Polievočka odkedy?

wewerqa
20. mar 2011

mamičky kedy môžem začať davať dcérke polievočky? poradite mi aj nejake receptiky? mame 5 mesiacov a tyžden, dojčíme sa
ďakujem za rady

pepsyna
20. mar 2011

najskor zacni prikrmovat cistou zeleninou-napr mrkvove pyre, brokolica, zemiak atd...a ked budes mat uz odskusane viacero druhou zeleniny(bez alergickych reakcii) mozes z nich zacat varit polievocky...potom mozes pridat aj kocku maska, alebo uvareny zltok a tak postupne skusat.receptiky si casom vymyslis aj sama 😉 napr ja davam zeleninku podla toho aku prave mam+masko alebo zltok..alebo kysle zemiacky-uvarene zemiaciky;par zrniecok rasce, zahustit kukuricnou mukou a ked trosku ochladne pridam acidko...ale vacsinou robim zeleninkove s krupicovymi haluskami (zltok;krupica)

zuzikkaa
20. mar 2011

pri dojceni sa dokrmuje az po ukonceni 6mes

katrinka8
20. mar 2011

Ja som plne dojcenu dcerku zacala prikrmovat den po tom, ako dosiahla 6 mesiacov 🙂 Ale to prikmovanie je silne slovo, to boli fakt len testovacie davky. Najprv len uvarena mrkva rozmixovana, potom po 3 dnoch som pridala zemiak atd. Je tu niekde tema prve prikrmy, tam budu aj recepty. Ale priprav sa aj na to, ze zo zaciatku to bude fakt len take chutnanie, par lyziciek, mozno ani to. Babatko najskor nevie ani papat, musi si nacvicit uplne ine pohyby svalov. Ale zavisi od kazdeho, niekomu chuti hned, inemu nie. Moja dcerka ma uz vyse 9 mesiacov a este stale ma problem zjest plnu misku "polievocky", ovocie bojkotuje, to zje tak maximalne 10 - 15 lyziciek. Zatial vsetky prikrmy stale doplna dojcenim - je to riadny mliekofil 😀 Kase nezje tiez, takze... Hlavne vela trpezlivosti prajem a babatko, ktoremu bude chutit 😉

00matula
21. mar 2011

Ahoj, tiez dojcim a doktorka mi po ukoncenom 6mesiaci odporucila zacat prave polievockami a maskom- ale ziadne mixovanie,masko len na jemne kusocky posekat...mali sme najskor problem, no uz sa pomalicky dostavame do toho... 😀