Príkrm - uvarená cvikla

4. mar 2022

Moze babatko ako prikrm uvarenu cviklu co zvykne byt vakuovo balena alebo je lepsie uvarit surovu? Ako dlho sa zvykne varit surova a aj so supou ci najprv ocistit? Dakujem.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ja_mama
4. mar 2022

Surovu, nie vakuovo balenu. Varit mozes aj so supkou aj bez. Ked uvaris bez (normalne na kocky pokrajanu ako zemiak), je taka bledsia ale v tom vyvare ju mozes potom lepsie rozmixovat. Vari sa dlhsie - aj tu hodinu, ked ju ale nakrajas na drobnejsie tak je to skor. Ja som ju varievala aj spolu s mrkvou, pastrnakom/perasinom a zemiakom - podla toho co mas uz odskusane, neskor som aj masko pridala, potom cibulku a cesnak a bola z toho fajn polievocka 🙂

evica17
4. mar 2022

Ja som varila nakrajanu na kocky, kym.nebola makka a papal so zemiakom. No nechutilo. Este baby cvikla ako tak, ta je sladsia. Ale tu cviklovu vodu co sa v nej varila vypil a chutilo.

autor
4. mar 2022

Oki dakujem, skusim teda tu surovu spravit, snad bude chutit. 🙂

kacena4
4. mar 2022

ja sebe kupujem vakuovo balenu chuti rovnako ako ked som varila surovu

evaachesa
4. mar 2022

Ak budeš variť cviklu, tak umytú so šupkou a hlavne bez pokrievky. Stredne veľkú cviklu zvyknem variť aj 1,5-2 hodiny. Ak sa už šupka ľahko oddeľuje pri jemnom dotyku, tak je akurát uvarená 🙂

bashee
4. mar 2022

Ja sama jem tu vakuovo balenu cistu bez sladidiel a octu a ked malemu varim prikrmy tak sem tam mu odrezem kusok a necham kratucko pred odstavenim zo sporaku prejst varom. Taku minutku len. Ona je uz v obale makkucka. A super. 🙂 neubudlo z neho. Setri to cas a nemam celu kuchynu a ruky fialove. ✌️😊