Pitie v spánku a príkrmy

ivetamigalova
16. dec 2021

Ahojte 🙂 moja otázka smeruje mamkam, ktorých detičky pili UM iba v spanku. Dcéra (4.5 m) pije um iba v spanku od 1.5 mesiaca. Začali sme s prikrmami, to je takisto boj. Avšak, ako ste riešili dokrmenie mliekom po prikrme? Kedy ste vedeli ze mliecka stalico? Totižto viackrát sa nám stalo, že dcéra vypila v spanku viac ako potrebovala a následne to vyvratila. Celkovo má dosť citlivý žalúdok. Len ste šli sposobom pokus-omyl? Nechali ste babatko kým ťahalo?
Ďakujem

zuzuliennka1
16. dec 2021

@ivetamigalova riad sa navodom na obale mlieka, kolko ml. za den pre 4,5m dieta. pokial ti zje prikrm, tak mlieka by som dala uz len trochu, mozno polovicnu davku, ak prikrm nezje, ale skor to mlieko, tak uprav pomer, ale nie nejak vela…
a preco ju nechavas pit mlieko v spanku, ked ho vyvrati? tomu uplne nerozumiem… ved zarob mlieko, odporucane mnozstvo, daj jej ho a potom nech spi

ivetamigalova
autor
16. dec 2021

@zuzuliennka1 od narodenia nevypila odporúčanú davku, stále pije cca 100ml, to mam odskúšané ze nevyvrati. A prečo by som ju nechavala pit v spanku? No lebo za bdela sa mlieka nenapije po akomkoľvek dlhom intervale od posledného jedenia. Proste odmieta

zuzuliennka1
16. dec 2021

@ivetamigalova no len neviem, naco je to dobre, ked to aj tak vyvrati? skor by som sa bala, aby sa nedajboze nezacala dusit, ked je to v spanku.
a keby si prip. presla na ine mlieko? nema nejaku intoleranciu na znacku? viem ze su aj tzv. antirefluxne mlieka, na skatuli maju znacku AR, takmer kazda znacka take mlieko v ponuke ma

ivetamigalova
autor
16. dec 2021

@zuzuliennka1 kvôli odmietaniu mlieka ktoré začalo keď mala 1.5 mesiaca, sme boli hospitalizovane. Rôzne vysetrenia, zistili jej alergiu na BKM, avšak ani po zmene mlieka sa to pitie nezmenilo. Ona reflux nema, a teda nie ze len mlieko odmieta za bdela, ale aj vodu, čaje, atd. Cize na to AR neprejdeme, lebo jednak je to pre nás zbytocne a po druhé takto získa viac tekutín ako pit to huste. Každopádne, na toto som sa v otázke nepýtala, ale ďakujem 🙂 nie len tak zo srandy ju krmim v spanku, nie je to môj výmysel

zuzuliennka1
16. dec 2021

@ivetamigalova tak pokracuj stale tych 100ml, ked to teda vypije a nevyvrati 🙂 cele je to aj tak len pokus omyl, co plati u jedneho dietata, neplati u ineho

ivetamigalova
autor
16. dec 2021

@zuzuliennka1 no ja len ci náhodou mamičky podobných deti nepostrehli nejaké skryté znaky ze uz ma babatko plne brusko a stačí 😄 keďže to neviem odhadnúť koľko presne prikrmu zjedla, koľko by este mohla vypiť mlieka

nikpa
16. dec 2021

@ivetamigalova moj síce neje v spánku ale... Bez prikrmu zje 120-150ml, keď dávam prikrm a zje málo, vypije potom ešte okolo 90ml, keď zje väčšinu príkrmu tak mlieka okolo 50ml ale niekedy až za volaku hodinku, nie hneď. Takže ťažko takto radiť, každé dieťa je iné , no podľa toho čo píšeš toho príkrmu moc nezje. Predsa keď aspoň niečo, dala by som jej ešte max. väčšiu polovicu UM, teda okolo 60ml aby to nevyvrátila. Neviem či volako riešite to jedenie počas spánku ale keď ti prestane toľko spávať, bude problém aj s jedením. Kamoška má syna s podobným problémom ale on aspoň nevracal, v cca pol roku keď mu začali ísť zuby, mal veľký problém so spánkom, spával jej 2x15min za deň, čiže ho viac ako dvakrát za deň nenakrmila a cez noc býval mrzuty, to jest nechcel vôbec. Nakoniec boli aj hospitalizovaní kvôli tomu viackrát. Len som tým chcela povedať, že treba sa tomu jedeniu keď je hore venovať. Držím palce, snáď budete mať viac šťastia

ivetamigalova
autor
16. dec 2021

@nikpa zatiaľ je to s tým jedenim tak, že ona nemá problém zaspať na tu polhodinu kým pije, potom sa hneď zobudi. Ale áno, je to problém, ktorý zatiaľ ani nemám predstavu ako budeme ďalej riešiť. Trapime sa s tým, mam aj strach ako to pôjde ďalej. Ďakujem za odpísanie 🙂

ivetamigalova
autor
16. dec 2021

@nikpa ale teda prvé 2 zuby uz mame von, a nejako to nezhorsilo uz teraz zlý stav s jedenim. Tak snáď tie ďalšie zvládneme podobne