Prikrmovanie v 9. mesiaci

lola92
21. nov 2020

Ahojte mamičky,

chcela by som sa sa spýtať koľko je podľa vás skúsenejších dostačujúce mnozstvo prikrmu ?

Máme 9.5 mesacnu dcerku , nas drobcek , ma 6,7kg ( narodila sa 2.3) a zhruba 3 mesiace prikrmujeme. S počiatku to bol boj, vždy len maličko no posledné 2-3 tyzdne sa to rapine zlepšuje. Najviac spapa vecer povedzme od 130 do 160 ml (g) trebars krupice varenej vo vode , ped varením 30 minut namocenej a po uvarení primiešame susene kozie mlieko z nového zelandu. (BAMBINCHEN) . Cez den papa rano plnotucny biely jogurt a presnidavky , na desiatu tiez nieco podobne , struhane jablko atd , na obed rozmixovnú zeleninu s telacim masom a podobné kombinacíe (120ml)... potom na desiatu napr kukuricna kaša s bananom tiez len taku davku do 100ml a potom sa napráska na veceru pred spaním pri rozprávke.

Je tákéto mnozstvo od 120 do 160 ako hlavný chod dost ??
Ďakujem.

cmir
21. nov 2020

@lola92 toto je otazka asi skor pre doktora, ked to chces v cislach...Zrejme ti nepomozem, ale ja som takmer vobec nevazila. Kase, ano, ked som robila podla navodu...ale obedy vobec ani desiatu. Len som odpozorovala, do jeho misky kolko spapa a po case som vedela ake mnozstvo navarit. Riadila som sa nim...napapal sa kolko chcel, stolica pravidelna, postavu mal dobru, doktorka spokojna, takze viac sme to neriesili.