Pitný režim 5-mesačného bábätka

27. jún 2022

Ahojte žienky. Chcem sa opýtať ako by mal vyzerať pitný režim približne 5 mesačného dieťaťa? Dcéra bude mat o týždeň 5 mesiacov a začali sme s prikrmami. Žiaľ už nekojim tak neviem ako to je s pitnými režimom. Viem že ak je dieťa kojene tak nemusí okrem mlieka prijímať iné tekutiny ale ako to je u deti na umelom mlieku? Papá UM každé 3 hodiny a poobede 1x príkrm a neskôr dám UM podľa toho kedy si vypýta po prikrme. Mám dávať aj nejakú vodu alebo čaj medzi mliekom alebo stačí UM. Hlavne keď sú teraz take teplá. Pýtam sa lebo len teraz nedávno som stratila mlieko tak neviem ako to teraz robit. Ďakujem za každú jednu radu.

xtina1711
27. jún 2022

Ja som nekojila vobec a ako davam prikrm davam niekolkokrat za den pit cistu vodicku bud flasou ak chce ak nie dam lyzickami lwbo je velmi teplo a treba uz detickam hlavne ked uz sa prikrmuju z atym smadi..na kg doktorka vravrla 100ml ..ale zase netreba to prehanat ale treba ponukat a ak nechce tak aj tak aspon daco datvtou lyzickou

autor
27. jún 2022

@xtina1711 takze keď ma 6,5kg tak by mala vypiť 650ml? To mi príde hrozne veľa. Či to aj s mliekom rátate?

mia_von_prag
27. jún 2022

Áno treba dávať kojenecku vodu.
Určitě to nie je 100ml vody na 1 kg. Napr moja ma 7,5 kg skoro 6 mesiacov a dnes vypila tak 2 deci vody mozno, okrem toho mlieko a prikrm. Neries uplne tie množstva, nechaj dieťa nech si same cuca vodu koľko potrebuje

patka06
28. jún 2022

V týchto horúčavách je minimum 650 ml, samozrejme bez mlieka.

autor
28. jún 2022

@patka06 tak to neviem ako mám dosiahnuť keď 650ml vypije za cely deň UM a nie to ešte plus vodu

patka06
28. jún 2022

Ponúkať čo najčastejšie v menších množstvách, postupne si zvykne.

mia_von_prag
28. jún 2022

Ponukaj normálne kojenecku vodu a nerieš množstva, dieťa vypije vody kolko potrebuje.