Príkrm s ovocím pre 5-mesačné bábo

catherine_gun
2. jan 2023

Zdravím, chcem sa opýtať s akým prvým ovocím mám začať ?
Ako ho spracovať ?
Kedy ho podávať ?
A ktoré ovocie zapeka a naopak ktoré zas nie?
Ďakujem
PS: zeleninku a masko už papame

lenocka8894
2. jan 2023

@catherine_gun ja som zacinala jablkom a na struhadle som ho postruhala do peny a casom piskotku rozmrvit don...kazdemu babatku sedi nieco ine..u nas zapeka ked papa vela bananu a zase ju prehana po hruske...cize ked ma hnacku viem co dat a ked ju zapecie tiez..a taktiez domaca vyziva 💁‍♂️

pribinak
2. jan 2023

Niekto upravuje ovocie na pare, ja som to nerobila, zničia sa tým všetky vitamíny

Dávala som jabĺčko, hrusku, banán, ale piskotu som dávala až oveľa neskôr. Piskoty sú sladké, deti sa potom naučia na sladké a často čisté ovocie odmietajú
Potom som dávala domáce mrazené ovocie, čučoriedky, malinky.
Mizes kupovať aj výživy. Ako píše autorka nadomnou banán môže zapekat.

marzuz89
2. jan 2023

Rovnako ako @pribinak, neupravovala som nijako a zacali sme vzdy bananom, sezonnym domacim ovocim, s jablckom opatrne, moze nafukovat (jedneho z dvoch bolelo brusko). S tymi piskotami nevidim jediny dovod preco kazit ovocie, ale je to zauzivane bohuzial.

zorkahorka
2. jan 2023

Mne sa syn po piskote vyhadzal.ak ma predpoklad na ekzem,opatrne.je tam bielok
Ako prve som skusila jabko, potom banan. Z nicoho ho nenafuklo, jazde dieta reaguje inak

martinatib
5. jan 2023

My sme začali tiež jablkom ale uvarila som ho a rozmixovala a potom časom som začala pridávať marina kekse nám doktorka prízvukovala najprv tepelne upravené.. jablko, hruška preháňa a zapeka jednoznačne banán čiže ak sa bojíš prvej reakcie na banán smelo môžeš vyskúšať naraz z jablkom tak som to aj ja robila