Prikrmovanie 6 mesačného dieťatka

hviezdicka239
28. aug 2020

Ahojte , už sme začali papať prvú zeleninu. Dieťatko doteraz bolo plne kojené, má 6 mesiacov. Vždy nová vec sa zavádza 3 dni a 3 dni sa čaká na reakciu, nezavádza sa nič nové. Počas tých troch dní, keď sa nezavádza nič nové, keď sa, čaká na reakciu sa môžu dať už zavedené potraviny ? Či v tie dni sa nedáva žiadny príkrm? Ďakujem

lussinka7492
28. aug 2020

@hviezdicka239 to mas odkial? Tri dni az 5 dni sa podava samostatny jeden druh a ked do tych dni nieje ziadna reakcia dava sa dalsi druh

natalala
28. aug 2020

@hviezdicka239 na zaciatku 3 dni podavas 1 druh zeleniny napr 3 dni mrkva, potom 3 dni zemiacik, cukina, batat, spenat atd. Nerobis ziadne pauzy, v priebehu tych 3 dni sledujes ci nie je zla reakcia. Ja som asi po 2 tyzdnom zeleninky zacala pridavat aj masko alebo zltok. Ked uz budes mat odskusane viac druhov zeleniny a babo nebude mat zlu reakciu, tak ich mozes kombinovat. Moja bude mat za chvilku 7 mesiacov (kojena, zacala som prikrmovat ked mala cca 5,5 mesiaca) a oblubena kombinacia je mrkva+petrzlen+masko alebo cukina+zemiak+zltok a aj hocico v com je batat. Po zeleninke a masku mozes zacat davat ovocie. Mozes davat aj kase (ako prvu napr ryzovu), mojej malej ale nesmakuju, tak kase nepapa 🤷🏼‍♀️ Kvoli ochutnavaniu lepku jej dam tak 1-2 krat do tyzdna do ruky chlebik obycajny a ten si zuzle.

hviezdicka239
autor
28. aug 2020

@natalala ďakujem krásne, že si mi to vysvetlila. 🙂