Pohárik so slamkou

cicamica1980
9. sep 2013
Používateľ cicamica1980 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od cicamica1980.

ahojte,
mam 7 mesacnu dceru, kojim. davam prikrmy od 5 mes /aktualne 2x : obed a olovrant/ a tiez od 5 mes ju ucim pit cistu vodu zo srkalky NUK - takato: http://www.kojenecke-potreby.sk/kojenecky-tovar/eshop/7-1-Kojenecke-potreby/26-2-Pohariky/5/425-NUK-poharik-First-Cup-Mickey-Mouse-150-ml

po 2 mes. skusania sa aj tak napije velmi maalicko. je to normalne?

ked jej dam tu srkalku, tak sa s nou vacsinou hra. v lahu na brusku ju cuca napodiv najviac, ale vtedy jej samozrejme netecie nic🙂
chcem sa opytat, ako to bolo u vas, kedy sa babo naucilo pit zo srkalky? mam jej dat este cas?

napadlo ma kupit poharik so slamkou, ked skusa sat tu srkalku v lahu na brusku - len neviem, ci ej to OK pre 7 mesacne babo.
aky poharik so slamkou sa vam osvedcil? aky netecie a dobre sa rozobera a umyva? cim a ako cistite slamky zvnutra?

inak tiez ma napadlo, ze mozno jej od smadu staci mliecko a proste vodu este nechce.

dakujem za radu

nikolet_89
9. sep 2013

@cicamica1980 ahoj podla mna tlacis na pilu my mame 18 mesiacov a zo slamky pijeme od 15 mesiaca, pokial som jej drzala ja flasku pila, ale kym sama zistila, ze flasku nemoze dvihat iba ju drzat a tahat tak to trvalo...my sme pouzivali a pouzivame doteraz flasky MAM od 12+ nieje to dudel klasicky takze zmena, a z klasickej flasky z dudlom pijeme mliecko...daj jej cas

katkas1
9. sep 2013

moje deti pili tiez z takeho poraika a potom sme jednoduch presli na normalnu salku, a to ze pije malo nic neznamena, jednoducho sa ochladilo tak nepotrebuje

lin123
9. sep 2013

@cicamica1980 moj maly vypije z klasickej kojeneckej flase iba mlieko,vsetky tie pohariky s naustkom,uciace pohariky...nam boli uplne zbytocne...tak som mu raz dala vodicku z normalneho pohara pre dospeleho a takto sa napil,samozrejme viac vody bolo okolo ako v nom,ale bol taky stastny, ze sa mohol takto napit,ta radost🙂 v jeho ociach, tak odvtedy len cez pohar od jeho 7.m., teraz ma 10.mes. a pije uz pekne, nevyleje, ale pohar drzim ja.
Osobne si myslim, ze je to velmi individualne.

salome_82
9. sep 2013

@cicamica1980 Tak zo slamky je dosť ťažké piť... 🙂 To dokážu až staršie deti. Dojčené dieťatko nepotrebuje piť z fľašky ani zo srkálky. Môžeš ju učiť rovno z klasického pohára piť. Dokonca iné tekutiny ako mliečko potrebuje bábätko až od takého 8. mesiaca, keď začína byť príkrm hustejší. V príkrme sa tiež nachádza voda, v zelenine a tak... Takže to, že malá vypije len troška je úplne v poriadku, s vodičkou sa len zoznamuje tak isto ako s príkrmom. Viac menej ju len ochutnáva, pokiaľ je stále dojčená, je to dostačujúce 🙂 Nemusíš sa báť, všetko príde 🙂

cerez
9. sep 2013

Môj ide mať dva roky a nevie piť so slamky. Mne celkovo zle pil do vyše roka. Potom som mu dávala z fľašky s mäkkým náustkom s ventilčekom, aby nerozlieval, neskôr s tvrdým náustkom bez ventilu. Chytil sa toho. Nedávno sme boli v nemocnici a tam sa mi už naučil piť z klasického pohárika. Takže máš ešte čas.

lutia
9. sep 2013

@cicamica1980 ahoj aj my sme mavali problem s piitm vodicky a to ze vypil len male mnozstvo a niekedy len par glgov denne... ono vzdy pomohlo ked mal novy poharik z coho pil...potom zas prestal...jednoducho som nesilila, ponukala som a bolo to na nom...nepomohlo ani keby som davala priamo z flasky...
co sa tyka pitia zo slamky tak ja som syna naucila tak ze som slamku dala do pohara a na vrchu slamky som mu zadrzala prstom tekutiny a tym sa tekutina zo slamky nevyliala ked som ju vytahla z pohara, dala som mu do pusiny a uvolnila prst...a takymto sposobom zacala aj on tahat do seba tekutiny z palicky a potom som mu ponukla palicku v pohari a zacal sam pit

cicamica1980
autor
9. sep 2013
Používateľ cicamica1980 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od cicamica1980.

@nikolet_89
@katkas1
@lin123
@salome_82
@cerez
@lutia
dakujem vsetkym za odpoved.
moju malu okrem kojenia aj dokrmujem UM - cievkou na prse. sama sa naucila odsat od prsa, ale cievku si necha v puse a saje - takze sat cez slamku by mozno vedela. slamka na pohariku je urcite hrubsia, ako cievka na dokrmovanie - take ista som si neni, ale urcite viem, ze mala cez "hadicku" sat vie🙂

ale asi to este nebudem silit a budem ponukat srkalku a pripadne skusim normalny poharik.
ide mi o to, ze ked este nepapala prikrmy, tak denne dala 500-600 ml UM, zvysok MM, teraz ma 2x jedlo /obed, olovrant/ a UM denne vypije max 250-300 ml. ale tak na druhej strane aj v prikrme je tekutina /aj ked si myslim ze menej ako v MM/UM - lebo prikrmy nerobim uplne tekute, robim take, ze na lyzicke drzi kopka jedla/