Príkrmy od 3 mesiacov alebo silnejšie mliečko. Poradíte?

maminka345
1. jan 2015

😕 Ahojte maminky. Potrebujem poradiť. Moja dcérka má 3 mesiace a papáme BEBU AR kvoli refluxu....papáme každé 3 hodiny cez deň, v noci spinká 12 hodín bez papania. Čiže je 5x denne, lenže zje na jednu dávku 230ml. Od narodenia je veľký papač, ale toto sa mi zdá veľmi veľa, nechcem aby sa jej roztiahol moc žalúdok alebo čo. V príručke pre bábenká som čítala, že niektoré príkrmy sú vhodné od 4 mesiacov alebo aj skor ak napr. vypije viac ako 900ml mlieka. No a ona vypije 1150ml denne. To mlieko je dosť husté až do jedného roka, čiže je aj ako pokračovacie, tak jej ho nechcem robiť silnejšie. Poraďte babenky. 😒

siska53
1. jan 2015

Ja by som sa obratila na pediatra.
Podla mna ale nie je vhodne tak skoro zatazovat zaludocek babatka inou stravou ako mliecnou v tomto veku.

lulabelka
1. jan 2015

Ja by som to neriesila, ked jej chuti, nech papa mliecka kolko chce. Tabulky si nevsimaj, kazde babatko je ine, aj moja dcerka vzdy papala vela a je uplne v pohode, ziadny roztiahnuty zaludok 🙂

matulik5521
1. jan 2015

teraz sa zletia supi a vynadaju ti za tu hriesnu myslienku davat prikrm od tretieho mesiaca 😀 skus jej dat trochu detskej neochutenej kase do mlieka, a mozno ju to po case prejde, moj syn mal take obdobia, ze sa nevedel dojest a niekedy mu stacila aj polovica. Myslim, ze pokial ti dcera velmi nepribera, tak je mnozstvo mlieka v poriadku 🙂

zita19
1. jan 2015

neries tabulky. Kazde babo je ine. Ak by neprospievala tak je to ine. Zatial jej davaj mliecko a s príkrmami este chvilocku pockaj. Nic nezmeskate.

bibistec
2. jan 2015

ja by som hustejsie urcite nerobila, a prikrmy sa mi zdaju ozaj skoro ked ma reflux bolo by to este horsie..skor sa spytaj pediatricky a ked povie ze je to ok tak neries

lorela
2. jan 2015

Pozor na príručky, bežne sa predávajú (najmä tie zahraničné) z obdobia spred 30 rokov a rady sú už dávno prekonané.
Najlepšie ti poradí pediatrička, kedy zavádzať prvé príkrmy. No pochybujem, že to bude skôr ako od ukončeného 4. mesiaca.
Čo sa týka roztiahnutého žalúdka, to je len taká "povera", obrazné pomenovanie. U bábätka so toho rozhodne neboj.

lauricka
2. jan 2015

moze mat obdobia, kedy pije viac a potom menej, deti rastu v takych skokoch, vtedy viac jedia. Nezatazuj ju ziadnymi prikrmami, to az od ukonceneho stvrteho mesiaca, teda v piatom mesiaci. Nie je problem si to overit u pediatra.

palusa1404
10. jan 2015

Moj maly ma 3mesiace a zje pribinacik,jablko,banan,mrkvu,zemiak,a uz vyskusal aj mandarinkovu stavu a uz aj kravske mlieko.kazde dieta je ine mojmu to nic neurobilo 🙂🙂🙂

matafen
10. jan 2015

Urcite nie prikrmy 3 mesacnemu babatku. Kukni info aj na nete, aj na MK. Zavadzanie prikrmov podla mesiacov ma nejaku postupnost podla zrelosti traviaceho systemu, nie je to len vymysel. Tu nejde len o to, ci to dietatko vie prehltnut, tu ide aj o schopnost tu potravu aj stravit. O alergiach ani nehovorim. Argument "dala som a nic mu to neurobilo" moze z ust vypustit v dnesnej dobe informacii len totalne lahostajna alebo nevzdelana matka. Moja bola tiez mlieckova, tiez papala viac ako udavali tabulky a mala niekedy aj kratsie nintervaly ako 3 hodiny a papala aj v noci minimalne 3x, tiez som bola v strese, ale bola spokojna, prospievala fajn, nebola tucna. Tabulky len stresuju, neries to. Tvoje babatko ma ukazkovy biorytmus. Pockaj s prikrmami aspon do 5 mesiacov 😉

adrika25
10. jan 2015

No podľa mna je to skoro, ja som svojej malej začala dávať prikrmy od 5 mesiaca, najprv začala s mrkvičkou až neskôr išlo iné jedlo, dodnes napríklad nedávam kravské mlieko, jednak jej nechuti a chcem počkať, mala bude mat vo februári 3 roky, a to nie som žiadna bio matka, ale tak malému bábätku by som žalúdok nezatažovala.... Opýtaj sa pediatra, co ti povie.

sense
10. jan 2015

moja bola papkac a riesili sme to cez pediatra, ten nam povedal ze prikrmy nie ale ze mame trochu zahustit mliecko psenom, al. kukuricnou ci ryzovou kasou, ale len trochu lebo ze dieta by v tom veku nemalo pit viac ako liter kvoli oblickam,...papala tak par dni a potom ked zacala mliecko nechavat sme obilniny vynechali a sli sme dalej na mlieku....ona bola vecny hlados prve tri styri mesiace potom sa to upravilo...

takze neradim ti aby si to tak robila aj ty ale radim ti porad sa s lekarom....ale urcite rady tipu ze maly ma 3 mesiace a dat pribinacik by som urcite vypustila z hlavy tot moj nazor

awamys
10. jan 2015

@maminka345 S klasickymi prikrmami (mrkvicka, zemiacik a pod) pockaj aspon do 5 mesiacov, toto je naozaj este prilis skoro, presne ako pise @matafen a ine baby, teda okrem palusa1404, to je absolutny antivzor zodpovednej matky 😉 Moja dcera tiez ako babatko papala vela mliecka, ale nevydrzala spat dlhsie ako 2-3 hodiny, ci bol den alebo noc. Od ukonceneho 4.mesiaca som jej zacala do mliecka vecer pridavat instantnu ryzovu krupicu, to sa len rozpusti v urobenom mliecku a trosku ho zahusti. Ale ako pise @sense nie vela a len bezlepkovu, teda ryzovu alebo kukuricnu. Ja odporucam skor ryzovu, lebo je chutovo neutralna a neovplyvni potom chut mliecka. A spinkala lepsie, bola spokojnejsia. Prvy prikrm - mrkvicku som jej dala, ked mala 5,5mesiaca.
@palusa1404 To si robis z nas prcu, ci si fakt taka vypatlana??? Babatko nie je prasa, to cim ho pchas? Ze pribinacik, mandarinka, kravske mlieko 3-mesacnemu babu??? Vie o tom vas pediater???

kamanima
10. jan 2015

vymeň mlieko za kašu Sinlac. umelé mlieko je svinstvo