Pitie pri prikrmovaní a zaraďovanie jedál

8. okt 2020

Ahojte 🙂
Malá je na materskom mlieku+ začali sme s prikrmovaním na obed (zatiaľ rôzne druhy zeleninky).
Mala by som pár otázok:
Po akej dobe ste začali zaraďovať jedlo aj v iných častiach dňa? - obed, desiata alebo na večer?
A ako to bolo s pitím? Robievali ste aj nejaké čajíky alebo niečo aj keď ste mali dosť materského mlieka? Vďaka za rady a za ochotu.. 🙂

gabuliacik
8. okt 2020

S pridavanim som isla podla toho,ako ona vyzadovala. To budes vidiet ze pyta viac a viackrat denne. Ale neni sa vobec kam ponahlat,ked mas babo plne kojene.
A pitie som ponukala dojcensku vodu poharikom od cca 8m. Ale to bolo leto. Tiez to nemusis uponahlat ked sa dojci casto,tak sa aj napije,nie len napapa z mliecka

autor
8. okt 2020

@gabuliacik veď aj ja si myslím že sa nemusíme ponáhľať, som vďačná že dojčiť môžem...ale keď názorov je veľa, aj odlišných od tých mojich

hdpe
8. okt 2020

tak ja som od začiatku po každom jedle dala trošku napiť z pohárika s tým náustkom no teraz (začiatok 9mesiaca) skúšam dávať bez náustku. Väčšinou pije vodičku- trošku zohriatu, a začínam dávať aj čaje kedže už je chladno- striedam, ovocný od Hipp, harmančekový, fenyklový, a čaj na kľudné sny. Malú kŕmim zasadne asi v strede- po zobudení, chvíľu kým sa prebalíme, pokukáme, trošku sa pohrajká kým pripravím jedlo, potom nakŕmim. Malá sa ešte pohrá, a keď vidí, že už je nervózna, ide spať a vtedy nakojím... aj kojené dieťa potrebuje piť vodu.

berry266
8. okt 2020

nepíšeš koľko mesiacov má dcérka. ono by to mal byť tak že do 1r by si si mala mat zavedených 4-5 jedál denne. ja som tiež začala obedom o cca 1 a1/2 mesiaca isla desiata, znovu som počkala 1 mesiac možno aj viac a potom vecera. a takto ďalej. ja som zacala dávať prikrm v 5mesiaci. dcéra zle priberala aj keď bola kojena, ale na to, že prečo sme prišli až po roku... ale to je o inom....
vodičku som začala dávať tiež po troche ked aa napapala a potom som ju ešte kojila. odporúčam ti dávať do prikrmu kvapku dve rastlinného oleja aby malú nezapieklo... niekto dáva olivovy, ja som dávala tekvicový z dmky. vždy počúvaj svoju intuíciu a nedaj na reči okolia, ty si mama ty vieš najlepšie čo a ako 😉

gabuliacik
8. okt 2020

@berry266 suhlasim. Pocuvaj svoje vnutorne ja. Ked sa nechas tlacit okolim,bude to zbytocne komplikovane aj preteba a aj babo. Dojcenie,ked sa to dari,je dolezite a do roka plne dojcene dieta,prikrmy len ochutnava. Takze veselo dojci a davaj ochutnavat a ntrap sa ak jeden den zje viac a dalsi menej. Raz sa deticky rozpapaju
Drzim palce
A pitie ked budes davat,skus rovno poharik. Iba priloz a doetatko ktore nemalo nikdy flasu,nauci sa skor z pohara. Osobna skusenost. Prve dieta nedojcene,druhe dojcene