Poraďte kvalitný kuchynský robot

zuzulik236
24. mar 2015

ahojte maminky vie mi niektora poradit kvalitny kuchynsky robot?? potrebujem ho na miesenie kysnuteho cesta, slahanie bielkov, miesanie cesta na kolace a mlyncek na maso... rada by som si kupila taky co mi vydrzi ziadny bakelit len v kazdom obchode mi radili akurat to co oni predavaju a nic ine lepsie ani neexistuje... rada by som vsak poznala nazory ludi ktory ten ktory robot aj pouzivaju... dizajn ani cenu prilis neriesim ide mi hlavne a prvorade o kvalitu.. dakujem za kazdy prispevok 🙂

doktor_od_hrona
24. mar 2015

@zuzulik236 Dnes je vsetko Cina a aj znackovy vyrobok je plastova somarina ktora sa pokazi 1tyzden po zaruke. Ak chces naozaj kvalitu ktora ti vydrzi aspon nejaky ten rok tak sa poobzeraj po priemyselnych kuchynskych robotoch ale tie sa do beznej kuchyne az tak nehodia ale chcela si kvalitu tak pozri napriklad toto:
http://www.gastro-zariadenia.sk/roboty-kuchynsk...
Ja mam priemyselnu umyvacku riadu, ale to je neznicitelna vec, ziadne plasty. Keby tam voslo auto tak umyje aj auto.

ichbinich
24. mar 2015

@zuzulik236
Bosch MUM. To je "nad"seria, maju rozne podserie, tiez oznacene MUM. Niektore maju pohon zhora a niektore zdola. Moj ma pohon zdola.
Ja mam stary mamin MUM, ktory ma 20 rokov, ano 20. Dokupili sme dalsie nasadky a je super. Ak sa naaaahodou niekedy pokazi, do domu mi pojde iba dalsi Bosch MUM. Ak mi sibne, mozno Kitchenaid 😉 A ako mixer BlendTech. Ale to by som najprv musela vyhrat v lotto a dat si zvukovo utesnit kuchynu 😉 😀

My uz sme na nom robili kadeco... Prezil nase variace a peciace orgie, robili sme cestoviny (cesto sme "miesili" v mlynceku na maso), robili sme nugat, slahali sme 20 bielkov (alebo to bolo 25?) NARAZ, robili sme cesto na pernik, chlieb,... Struham zeleninu, trojrocny parmezan... bez problemov.

Inak @doktor_od_hrona ma v principe pravdu, profi vyrobky su profi vyrobky. To je ina liga.