Plesnivý syr a huby pre deti

rraspberry
26. nov 2022

Ahojte je vhodné na konzumáciu pre dieťa (21 mesiacov) plesnivý syr (napr. nivová omáčka) a huby (napr. šampiňonová omáčka)?

viestta
26. nov 2022

Plesnovy syr od dvoch rokov. Plesnivy hádam neješ ani ty.

poslednepogo
26. nov 2022

@rraspberry ja som dala 2 ročnému omáčku, ked som robila pekelt aj s nivou. Aj hríbikovu polievku jedol

patka06
26. nov 2022

Plesňový syr ak mu chutí, s mierou môže.
šampiňony som dávala od roka, ostatné huby dcéra ochutnala v kapustnici 1 rok a 4 mesiace,

natalala
26. nov 2022

@rraspberry sampiony v tom veku uz myslim ochutnala (lesne huby az neskor) a plesnove syry neviem, ale nemyslim ze detom to nejako extra chuti a su velmi slane 🤷🏼‍♀️ ma skoro 3 a este neskusala, ale ani o to nejako neprejavuje zaujem.

basska_b
26. nov 2022

Moja dva aj nieco rocna mala cesku bramboracku a bolo jej z toho zle... odvtedy sme to uz radsej nerobili. V kapustnici ked je par hribov, dvakrat za rok sa to je... s tym problem nebol

tenerifka
26. nov 2022

v omacke je ten syr prevareny, takze riziko listerie je prakticky nulove, a ak ta omacka je rozriedena a nie je prilis slana (zataz na oblicky), nic sa mu nestane
Co sa tyka hub, tam je riziko, ze ak dieta zje jedovate huby, jeho peceñ sa moze nenavratne poskodit, je to hlavne varovanie pre socky, ktore nevedia, co zjedia, takze ak sa jedna o huby zo supermarketu, uplne v pohode moze ochutnat