Prevárať, či neprevárať kozie mliečko pre väčšie dieťa?

jasmika
20. nov 2012

Ahojte maminky. Chcem dať dcérke kozie mliečko. Má 2 roky a 8 mesiacov a máme doma kravičku, takže mliečko máme kvalitné, no aj tak mám pocit, že jej po zdravotnej stránke vadí. Bola dojčená do roka a pol... a má veľmi rada mliečko. Už som skúšala pohánkové mliečko, či ovsené..ale všetko sú to sušené nápoje s ečkami..a to mi vadí. Zohnala som kozie mliečko, ale teraz uvažujem či je to potrebné jej to prevárať keď už je väčšia.. kedže varením sa niektoré dôležité vitamíny ničia... čo vy na to??? 😉

sorciera24
20. nov 2012

@jasmika hmmm.....fakt sa prevaranim nicia, konk. pri kozom mlieku som citalta, ze staci 70 stupnov, a zachova si vitaminy, co treba.....moj pije pasterizovane kozie, ale aj tak vidim zlepsenie na imunite.....takze asi sa uplne vsetko neznici 🙂

jasmika
autor
20. nov 2012

@sorciera24 no ved to..ale tak láka ma to neprevariť.... len zohriať.. Nech by tam tie vitamínky ostali.. však už má skoro tri roky.. to napr moja neter ktorá je o pol roka mladšia pije neprevarené kravské.. ale to zas každý ma iný organizmus...

sorciera24
20. nov 2012

@jasmika ono sa to odporuca prevarat hlavne kvoli tomu, ak by mala koza kliesta a ten by bol nakazeny boreliozou, aby ste ju nedostali...tam je halvne riziko, ale ak ams svoju kozu a vies, ze klieste nemate, tak nevidim problem....

jasmika
autor
20. nov 2012

@sorciera24 aha..no tak svoju kozu nemám, to sestrin svokor nám poslal.. takže asi bude lepšie prevariť 😖

sorciera24
20. nov 2012

@jasmika tak ci je v oblasti vela kliestov...?hmmm...aspon na tych 70 stupnov daj....

matozazzo
20. nov 2012

Ja by som urcite prevarila... Ked kupujes mlieko v obchode, je pasterizovane, priamo od kravicky ci kozicky nie a v tom moze byt problem, preco ho dietatko zle znasa... Jednak privela tuku a prave aj to prevaranie. Neriskovala by som.

jasmika
autor
20. nov 2012

@matozazzo
@sorciera24 dobre ženičky aj neženičky 😀 (motá ma profilovka) asi radšej prevarím.. Kravské som vždy prevárala...ale nebudem riskovať pri tomto

lucula73
20. nov 2012

@jasmika presne ako napísala @sorciera24,ja by som sa bála len kvoli možnej borelioze,uričte ho prevar 😒
ja tiež zvažujem kozie mlieko,malý mi je stále chorý,pani čo ho predáva,mi povedala,že občas mali kliešte......ťažko povedať,či sú infikované.....

sorciera24
20. nov 2012

@lucula73 ak mali klieste, prevaraj.....inak odporucam, mne ako ho maly pije, od marca...tak chory nebol (2dnove enadchy neratam)..a. dovtedy v skolke, kazdy mesiac......takze u ans spokojnost 🙂

lucula73
20. nov 2012

@sorciera24 ano ano,ja budem určite,ak ho teda budem brávať..........no moj malý ako chodí od septembra do školky,amen......dnes po 4 dnoch v školke zas teplota a hrdlo.,už štvrtý krát..........samé anginy má 😒

sorciera24
20. nov 2012

@lucula73 to si musi zvyknut......ked nebol doteraz v kolektive a pride medzi same bacily, co telo nepozna ( a povedzme si pravdu.....polka deti usoplenych a kasaljucich 😠 )....moj bol minuly rok takto od sept. do amrca cca. raz za mesiac chory (nebolo to najhorsie 😀 ).....ale fakt od toho marca...super......(inak ja este odporucam koloidne striebro....prestreknut nos aj hrdlo........)

matozazzo
20. nov 2012

@jasmika To sa uz niekedy skor registroval manzel kvoli bazariku detskych veci a login sa neda zmenit :( ... ale pouzivam to ja "zenuska" 🙂

