Postup pri prvom prikrmovaní

patka21
25. jan 2018

Ahojte mamičky chcela by som vás poprosiť či by ste mi niektorá vedela napísať alebo vyfotiť postup prikrmovania začala som tri dni mrkvičku viem že ďalšie tri dni zemiak potom skusiť zmiešať zrkva zemiak dalej tri dni napr. tekvica .. ale neviem čo potom ďalej po kolkých týždnoch začať mäsko a kedy presne dať desiate alebo olovranty a kedy večere? začínali ste niektorá takto príkrmy? dakujem pekne za pomoc 😊😊😊

janci05
25. jan 2018

Ahoj. Tu je to celkom dobre opísané ako postupoať http://www.pluska.sk/mamina/vyziva/prikrmy/jeho....
Priznám sa, že syn bol kojený len do dvoch mesiacov a potom sme boli na umel. mlieku. Našťastie so mnou bývala svokra, ktorá mi poradila čo dať na prikrmovanie. Zo začiatku asi tak od pol roka sme dávali len zemiak a mrkvu, obyčajne povarenú a rozmixovanú. Po pár týždňoch sme dali kuracie a aj moračacie uvaraené mäsko, taktiež rozmixované na kašu spolu so zemiakmi a mrkvou. To sme dávali na striedačku s mliečkom. Ráno mlieko na obed príkrm, potom mliečko a večera príkrm, ale to si sama usleduješ ako je dieťa hlaldné. Nedá sa to presne dávkovať na každé dieťa. Neskôr pribudol špenát, vajíčko a zemiaky.

kchan
25. jan 2018

Ahoj, ja som zacala ako obed mrkvou, potom zemiak, cuketa, tekvica maslova a hokaido, petrzlen (alergen- takze podla svojho uvazenia) cvikla, batat, fenikel, hrasok (zvykne naduvat- takze podla svojho uvazenia), spenat, brokolica a karfiol- len ruzicky bez stoniek.. po troch tyzdnoch od zacatia prikrmov som pridala maso- kuracie, hovadzie a morcacie, kazdy den do zeleninky, jeden den namiesto masa som nahradila zltkom. Po mesiaci od zacatia prikrmov som zaviedla ovocie na odesiatu - jablko, hruska, slivka a banan, vsetko uvarene okrem bananu.. teraz pridavam do prikrmu aj ryzu, cestovinu bezvajecnu. A par dni uz davam aj ako skóru veceru dalsi prikrm kase- ovsene vlocky, ryzova kasa, kukuricna, pohankova.. maly mal vcera 6 mesiacov.. tak vela stastia pri krmeni a dozjedenia 😉

patka21
autor
25. jan 2018

@kchan dakujem pekne moj mal 12.1. tiez 6 mesiacov 😊😊😊 krmeniu zdar 😂😂👍

akcul13
8. okt 2018

@kchan dobry den, chcem sa opýtať, tie kase na veceru mliecne alebo nemliecne?

kchan
8. okt 2018

@akcul13 myslím, že nemliecne sú lepšie, nakoľko mliečne sú ťažšie stráviteľné a aj tak počas dňa má babo mliečka ešte dosť 😉😊

akcul13
10. okt 2018

ešte sa chcem spýtať, papáme už mesiac zeleninku na obed, pridali sme masko a rada by som zaviedla aj ovocie. Kedy je lepšie ho dať, na desiatu alebo olovrant? A vôbec neviem, kde by som jej ho dala. Príklad jej papania:
5:00 - UM
8:00-9:00 - UM
12-13:00 - obed
16:00-17:00 - UM
19:30 - UM
Akosi mi to nikde nepasuje, ráno kedy? o 9 je zavčasu, potom je obed a medzitým neni hladná, jedine o tej 4-5 poobede, ale potom zas keď budem chcieť aj kaše dávat, tak kedy? šak to by furt len jedla a ked neni hladná tak čo. Musia mať deti každý den aj desiatu aj olovrant?. Pre niekoho asi smiešne otázky, ale mám prvé dieťa a neviem ako čo :D

kchan
11. okt 2018

@akcul13 môj nazor- lepšie je dávať ovocie na desiatu doobeda, možno ma niekto opraví ak sa mýlim ale predsa len aj v ovocí je cukor a ten sa lepšie trávi doobeda.. A kľudne by som ho dávala o 9ej 😊 to je naozaj úplne super ideálny čas na desiatku 😉 prečo si myslíte že o 9ej je zavčasu? Najideálnejšie je ak má dieťa pravidelný režim v papani, a minimálne 5-6 krát do dňa. Podľa mňa mate úplne super nastavené tie časy jedenia. Desiata je len nejaké minimálne zasytenie aby dieťa vydržalo do obeda kedy sa napapa poriadne 😊 my sme to s malým mali veľmi podobne ako vy s dcérkou 😃 vlastne, máme to takto doteraz a o chvíľu má 15 mes. Od začiatku prikrmovania sme fungovali :
7-8hod um
10hod desiata ovocie
12-13 hod obed
15-16hod um
18 hod kasa
20 hod um a dobru noc 😊
Samozrejme s pribúdajúcim vekom a meniacim sa spánkovym režimom sa nám to troška pomenilo, ale v podstate to máme stále nastavene veľmi podobne 😉

kchan
11. okt 2018

@kchan a um máme už dlho iba ráno po zobudeni a večer pri zaspávani 😊

akcul13
12. okt 2018

@kchan dakujem velmi pekne za odpoved 🙂

kchan
12. okt 2018

@akcul13 za máličko 😉