Prechod z umelého mlieka na 3,5% mlieko

66simonka66
11. máj 2022

Ahojte deti idú mať 2 roky a rozmýšľam nad tým, že by sme prešli z UM na klasické mlieko. Ako ste dávali mlieko? Postupne, alebo ste rovno prešli na klasické mlieko? Ešte som im mlieko normálne nedávala len do kaše a detskej krupice. Treba ho aj prevariť, alebo stačí ohriať? Ochucujete niečím mlieko? (Pili do teraz Sunar vanilkový). A aké mlieko dávate? Klasické trvanlivé, alebo kupujete tie mlieka čo sú v skle v chladničkách? Ďakujem za rady. 🙂

emilka_1
11. máj 2022

@66simonka66 keď môj syn začal jesť normálnu stravu cez deň okolo 1 roka, tak som UM úplne zrušila a namiesto umelej stravy mal už len normálnu, v ktorej má všetko, čo potrebuje.
Snažím sa, aby jedol jogurty, mliečne výrobky a ak si vypýta mlieko, tak mu nalejem do pohára z krabice 3.5% rovno z chladničky 💁‍♀️

jjanulienka
11. máj 2022

Ja som moju prestala kojit v roku a pol, kupila som jej aj nutrilon ale hrozne z neho prdela😅tak som kupila normálne mlieko, zo začiatku som ho prevarala teraz len zobrejem

66simonka66
autor
11. máj 2022

@emilka_1 ja musím dávať mlieko ráno, keď sa zobudia chcú v postieľkách ešte vypiť mlieko a až tak vstavanú a raňajkujú. Večer už mlieko nechcú, niekedy pred spaním ešte vypijú ale málo. Často urobím UM a potom ho vylievám a to je škoda za toľké peniaze, preto som chcela skúsiť už klasické krabicové. 🙂

asia83
11. máj 2022

@66simonka66 Ja to teraz idem riešiť. Syn bude mať v lete tri roky, prejdeme zo Sunaru na 3,5 percentné chladené mlieko, ktoré bežne dostať v obchodoch. Postupne mu budem znižovať dávky Sunaru a zvyšovať bežné mlieko v ňom. Napríklad dám tri odmerky Sunaru a dolejem bežné mlieko. Pri dcére sa mi to ujalo, v troch rokoch sme takto prešli na bežné mlieko.

gabika8855
11. máj 2022

Sestra malej zaclaa po roku davat klasicke miesto umeleho, ale malu z 3,5% strasne zapieklo tak presla na 1,5% a bolo po probleme.

deti95060810
11. máj 2022

zbytočne dávaš veľké e za UM... keď malo dieťa rok, prešli sme bežné mlieko. Mlieko som prevárala . nebolo ochutené....v takom veku môžeš prejsť zo dňa na deň.

lucijalucy
11. máj 2022

Najprv som vyskúšala, či ho vôbec bude piť a potom normálne hneď šupla do fľaše, zohriala a vypil. Žiadne postupné prechody.