Prikrmovanie 4,5 mesačného bábätka

ivanak49
13. nov 2020

Ahojte, prosím vás mamičky aké najčastejšie kašičky robievate pre svoje malé ratolesti? Naša ma 4 a pol mesiaca dnes začíname prikrmovat tak neviem ci mam začať len čistou mrkvou alebo ci mam hneď kombinovať mrkva-zemiak.

zuzka251
13. nov 2020

zacina sa jednym druhom par dni, asi tyzden a potom pridavas druhu zeleninku okrem zemiakov..cize po mrkve mozes dat cuketu, tekvicu, bataty...

ja_mama
13. nov 2020

Mne kazala dr 1 novu potravinu za 3 dni...po asi 10 zeleninach som to sem tam skratila na 2 dni kedze nemala ziadne reakcie...kludne tie co uz mas otestovane ze su ok (do 3 dni ziadna reakcia) tak mozes miesat dokopy alebo aj s novymi (napriklad taky perasin ja som nedavala vobec osobitne ale k inej uz odskusanej zelenine). Zemiak som davala ako druhy - neviem preco by sa podla zuzky vyssie nemal davat? Podla mna je lepsi domaci zemiak ako egyptsky batat..Vsetko co bolo doma vypestovane slo zaradom medzi prvymi - mrkva, zemiak, cuketa, tekvica, cvikla,... 🙂

zuzka251
13. nov 2020

@ja_mama zemiak mi dr kazala odlozit, ked vyskusame 2-3 ine zeleniny... tiez neviem preco

mima1
13. nov 2020

Ja som zas naopak zemiak dala ako 1 az potom mrkvu. A v pohode. Ale dr kazda nieco ine povie. Priznam sa ze ja som sla pri oboch podla seba. Nieco som kukla na nete nieco tak domyslela

katarina9593
13. nov 2020

@ivanak49 ja som malej dávala prvú mrkvu počkala som 2 dni a potom zemiak a ostatné zeleniny a teda v pohode ale keď som jej dala batat tak sa mi vyhadzalanked mala 4m a terz keď ma 9m takisto ... Takže to jej vôbec. Nedávam 😉

ja_mama
13. nov 2020

@zuzka251 zvlastne, tiez som bola v tom ze zemiak v pohode aj na zaciatok, nestretla som sa este s tym ze neskor, tak ma to zaujimalo...ale naozaj - ako mima pisala - kazda dr inak povie, uz len si to potom nejak skombinovat aby dobre bolo 😀