navarim doma, lebo takemu babu sa neoplati kazdy den varit s hlavne neviem co by som stale ine vymyslala 🤷‍♀️ Pokial je babo spokojne tak netreba velmi vymyslat. Popri tom davam MM z flase a na vecer pred spanim vypije flasu kravskeho 3,5%,lebo toho mojho az tolkonemam a krasne po nom spi, pocula som ze niektori lekari ho neodporucaju (kvoli oblickam),vraj az po roku by to bolo vhodnejsie,ale ci je to pravda?

stanislavicenka
26. jan 2021

@martuska318 s tym kravskym mliekom je to pravda

lucylliana
27. jan 2021

@martuska318 je to pravda preto to ti povie Každý výživový poradca aj pediater preto sú tie umelé mlieka pre deti

lucylliana
27. jan 2021

@domcik21 ja si beriem inšpiráciu z Pinterestu čo mu robiť na papanie a akú zeleninu kombinovať

triptamiiinka
30. jan 2021

@domcik21 ja som napríklad začala obilnínami je v nich všetka potrebná energia aj železo... Pohánka quinoa pseno raz... A kombinujem s jabĺčka slivky hrušky.. Alebo mrkvickou...

manjka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
stanislavicenka
10. feb 2021

@triptamiiinka pohanka sa tak malemu dietstku nedava. Ma vela vlakninu, ktore detske crevo este nevie stravit

ivanka12311
10. feb 2021

Kľudne vývar kurací,hovädzí zo zeleninou uvar zemiačky zvlášť ... keď to bude uvarené pridaj do zemiačikov zeleninku trochu meska zalej vývarom... pomixuj fajnota 👌 myslím že vývarom sú nedá nič pokaziť u malých detí