Poraďte jedálenskú stoličku

diusa8
17. júl 2013

Co myslite aka stolicka je lepsia ta so stolikom ze sa babo sice moze hrat neskor si tam kreslit ale zas nemoze byt prisunute k stolu ked je väcsie a papat s rodicmi ako na tej vyskovo nastavitelnej ??? mate skusenosti

monyccka
17. júl 2013

Najlepsia je klasicka drevena rozkladacia. U nas do vyse dvoch rokov vyuzita. Potom sme kupili tu nastavitelnu, lebo mame vysoko stol..

zuzanocka
17. júl 2013

My sme mali tu so stolikom, obe nase baby ju vyuzili naplno, vyhodou bol aj ten pultik, ktory ma, ale je pravda, ze sa neda prisunut k stolu a zaberie asi aj viac miesta... no viem, ze aj pri dalsom dietati by sme ju pouzivali...

yanielka
17. júl 2013

tak najlepsia je IKEA plastova da sa aj s pultikom aj bez, mali sme sice aj chicco polly 2vv1 krasna, polohovatelna, vyskovo nastavitelna ale pouzivali sme ju cca do roka, lebo ked uz skusaju deti jest same tak je to des cistit vsade same dierky, drazky, zahyby....no tak som ju uz predala a vytiahla staru dobru ikeovu, ktoru postavis do vane a osprchujes v krajnom pripade🙂

katkaseiner
17. júl 2013

my mame Chicco vyskovo nastavitelnu, jasne, zaberie vela miesta, nebola ani lacna, ale vyhodou je ze mozes dieta zapasat a nam teraz velmi vyhovuje velky pultik, lebo princezna nam papa kusky ktore si berie z toho pultika. Je velmi kvalitna, ja ju cistim vlhcenymi obruskami, takze za sekundu je zas cista a to ti poviem, ze ta nasa je velmi oblubena, pouzivana a hlavne zakazdym umazana :D

katy1979
17. júl 2013

kazdy ti povie tu svoju oblubenu tak si vyber 😀 my sme mali tiez chicco polly a boli sme spokojní. odchovala dve deti a putovala dalej. ikea je tiez fajn ale neda sa polohovat niektore deticky maju potrebu sa opriet co sa v ikeackej neda a deti ktore este nesedia v nej jednoducho sediet musia. obcas stravnik pocas obeda ci vecere zaspi polohovatelnu sklopis a moze spinkat. Pri kazdej najdes vyhodu ale aj nevyhodu.

zigzag
17. júl 2013

ja mam Cam a spoko, ma vely odoberatelny pult, je vyskovo nastavitelna aj polohovatelna,, takze sa da prisunut k stolu, a da sa aj jednoducho zlozit, aby nezaberala miesto, jedina navyhoda, je ze gumova vypln, sa trha vo spojoch, inac spokojnost.. asi si usijem latkovy potah na ten gumeny... maly mal 2 roky, a ma 14 kg a mame ju od 6 mesicov, urcite menit nebudeme 😉 m mame parny cistic, takze cistenie stolicky je hracka, aj ked vojde aj ona do vane a v pohode ju umyjes klasicky

manka
17. júl 2013

my sme klasicku drevenu stolicku dostali a teda mala viac nevyhod:
tvrde sedenie - hned musis tam zhanat nejake polstrovanie
zla moznost opretia chrbatika - maly sa hadzal dozadu a operadlo mal asi v polke chrbta, akurat som sa bala, ci si neublizi
nie je mozne ho priputat, aby si mohla s kludnym svedomym dokoncit obed alebo po skonceni poumyvat tanierik
ked sa zlozi, ten stolik vychadza velmi nizko - niekde pod pupkom - na jedenie sa to neosvedcilo a na kreslenie az ked uz bol omnoho vacsi...
Mozno su uz nejake modernejsie skladacie stolicky, co maju tieto veci vychytane..

alexi333
18. júl 2013

Ja nedám dopustiť na drevenú stoličku. Malej tam dám hračky, alebo ceruzky ona sa zabáva a ju pekne nakŕmim. Teraz už skúša aj sama tak jej tam dám tanierik a ona si tam sedí aj pol hodinku a študuje všetko, čo má má taniery 🙂 Je tam dosť miesta, tak mi skoro nič nespadne na zem. Keď chceme sedieť pri stole, prehodím to na vysoké sedenie a tiež je celá spokojná. Suseda si kúpila pre synčeka tú modernú nastaviteľnú "ovankúšovanú" a malý tam nechcel ani za ten svet sedieť, lebo ho to nebavilo... Keď prídu k nám, tak si sám sadá do tejto drevenej stoličky. Asi je to aj o detičkách, ale táto drevená mi príde, že sa dá oveľa viac použiť na zabavenie dieťatka, keď sa mu veľmi nechce papať. Lucia

lucia268
18. júl 2013

Nechcem rýpať, každá viete čo je pre vaše deti oka, ale možno tak cca pred rokom boli tie drevené stoličky zakázané, kvôli tomu, že sú nebezpečné. Vraj z nich veľa detí povypadávalo... Tak ja neviem. Tiež sa mi pozdávala, ale radšej som ju nakoniec nekúpila. Ale existuje taká ako sú tie drevené, ale sú plastové. Tiež sa dajú prerobiť na stolík a stoličku.

kitty88
18. júl 2013

@diusa8 podla mna (a na to som sa zameriavala pri vybere aj ja) by mala mat polohovatelnu opierku chrbta, pretoze babo zo zaciatku este nemusi vediet pevne sediet a ovela lepsie sa naje, ked bude v polosede a takisto popruhy, tie ocenujem hlavne teraz, lebo inak by mi asi vyskocila zo stolicky... teda raz sa stalo, ze sa v nej postavila a ja som priletela asi v poslednej chvili, odvtedy priputavam vzdy... takze tie drevene, aj ked maju vyuzitie aj neskor na kreslenie, hranie a pod., tieto kriteria nesplnaju, ja som volila radsej kvalitnu plastovu, ktora sa da nastavit aj vyskovo, aj chrbatik a mozem v nej dieta priputat