Prikrmovanie trojmesačnej dcérky na noc

090393kristina
16. okt 2015

Ahojte maminky, mám 3 mesačnú dcerku a chcem sa vas spýtať prikrmujete niektore babatko iba na noc umelym mlieckom?

siska53
16. okt 2015

@090393kristina Nie. Nikdy som to nerobila. Prilis by som sa prebrala a nastastie nebolo treba. Laktacne krizy som.si vyriesila cez den.
Preco pptrebujes na noc prikrmovat?

090393kristina
autor
16. okt 2015

@siska53 mala sa mi budi kazdu hodinu a pol a je to velmi vycerpavajuce

lulistek
16. okt 2015

@090393kristina dieta sa budi aj ked papa UM - ja som vstavala viackrat za noc a prevarit vodu spravit mliecko a viackrat za den umyt flasky, sterilizovat. To je vycerpavajuce, daj si malu k sebe a daj jej papat ked bude chciet a zaspite ani nevies kedy. ked som kojila prve mesiace, to bol blahodarny pocit vyhrnut tricko a chrapat dalej 🙂

siska53
16. okt 2015

@090393kristina to verim..a mas ju pri sebe v posteli? Ja po ockovaniach ci pri soplikoch, ked bola starsia, som ju mala automaticky v posteli, lebo ona bola ten typ, ze v tych pripadoch sa v noci cstejsie budila. Kedze som ju mala vedla seba, tak som jej len, ked sa zobudila,strcila prso, dakedy stacilo pohladkat a spala dalej. Oni nas casto chcu skor len citit. Malemu, ak sa teda uz prebral, stacilo, ked som ho z postielky preniesla k sebe a uz hajkal, ani mlieko mu nebolo treba.

sardinka335
16. okt 2015

Skus si ju dať k sebe do postele a ked bude mrnkať tak len vyhrnieš tričko a hotovo - mne takto začala dcera štrajkovať tiež okolo 3 mes. V noci furt hore tak som jej dala UM..ako budila sa menej ale zobudila sa určite tých 2x...teraz mam bambulu asi vo veku tvojej (je junova) a davam UM 2x za noc a inak spi. ziadne flašky nesterilizujem v noci (ja ani cez den - ked ma napadne tak obarim vrelou vodou) na noc si nachystam vodu do flaše ale nie do plna...zvyšok dolejem vrelou vodou z termosky, vsypem mlieko z davkovača, zatrepem a hotovo...trva to cca 3 minuty...potom len vyplachnem flašu spime dalej. Ale kojenie mas určite pohodlnejšie. Deti na UM sa tiež mozu budiť...ťažko povedať.

090393kristina
autor
16. okt 2015

@lulistek to mi je jasné len dlhsie vydrzi ako 1,5h

ena1903
16. okt 2015

Ja uplne suhlasim s dievcatami, ktore radia vziat si v takom pripade babatko do postele. A to som kedysi tvrdila, ze moje dieta bude od narodenia vo svojej izbe a NIKDY ho nebudem tahat k nam do postele. Aj tak bol par mesiacov, ale potom sa tiez coraz castejsie budil a ked som uz cez den nevladala fungovat, vzala som ho k nam. To bolo vykupenie. Mlieka som mala habadej, nemusela vstavat, ani som si rano nepamatala, kolkokrat som kojila. ALE treba to tiez podla mna vo vhodnom case ukoncit. Ked mal maly cca 14 mesiacov, uz bol nacucnuty na prse celu noc, dudlal ho namiesto dudky, ja som sa nemohla za celu noc ani pohnut, vstavala som stuhnuta a bolava, unavena, nervozna... Potom som ho odstavila (hlavne kvoli inym dovodom) a zacal spavat vo svojej izbe a ja som sa konecne znovu vyspala. Cize podla mna ak je fakt zle, tak dieta do postele, ale vcas ho odtial dostat.

marcelatje
17. okt 2015

@090393kristina prikrmovanie nie je zárukou že dieťa bude spať lepšie 😒 a nie, ani napriek tomu že moja prvorodená sa budila veľmi veľmi často, neprikrmovala som

mmmj
17. okt 2015

@090393kristina ja som uz 4 roky nemala dlhsi nonstop spanok ako 1,5 hodiny :P Ale z UM jej moze byt tazko a moze to byt este horsie. Zvycajne to budenie ma svoj dovod. To sa zlepsi a potom zase zhorsi ked pojdu zuby 🙂