Pitie vody ročným dieťaťom

9. máj 2022

Ako vase rocne deti piju vodu? Cim dalej moj maly pije horsie vodu. Uz to vyzera tak, ze dam mu flasu s vodou pekne hned cucne a hned to vypluje, aj viac krat za sebou, a to mu uz flasu radsej vezmem. Dam mu lyzicou vodu, hned otvara usta, a hned to vsetko vypluje. Ucim ho pit poharikom, hned otvara usta a hned vsetko vypluje. Ako keby maleho vyplnuvanie vody tesilo 😕. Pritom vypluje a hned otvara usta, ze este chce. Mlieko pekne pije z flase a nic nevypluje. Ja uz neviem ako docielit, aby aspon trochu vody prehltol. Vsetko po piti mokre, a mozem prezliekat.

1angelika
9. máj 2022

tento problém som mala aj ja, vyriešili sme to pohárikom so slamkou. Držím palce 🙂

evica17
9. máj 2022

Nechaj vysmadnut. Nas toto robil a fakt ame skusali vsetko, slamkovu flasku, poharik, dojcensku flasku, no on mal dolsova radost ze je vsade voda a behal s tym a vsetko mokre. A tak som to neriesila, nedavala miesto tekutin mlieko a ako sa vecer nnapil. Teraz ako jeden a polrocny uz pije pekne z flase so sosakom,

stannkal
9. máj 2022

Od roku už môžeš kľudne učiť na pohárik, nepotrebuje žiadne fľašky ani slamky. Ale áno mokrý asi zo začiatku bude furt. Moja si rada aj celý pohárik vyliala na tričko, to ju bavilo. Zo začiatku cez deň pila malo a dohnala si to v noci. Hlavne nestresovat že pije málo, ak dostane viackrát počas dňa ponúknutý pohárik tak to musí stačiť, časom sa to zlepší.

janka_266
9. máj 2022

Môj to tiež robil okolo roka, prešlo to 😃 a pije len z pohára, ale niekedy to robí aj teraz. Akoby sa chcel len ovlažiť 😃

svetlana16
9. máj 2022

Deti sa rady hraju s vodou 😅 takze niet sa čomu čudovať... Skusit ponúknuť čaj? 🙂 alebo vymeniť vodu (ak pije dojcensku, dat z vodovu (alebo opacne) .. Mozno mu nechutí) alebo skusit ponúknuť cez slamki, poharik.. Skusat 🙂