Poraďte odšťavovač

erika_s
18. apr 2013

ahojte rada by som malemu syncekovi robila domace stavicky, ale neviem podla coho a aky si mam kupit odstavovac....peniazkov je malo, takze nie moc drahy, ale predsa, aby nieco vydrzal....dakujeeeeem 😉

zivika
18. apr 2013

@erika_s my mame tento http://www.mall.sk/odstavovace/rohnson-r-427?v=... ale aby som pravdu povedala, nema take vyuzitie, ake sme si mysleli, ze bude mat 😅 nie je problem v tom, ze by nebol dobry, ale v podstate mi uz teraz pride nelogicke odstavovat ovocie a zeleninu, z coho ostane "odpad", ktory sa da za normalnych okolnosti zjest a obsahuje v podstate vacsinu vitaminov 🙂 jedine ovocie, z ktoreho si sem tam urobime stavu su pomarance a citrony, ale vyzdy to robime na klasickom rucnom lise na citrusy, lebo ten sa omnoho lahsie cisti a ovocie netreba supat, staci prekrojit...takze ak ti je mozem poradit, kasli na odstavovac, radsej drobcovi ovocko a zeleninu na jemno nastuhaj a ked pozeram, ze ma este len 3 mesiace, tak aj tak este mate cas 😉
ale ked si rozhodnuta pre kupu, tak ten odstavovac, co mame my ti mozem s kludom odporucit, nie je drahy a je kvalitny, nemali sme s nim ziadny problem 🙂

simca06022011
18. apr 2013

pre synceka nemusis robit stavicky, vacsiu sluzbu mu urobis ked mu uvaris vyvar, zo zeleninky spravis pyre... naucis si ho na dzusiky a o rok budes riesit ze nechce jest tuhu stravu, lebo z dzusov sa naje. Ale na to mas casu dost... este tak 2-3 mesiace... vtedy uz bude cerstveho ovocia aj naseho viac nez dost a postruhas to, udusis, naparis... a zje ti to rad 🙂 Citrusy nebudete pit minimalne do roka, potom odstavis tak ako @zivika hovori... Usetris peniaze, nervy, miesto a aj cas.... ked chces zmenu, radsje urob cajik, kup hipp dzusik a pod...

Ja mam Hurom slow juicer, je uzasny, pouzivame ho denno-denne aj dva krat... ale kupovali sme ho teraz kvoli nam, nie malej 🙂 umyva sa uplne lahko, ovocie odstavi perfektne, v podstate z 8 obycajnych pomarancov na dzus z metra mi vyjde cca 6-8 dcl dzusu.. ale my odstavujeme vsetko... :P odpad z toho ostane nejedli... vyzmykani tak ze uz z toho ani kvapka nejde a totalne nechutny... cize srdce ma za tym neboli 🙂)) viem ze to ovocie a zeleninu by som ja nikdy v tuhom stave nezjedla (preto som si aj kupila odstavovac, ja nemam sancu zjest nieco v tuhom skupenstve... 🙂) )

simca06022011
18. apr 2013

@zivika inak na fotke k tomu vasmu odsavovacu tam hadzu cele jablka :P nesupu, nekrajaju 🙂)))

zivika
18. apr 2013

@simca06022011 ved jablka ani netreba, oni sa tam ozaj daju supnut cele 🙂 ale citrusy osupat treba a to ma ozaj nebavi 😝 co sa toho odpadu tyka, aj ten nas odstavovac ma odpad uplne suchy a nehovorim, ze by mi za nim bolo luto, ale napriklad supka z jablka mne celkom chuti a tu ju zbytocne vyhodim...ale zase na druhej strane, na jesen, ked mame od nasich zo zahrady kopec jablk, tak odstavujeme jedna radost, lebo pojest by sme ich nestihli, v tekutom stave maju vacsi uspech 🙂

1laura22
18. apr 2013

My máme Hurom Slow Juicer. Je to investícia, ale oplatilo sa. Perfektne zvládne odšťaviť akékoľvek ovocie alebo zeleninu. Maximálna výťažnosť, odpad takmer úplne suchý, šetrné šnekové pomalootáčkové odšťavovanie, čo zaručuje zachovanie vitamínov a výbornú chuť štiav. Ja na ňom robím aj mandľové a kokosové mlieko. 🙂

erika_s
autor
19. apr 2013

@zivika dakujeeeeeeeeem 🙂)))))))

vierkau
18. okt 2014

..aké máte v súčasnosti skúsenosti so šnekovými odšťavovačmi? ktorý odporúčate? dakujem

terezabr
12. okt 2015

No ak by si chcela odšťavovať viac a častejšie oplatí sa ti trošku priinvestovať do šnekového, je síce trošku drahší než klasické odstredivé, no má podstatne viac výhod, vrátane vyššej kvality šťavy, menšieho odpadu a vačšinou aj vyššej kvality údržby to znamená jednudchšie čistenie a omývanie, no na "sviatočné" odšťavovanie by sa možno dal zvládnuť aj tento finančne prijateľnejší 🙂 https://www.eujuicers.sk/odstavovac-catler-je-4011

lienkafoj
12. okt 2015

@terezabr pozrela si si datum zalozenia diskusie?

mravvcek
22. nov 2015

@zivika aky mas prosim odstavovac?