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
luciferkax
20. nov 2012

ak máš kozu, resp. berieš od suseda, si informovaná o tom, ekdy je koza chorá a tak, tak myslím,ž e mlieko preváarať nemusíš, my pijeme surové :D

jasmika
autor
20. nov 2012

@sorciera24 a kde ty kupuješ kozie mliečko.. lebo zatiaľ nemám stáleho dodávateľa, tak zvažujem že kde budem kupovať... ten pán je z dediny 20 km od nás takže každý deň ho nemôžem brať. iba raz za čas

lucula73
20. nov 2012

@sorciera24 máš s tým striebrom skusenosť?možeš mi bližšie k tomu niečo povedať?aj do IP........asi rok dozadu som o tom čítala,le ppre malé dieťa neviem....akože v akej forme,ktorý druh a ako často..........vďaka moc.......

sorciera24
20. nov 2012

@jasmika my sme do oktobra brali z Krivej z Oravy....tam je agrofarma a teraz an zimu (kezde kozy mlieko nemaju, resp. ho maju malo)....kupujem susene kozie mlieko...toto: http://www.altermedic.sk/product/kozie-mlieko-p... susena nahrada, ale je vyborne.....

sorciera24
20. nov 2012

@lucula73 mas IP (nech nie sme mimo temu;))

jasmika
autor
20. nov 2012

@sorciera24 a koľko ti vydrží toto mliečko..? lebo som kukala po ňom, ale je dosť drahé kurnajs 😒

sorciera24
20. nov 2012

@jasmika praveze je to na susene dobra cena.....cerstve stoji 1,70/liter......za toto das 9, ale vyjde ti z toho cca. 4l.....susene mlieko je celkovo drahsie a kozie duplom....(niekto investuje do vitaminov, ja do tohto....ber to tak.....)

alias313
20. nov 2012

Teda ja som ani nevedela ze kozie mlieko je pre male deti vhodne. My mame tri kozy....A svokor mlieko rozdava kade komu, lebo to nema kto pit a maly uz bude mat 4 roky, takze ked tu citam, ake ma blahodarne ucinky zacnem mu ho asi davat aj ja...Ja kupujem len kravske pasterizovane. Len dufam, ze to kozie mu bude chutit, lebo mne nechuti vobec 😀

jasmika
autor
20. nov 2012

@alias313 no vidíš..taký poklad máš doma...a ty kupuješ kravské... Tak šup šup a učte sa piť kozie mlieko... 😀 Napr. taká koza nikdy nedostane rakovinu.. lebo všetko to čo poje, tie kríky..tie konáre..to všetko jej veľmi dobre posilňuje imunitu ..a je to samozrejme aj v mliečku

alias313
20. nov 2012

@jasmika a svokra mi uz dva roky vravi, ze mam davat 😔 nuz pekne som jej zavolala ze zajtra si beriem rano cerstvo nadojene pre maleho. Skoro jej telefon vypadol z ruky....Ja som myslela, ze nie je dobre pre deti, asi som vychadzala z toho ze mne nechuti 🤐 super este ze som si to tu precitala. Vďaka žienky...

jasmika
autor
20. nov 2012

@alias313
@sorciera24
@lucula73
@matozazzo ženušky...teraz som jej ho prevarila..a veru vyskúšala som aj ja.. kozie mlieko je fantastické... ved to je výborné... Joj. ešte si kozu kúpim 😀

katieg85
9. jan 2013

MOJE DETI OD ROKA PIJU KOZIE MLIEKO,ALE POSLEDNE LETO IBA JUL AUGUST SOM PREVARALA BO BOLI RIADNE HORUCAVY TAK RADCEJ SOM NERYSKOVALA.jasmika

katieg85
9. jan 2013

@jasmika MOJE DETI OD ROKA PIJU KOZIE MLIEKO,ALE POSLEDNE LETO IBA JUL AUGUST SOM PREVARALA BO BOLI RIADNE HORUCAVY TAK RADCEJ SOM NERYSKOVALA.

dreamer4
6. jún 2013

@katieg85 a vy aj malym detom riedite?? lebo ja riedim ale neviem ci spravne, niekde citam ze 2:1 a niekde ze 1:1 ...? ☹

katieg85
6. jún 2013

@dreamer4 nie neriedim vobec lebo kravske je viac tucnejsie nez kozie takze netreba riedit.mali to pije od 9 mesiacou. 🙂

denisocka
20. jún 2013

aj ja som si kupila kozu 🙂 a prevaram,teda na tých 90st , ale budem uz na menej , myslim že týcg 60s´t.staci . ked robis syr,tiez neprevaras

@jasmika - ja som 2 týž,kupovala pod suseda mlieko a tiez som sa smiala,ze ešte si aj kozu kupim , a po týždni som už hladala kozy v našom okolí a do týždna aj kupila :D

janka345
Odpoveď bola odstránená
Zobraz