Prikrmovanie a následné zvracanie 5 mesačnej dcérky

patricia81
19. júl 2020

Ahojte mala ma uz 5.mesiacou a uz sme zacali s prikrmamy zeleninku mi pekne popapa ..robim jej mix najvprv sme zacali mrkvickou a uz yeraz sme dali aj brokolicu papa mi aj zemiak a aj mesko vsetko v malom mnozstve no ked som jej skusila dat mliecnu ryzovu kasu velmi mi zvracala as zoslabla a zaspala davala som jej tekutiny aby nebola dehydrovana moze byt alergicka na mliecne vyrobky co obsaujuju susene mlieko? Alebo? Mozte mi poradit dakujem

heidy222
19. júl 2020

@patricia81 s najvacsou pravdepodobnostou to nie je alergia, mliecne kase su tazke na zaludok. Moja starsia tiez az do 9-10 mesiacov zvracala z mliecnej kase, tiez to vzdy komplet vyvracala. Na druhej strane mladsie dieta je mliecnu kasu od 5 mesiacov bez problemu. Treba skusat Po troske at neskor Ked uz zje obed a desiatu

nickpick
19. júl 2020

@patricia81 radila by som neponahlat sa, zacina sa zeleninou, kludne mozes skusat rozne druhy aj mesiac, potom mozes zaviest obilniny (kase na vode), neskor masko a ovocie sa odporuca na zaver, netreba vsetko naraz, lebo traviaci trakt takeho maleho babatka nie je na to usposobeny - preto to zvracanie, kludne skusaj jednu a tu istu potravinu aj par dni nech si zvyka, kase by som pripravovala naozaj najskor na vode, nepises ci je mala kojena, alebo na um....

ukulela
19. júl 2020

mne sa to zda prilis rychlo tak vela novych chuti. maso so zacala davat az po mesiaci a mliecne vyrobky (teda jogurt biely) tusim pio dvoch ... pekne postupne. nie vsetko hr br. a teda kupoivane kase mliecne som nedavala nikdy. do roka ked kase, tak ravita cista - ryzova, psenova, spaldova, ... ale do vody. resp na zahustenie do ovocneho/zeleninoveho prikrmu. dieta jedlo 5 mesiacov len mlieko (predpokladam UM, ked zacinas skor prikrmovat) - talze naozaj staci jedna nova chut za tie 3 dni, najprv vyskusaj zeleniny aj 10 druhov - a to uz mas jeden mesiac vyrieseny ... potom maso, zltok, biely jogurt .... postupne, pomaly.

patricia81
autor
19. júl 2020

@nickpick Mala je plne kojena a kasu som jej robila na vode ako bolo pisane v priprave

sabush000
19. júl 2020

Ja som davala az od 9. mesiaca kase , existujú aj nemliecne, skús prv také a normálne do dojcenskej vody to dáš. hneď som prešla na mliecne lebo môj bol na UM. dávala som od Hami kaše a skúšala som ktoré mu chutia, napr malinovu nikdy nezjedol. možno aj tvojej dcérke to moc nechutilo a preto to vyvracala. alergia podľa mňa to nebude

nickpick
19. júl 2020

@patricia81 pomylilo ma to, ze v prispevku bola spomenuta mliecna ryzova kasa, ak mozem poradit skus kase Nominal, maju viac druhov - psenova, pohankova, spaldova, pripravuju sa s vodou a neobsahuju mliecnu zlozku, ja ich zvyknem
miesat aj s ovocim (nastruhane jablcko, potlaceny banan, sparene a mixnute susene ovocie ako marhule a slivky), to samozrejme trochu neskor, ked uz zacnes s ovocim, moja mala ma uz 10 mesiacov a tiez je plno kojena, a dost si kase v tejto podobe oblubila (kedze bez ovocia su akosi bez chuti)...inak kedze kojis prekvapuje ma ze si zacala s prikrmami uz v 5. mes., odporuca sa od ukonceneho 6. mesiaca u kojenych deticiek, s nekojenymi zacinaju vacsinou skor okolo toho 4. mes.,vazne sa netreba ponahlat, este sa navaris kasi a prikrmov 😊

patricia81
autor
19. júl 2020

@nickpick Dakujem mne to radila nasa dr.

nickpick
19. júl 2020

@patricia81 chapem, je viac nazorov, vyzera to tak ze aj lekari v tom nie su zajedno, nasa radila od 6. ukonceneho, ale stretla som sa tu na fore aj s nazorom, ze zavisi od zrelosti babatka, ak pokukuje ako doma jete a vyslovene ide po jedle, moze sa urcite zacat...

sofiia87
19. júl 2020

Tak ako pisu baby vyssie, ides na to nejak rychlo. Ja som kazdu zeleninu zavadzala 3 dni, mliecne veci tusim az po 2/3 mesiacoch prikrmov a maso tusim po mesiaci a daco. Hlavne pozor na veci co nafukuju a moze z toho boliet brusko. A ano, moze mat alergiu na mlieko, ale tiez to mohla byt suhra okolnosti a proste jej nieco nesadlo. Kase odporucam kupovat nemliecne a neochutene, nemaju v sebe zbytocny bordel cukry a neviem co este, a vzdy vies do kse primiesat ovocie, vyzivu, atd