anega79
22. nov 2015

Ja mam Concept LO 7045, som s nim velmi spokojna, spravi dzus, smoothie aj ovocnu dren. Pouzivam ho skoro kazdy den

zivika
23. nov 2015

@mravvcek rohnson....hore v odpovedi je na neho link 😉

agnes9
23. nov 2015
Používateľ agnes9 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od agnes9.

ja sa teraz rozhodujem aky kupit

mravvcek
23. nov 2015

@zivika v recenziach pisali ze ostava mokra duzina a pri tvrdsej zelenine ze citit motor akoby horel. Tak ss bojim aby nam vydrzal

zivika
23. nov 2015

@mravvcek s mokrou duzinou problem nemam, ako nehovorim, ze je ten odpad total suchy, ale mokre to tiez nie je 🙂 mame ho uz cez tri roky a fici bez problemov, aj ked je pravda, ze ho pousivame viacmenej len v zime, lebo ako som uz pisala vyssie, je mi luto toho "odpadu" a kedze decka nemaju problem jest ovocie v normalnom stave, odstavovac vytahujem, len ked je nadbytok jablk...no a s tym motorom je to pravda, ked do odstavovaca supnem napriklad mrkvu, je ho citit (aj ked teda nie som si ista, ze to co smrdi je motor, mozno to je niecim inym), ale funguje aj napriek tomu stale rovnako...ja by som ho kludne kupila zas, nie je dokonaly, ale treba brat do uvahy to, ze patri ku lacnejsim odstavovacom, tak netreba ocakavat spickovy stroj...

bad_delight
23. nov 2015

to je on, najlepsi !!

jaroe
8. dec 2015

@bad_delight prosim ta toto je snekovy alebo odstedivy. si s nim spokojna?

bad_delight
8. dec 2015

@jaroe je to zavitovkovy odstavivac a je uzasny. vystavi krasne uplne vswtlo, do jednej nadobky putuje dužina/ bordel a do druhej štava

9tinka5
21. dec 2015
Používateľ 9tinka5 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od 9tinka5.

ja mam Kunvings, ma hrubsie hrdlo, nemusim krajat na male kusky, je vykonny, odpad je suchy, a na linke nezaberie vela miesta, odstavujem niekedy aj dva krat denne a som s nim spokojna.

martina645
1. feb 2016
Používateľ martina645 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od martina645.

my mame Excalibur V536ED a sme spokojny, odstavy do poslednej kvapky 🙂 aj cena je fajn,odporucam
http://shop.vitarian.sk/excalibur-v536ed-392

ankapribinova
25. máj 2016

ja osobne mám doma tento odšťavovač od Tefal (ako na obrázku), nepatrí síce k tým najlacnejším, ale máme ho už vyše roka a funguje super - a to na ňom odšťavujeme celá rodina (no, teda konkrétne ja a môj priateľ :D) takmer každý deň. Značka je TEFAL ZN655H66. Ja osobne som ho kupovala v akcii v Nayke, ale teraz keď pozerám, tak ho majú v Hej.sk lacnejší a ešte sa dá naňho aj uplatniť kupón 5€ na http://www.kuponyzdarma.sk/hej-sk/ a poštovné je zdarma :D :D Osobne by som už lacnejšie odšťavovače od tohoto ani nepozerala skôr naopak. Ide o to aby si vedela odšťavovať hlavne zeleninu - a tá je väčšinou tvrdá (mrkva, petržlen, zeler a pod.) a na to mi tento môj slúži výborne. Ak ti ešte môžem odporučiť ako človek čo sa to výživy dosť vyzná, tak malému odšťavuj skôr zeleninku ako je napr. mrkva - ktorú keď mu nebude chutiť, tak do nej pridaj trochu medu. Ovocie by som moc odšťavovať neodporúčala - odšťavením ovocia (napr. jablka) dáš preč vlákninu a ostane ti šťava s fruktózou (čiže príliž veľa cukru) - s ktorým sa telo vysporiada lepšie spolu s vlákninou - preto ovocie odporúčam skôr papať celé, alebo postrúhané. Raz sa čas piť odšťavené ovocie je ok, ale nie stále 🙂

ankapribinova
25. máj 2016

a ešte mi napadlo, že som už dávnejšie čítala, že sú lepšie odšťavovače na báze odstredivosti, čo tento konkétne, ktorý som uviedla nie je. Iný som žiaľ nemala možnosť odskúšať, tak neviem. A ak môžem poradiť, pri odšťavovaní mrkvy je veľmi veľa odpadu - v žiadnom prípade nevyhadzovať :D táto suchá odšťavená časť mrkvy sa dá použiť do bábovky, alebo sa z toho priamo dá urobiť výborný makovo-mrkvový koláč bez múky ;) receptov je na nete plno 🙂

ruzenka65
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lienkafoj
4. nov 2016

toto mam od vcera ja: https://www.hej.sk/odstavovac-concept-lo7065-ne... 🙂
spokojnost

miska569
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anega79
15. okt 2018

@lienkafoj concept je super, mam podobny jeden tri roky, vnutri su tieto tri veci na odstavovanie, smoothie a ladovu dren a pouzivam ho dost casto

katka3213
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sunset65
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
maria8383
14. nov 2022
Používateľ maria8383 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od maria8383.

ja mam snekovy hurom H310, chcela som nejaky najmensi a cca okolo 300 eur, takze som sa rozhodla pre tento a je super

karima512
13. máj 2024

my mame kuvings od vitariana, tiez snekovy, dobre sa umyva, siroke hrdlo, drt je sucha po odstaveni