Príkrmy 7 mesačnej

janiny123
30. máj 2022

Dobry den potrebovala by som vedet kedy davate prikrmy ked dojcite. My napr. Mala vstane o 6tej dostane prso k pol siedmej vstaneme potom o pol deviatej ma zas prso lebo to ide spat tak na npm zaspi. Ked vstane cca o 9.30 tak o 10.00 davame ovocie a o 11.30 prso lebo zas ide spat cca o 14.00 obed ked sa zobudi a potom do vecera este 2 az 3krat prso. Vascinou ideme von az ked sa vyspi za to ze zaspava na prse chcela by som len vedet ako to robia druhe maminy aby som mala predsavu ci to nezmenit lebo vonou sme max 45minut a ideme domov zas na prso.

pribinak
30. máj 2022

O 11.30 by som sa snažila posunut na 12.00 a dávala by som masko a zeleninu

janiny123
autor
30. máj 2022

@pribinak vyskusam

pribinak
30. máj 2022

@janiny123 kľudne po spájaní prikrmu jej ešte môžeš ponúknuť trosku mlieka, ale uč ju prikrm zapijat vodickou

janiny123
autor
30. máj 2022

@pribinak skusame ale vodu moc nechce a ked jej dam po prikrme mlieko vacsinou sa dogrcia lebo potom chce spat vacsinou ked sa napapa len na prse skusala som aj ze prve ovocie potom mlieko a spat napríklad na desiatu ale tiez to vyvrati. Tak som preto tak ze pred spanim prso a ked sa zobudi prikrm len zas to neviem ci po spani neni smadna sak to ten prikrm pomaly neni kedy dat a furt len na prse ci po zobudeni alebo pred spanim preto furt neviem kedy je to najlepsie

pribinak
30. máj 2022

@janiny123 tak potom dávať prikrm po zobudeni a mlieko už potom nedávať

tinkavvv
30. máj 2022

@janiny123 podla mna to mas dobre. mam to velmi podobne. S tym rozdielom, ze kojim na poziadanie (neriesim kedy). A vonku peeco nemozes byt dlhsie ako 45 minut?

janiny123
autor
30. máj 2022

@tinkavvv mas to podobne ako. Ze kojenie na spanie a prikrm po zobudeni? No lebo ked sa zobudi je napr 9.30 cca dokym prebalim nachystam prikrm je cca 10.00 dokym sa naje a vyrazime von je nieco pred pol jedenastou a uz pred pol dvanástou uz zacina pytat prso lebo uz sa pomaly pyta spat. Keby ze mi vypije prso vonku nemusim hned letet domov ale ona vonku nechce pozera všade nevie sa napit tak preto sme cca 45 mozno 50 minut max hodku. Ale to chrumky snazim sa tu vodicku ktoru len tak pozuzle to sa neda povedat zeby sa napila. Uz som zacala radsej chodit von az poobede ked ma vsetky 3spanky lebo vonku nevie zaspat. Jedine ze este nedat prikrm po zobudeni dat prso a ist von ale to zas nemam kedy prikrm dat som z toho uz na hlavu. Proste aj to aby sme vydrzali vonku dlhsie ako ledva tu hodinu. Ked idem s nou doobeda to stihnem akurat nakup.

tinkavvv
30. máj 2022

@janiny123 ano, mam to podobne. Prve dva spanky vacsinou uspavam kojenim. Prvy prikrm po prvom spanku a druhy po druhom. Na treti ideme vacsinou von a zaspi v kociku. V kociku alebo v nosici ti nezaspi vobec?

janiny123
autor
30. máj 2022

@tinkavvv a na treti to potom ako robis ja vacsinou idem az potom tretom spanku. Bojim sa ze nezaspi vonku a bude preunavena. Ako ides potom von? Napr po druhom spanku das prikrm hej? obed? potom za hodku das prso a ides von? Ci ako? Chodila som von aj na prvy spanok ale to bolo moc skoro uz o 9tej a ked je rano este tak chladno tak som tiez reku budem chodiť poobede este sa aj hned rano nahanat len aby kvoli pol hodine sa rychlo rychlo ponahala. Poobede po druhom spanku cca o 14.00 alebo 14.30 davam prikrm zalezi kolko pospi na obed no dneska to bola len pol hodka takze k pol tretej prso a spala do 15.30 to som jej dala polievku a sli sme von tak cca od 16.30 no uz od 18.00 uz zacala pomrnkavat tak sup domov. Davas prso aj vonku?

janiny123
autor
30. máj 2022

@tinkavvv este aj dneska ma tak neskutocne smadi som malej davala prikrm avokádo s bananom som to dojedla a ci ma z toho tak smadi to sa mi este nestalo jak to nemozem, sa dopit dneska

tinkavvv
30. máj 2022

@janiny123 no ja to nejak uplne presne neriesim. V podstate od prvych dvoxh spankov sa odvija cas, kedy ideme von. Vacsinou okolo 15tej ideme von a v kociku zaspi, ked na nu spanok pride. Inak kuka von.
Podla mna normalne chod von na prexhadzku a vyskusaj. Vsak takto len doma sediet je aj pre nu nuda. Vonku ten cas ujde aj detom inak. Ja kojim v podstate hocikde, ale mne vydrzi cez den vonku bez kojenia, ked zaspi. Ale nemam problem ju nakojit hocikde.

janiny123
autor
30. máj 2022

@tinkavvv a das jej prso predtym ako idete von ci nie? Aj ti vypije vodicku?

tinkavvv
30. máj 2022

@janiny123 ano, pred odchodom nakojim. Vodu pije len popri prikrmoch, aj to zatial malinko.

janiny123
autor
31. máj 2022

@tinkavvv mozno robim tu chybu ze jej dam prikrm a ideme von a ked nema zatym mlieko potom preto musime do hodiny utekat domov len nedavala som kvoli tomu lebo sa mi potom dogrcia. Mne to vychadza cca takto ze o 13.30 az 14.00 obed tak mlieko o troch cca o 15.30 ist von len zas ked presvihnem dobu spanku vonku mezaspi kolko ti vydrzi po druhom spani ona sa uz cca po 2hodinach ale dokaze vydrzat aj 4 niekedy aj 6hodin ale to uz je katastrofa zo zaspavanim

mareri
24. jún 2022

podla mna je to v poriadku, akurat k tomu prsiu mu davaš aj nejake prilohy, alebo je to nejake hotove pomixovane jedlo?

janiny123
autor
24. jún 2022

@mareri no teraz uz ma 8.5 mesiaca tak sa to trosku zmenilo prso davam uz len na spanie alebo ked sa vyspi a je taka mrzuta tak jej este dam cuc. Ale prso ma o 6.00 stale. Teraz najnovsie vstava o 8.00 to ma chlebik s niečím reďkovku s maslom alebo s lucino. Potom ma polievocku max popucim nemixujem nic. A pred spanim prso. Ked sa zobudi bud dame druhe z obedu alebo ovocie. Tiez len pomagam s vidlicku. Alebo nastruham ked dam jablko. A veceru bud teda ovo alebo chlebik alebo polievku aby bola uz najedena aby tolko to prso nechcela lebo uz ma aj prsa bolia ked furt cmula