Prechod od Sunaru k obyčajnému mlieku z obchodu

martina374
23. jan 2017

Ahojte, chcem sa spýtať, dcérka bude mat skoro 2,5 roka a dávam jej sunar. Ale pomaly by som chcela vyskúšať prejsť od sunaru ku klasickému mlieku. Ako to urobiť, zisti dieta rozdiel? Aké mlieko použiť: plnotučné alebo polotučné? A dať ho len zohriať a trošku prisladiť a take môže vypiť? či len čisté? Alebo možnože aj granko,ale zas každy večer take sladke? Alebo ešte počkať do 3rokov? Ďakujem za vaše rady.

sykorkauhliarka
23. jan 2017

kludne jej daj polotucne aj plnotucne...ak nieje z automatu alebo od kravy tak nemusis prevarat...musis vyskusat ci jej chuti ciste..ak nie tak mozes prisladit...granko co ja kupujem pisu na nom ze je vhode od troch rokov

lorela
23. jan 2017

@martina374 So Sunarom už rozhodne pokračovať nemusíte.
Ak chceš podávať kravské mlieko, tak plnotučné (ak nemá dcérka nadhmotnosť), ale určite bez cukru alebo Granka. Nie je vhodné učiť deti na sladkú chuť a zbytočne im dávať biely cukor (energeticky náročný, prázdne kalórie, kazivosť zúbkov...)

janci05
23. jan 2017

Ja som dávala zo začiatku plnotučné a neskôr som prešla na polotučné. Dávala som doňho Granko a nejako si ani nevšimol, že je iné. My sme teda prešli celkom hladko, bez problémov. Vtedy som ho pre istotu prevárala, ale keď bol starší, tak len v mikrovlnke som ho prihriala, aby sme dlho nečakali kým vychladne.

katriona1
23. jan 2017

já jsem malou kojila asi 20 měsíců a po kojení jsem přešla na plnotučné kravské mléko, však do jídla, kaší jsem jí ho dávala od roku a malá měla pestrou stravu a jedla všechno takže jsem to brala, že to je na napití, ne na najedení, dávala jsem jí tak 50-100ml. mléka před spaním, neochuceného a neslazeného, od 2 let nepije před spaním nic, takže si dá skleničku mléka ráno nebo počas dne když chce

bosoriak
23. jan 2017

@martina374 Najlepsie plnotucne z automatu prevarene, ja som vzdy davala plnotucne 5-dnove z obchodu, to som neprevarala uz. A presla som pri kazdej od jedneho roka, naraz zo dna na den, normalne pili z pohara. Sunar je uz v tomto veku zbytocny, ak nema vyslovene nejake traviace problemy.

alchemilkazltozelena
23. jan 2017

@martina374 u nas presne ako u @katriona1 🙂

moni244
23. jan 2017

moja prešla na kravské mlieko v 14 mesiacoch, v príkrmoch od necelého roka, nedávala som granko, cukor, načo? to radšej žiadne mlieko nedať.

krasnanevesta
23. jan 2017

Dcerke som do umelaku postupne prilievala kravske asi dva tyzdne kazde tri dni viac a viac a ani si nevsimla. Vsimla si ked som skusila dat ciste na zaciatku tak to nechcela 🙂

martina374
autor
24. jan 2017

@sykorkauhliarka
@lorela
@janci05
@katriona1
@bosoriak
@alchemilkazltozelena
@moni244
@krasnanevesta dakujem vam vsetkym za vase nazory a rada. Tak dopijeme posledné krabice sunaru a uz pojdeme na klasicke mlieko. Diky 🙂