Prečo treba prevariť vodu pre dieťa?

vikinka128
5. sep 2021

Ahojte. Strašne ma zaujima odpoved na tuto a vzhľadom na to, že nemám dieťa som to ani nezisťovala doteraz.
Prečo treba pre dieťa vodu prevariť ? Myslím pre úplne novorodené pokial sa robí UM?

karhu
5. sep 2021

...Dojčenské vody sa odporúča prevárať pred prípravou umelého mlieka nielen z hygienických dôvodov. Niektoré majú minimálny obsah oxidu uhličitého, ktorý je nutné odstrániť prevarením. Vodu nie je nutné prevárať dlho, dôležité je priviesť ju do varu.
https://mamaaja.sk/clanky/batola/odbornik-radi-...

nika82
5. sep 2021

@karhu jednu Lucku netreba prevarat

mimixxxx
5. sep 2021

Balene vody obsahuju mikroplasty - kupovala by som ich len v hranicnom pripade. Este je tu moznost sklenenej flase. Najidealnejsia je voda z vodovodu pokial je obsah dusicnanov v nej pod 10. Prevara sa vseobecne z vodovodu aby sa zabili mikroby a varom sa myslim aj trosku dusicnanov ubudne.

mimixxxx
5. sep 2021

Dusicnany sposobuju methemoglobinemiu vo zvysenom mnozstve. Dieta moze umriet.
https://www.solen.sk/storage/file/article/dc335...

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mimixxxx
5. sep 2021

dusicnany sa pri vare vyluhuju do vody

sissy27
5. sep 2021

@vikinka128 takú z vodovodu kvôli “dezinfekcii” - prevarením z nej odstrániš všetky zložky a nejaké baktérie, ktoré sa používajú pri čistení vody, alebo sú v potrubiach.
Prečo treba prevárať kupovanú balenú vodu netuším, asi z rovnakých dôvodov, len potom nechápem, prečo to niekto kupuje za drahé peniaze, vláči a ešte aj vytvára zbytočný odpad 🤷‍♀️ Ak mám vodu prevárať tak stačí tá z vodovodu (pokiaľ je pitná).

denkatn
5. sep 2021

myslim ze aj koli chloru, ktory sa pridava do vody

vikinka128
autor
5. sep 2021

@sissy27 A pokial sa prevarí väčšie množstvo vody - pre prípad, že sa cestuje napríklad .. dá sa uskladniť do sklenej fľaše alebo už raz prevarená voda sa smie len za čerstvá a napr na druhý deň už nie ?

veronika4495
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mandymoore123
5. sep 2021

viete niekto ako vieme zistit množstvo dusičnanov vo vode? Ďakujem

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzanka.zuzu
5. sep 2021

minerálky - žasnem nad naivitou niektorých ľudí, áno Lucka aj Drobček netreba prevárať lebo spĺňajú prísne normy - ale tie spĺňajú niekde vo výrobni, potom sa balia do plastových fliaš (to po prvé), ktoré sa v mraze a/alebo obrovských horúčakách prevážajú v kamiónoch a stoja na dvore za obchodom 🙈 fuj... čiže preváram aj toto ak je treba, inak preferujem vodu z vodovodu, však žijeme nad obrovskými zásobami pitnej vody.

väčšie množstvo vody - veď prevariť vodu trvá minútu aj s naliatim do kanvice 🙄 to je nič, preváram denne, nikdy by som nikomu nedala 2 dni odstátu vodu - čo som rastlinka?

sissy27
5. sep 2021

@vikinka128 podľa mňa v pohode, zas tam sa nemá čo pokaziť. Ono zase aj keď dáš dieťaťu niekde na cestách raz za čas balenú neprevarenú vodu tak sa mu nič nestane.

lindusss2016
5. sep 2021

@vikinka128 pokial sa cestuje, tak ju raz neprevaris, vobec nic sa nestane 😂

mimixxxx
5. sep 2021

Dusicnany vo vode je jedna vec. Druha vec su dusicnany v zelenine. Varom sa ciastocne vyluhuju zo zeleniny do vody. Ten vyvar zo zeleniny treba malym detom radsej zliat a nedavat. Vacsim detom neuskodi. Treba si to nastudovat z viacerych zdrojov, je to pomerne obsirna tema.
https://primar.sme.sk/c/1626764/dusicnany-v-zel...