Papká 9-mesačný málo?

saska121212
21. dec 2019

Ahojte, idem si po radu
Mam malého 9 mesačného krpca s ktorým bolo veeeeela vymýšľania ohľadom papania
Najprv chcel všetko iba fľašou, a ako tak sme sa naučili na lyžičku, no najradšej papa keď mu dávam iba rukou. Lyžičkou spapa jogurt a kasu nič iné
Takze idem k veci
Ráno spapa jogurt alebo kašu, max toastovy chlieb s maslom
Potom papa mliecko, buď um alebo normálne kravské
Po zobudení spapá vajíčko alebo zemiaky, polievku
Mäso skúšam ale nechce, ani cestoviny
Potom zas mliecko, a po zobudeni ovocie, alebo chlebík, jogurt
Príde mi to ako keby jedol stále to iste.
Máte nejaké rady a recepty čo by som mohla malému variť ? Ďakujem veľmi pekne za recepty a rady ako ho naučiť na masko atd🙈

nikpa
21. dec 2019

@saska121212 v 9 mesiacoch musí jest mäso niekoľkokrát do týždňa. Podľa toho čo píšeš, jedáva len mlieko, jogurt, chlieb, vajíčko a zemiaky. To nie je vôbec pestrá strava. S čím jedáva tie zemiaky? Ak by si mu skúsila k nim spraviť mäso na šťave alebo zeleninu brokolicu, karfiol? Alebo aj zapiecť zemiaky so zeleninou a s vajíčkom. Skúsiť mu to pridávať k tomu co mu chutí. Cestoviny napr s tým vajíčkom normálne na panvici pomiesat dokopy. Ryžová kaša tiež u nás ficala a do tej som pomiesala ovocie alebo tvaroh.

saska121212
autor
21. dec 2019

@nikpa ďakujem za odpoved, snažím sa dávať mäso často, aj zeleninu, spapa max 3 lyžičky a koniec. Toto ma trápi že áno zje ale máličko 😏
Snažím sa kombinovať ale normálne sa naje fakt len z maaalicko veci
Snáď to je len obdobie

majusska202
21. dec 2019

@saska121212 ako keby si hovorila o našej malej mame 9 mesiacov a absolútne nič neje. Niekedy cez deň nezje ani lyžičku ja síce kojena ale je to masaker. Varievam jej polievky druhé vždy a nič proste. Teraz bola chorá a odmietala jesť takže môžme momentálne bojujeme od začiatku aby niečo zjedla :(

saska121212
autor
21. dec 2019

@majusska202 presne,toto mame doma. Proste spapa len to čo on chce, nie čo mame navarené 🙈 hoci dá do seba max dve tri lyžičky, potom sa hnevá a nechce vôbec nič 🤦‍♀️

hariet
21. dec 2019

ahoj, ja mojmu 7 mes. na obed vzdy dam varit spolu kusok masa (telacie, kuracie alebo zajac), nejaku zeleninu a zemiak/batat/ryzu/cestoviny z cervenej sosovice a to mu vymixujem s kuskom ghee masla alebo troskou oleja. Mixujem stale, lebo zuby nemame. Velmi mu chuti, tak mozes skusit.. Alebo spenatove listky trochu oprazit a vymixovat so zemiakom a zltkom uvarenym, to mu tiez velmi chuti.

majusska202
21. dec 2019

@saska121212 pre mňa to je ale obrovský sok starší ten bol teda aj je mega super bomba jedák a mala absolútne nič len cici chce

majamat
21. dec 2019

baby, to vam jedia uplne paradne. moja dcera mala fazu, ze medzi 1-2r jedla zeleninu, ovocie ( to na kila ) a jogurt. ked sme boli mimo dom, tak za cely den len 1 jogurt a nic viac. ziadny chlieb, mlieko v to obdobi uplne odmietala.

zial, uz malym detom nieco nechuti a mnohe aj starsie deti maso nechcu. no drzim palce. deti sa v tomto veku vlemi menia a niekedy dlhsie trva, nez zacnu lepsie papat.

siska25
21. dec 2019

@saska121212 tak piodla mna je dolezite, ci maly pribera, rastie a ma dost energie, nie kolko toho zje. Ja mozem rozpravat, moha teraz uz sedemrocna, bola do takmer 1,5 roka prevazne na umelom mlieku. Mohla som sa aj pokrajat, vyvarat od vymyslu sveta, jednoducho mi nejedla, ak som nieco do nej dostala na silu, hned to vyvratila. Preto som jej davala este vela UM. Mala asi 4 jedla co bola ochotna dat do ust, suchy rozok alebo chlieb, sunku, suchu ryzu s kuracim masom nadrobno nakrajanym a zemiakovu kasu ( pozor musela byt uplne najemno bez kuskov zemiakov, inak z nej vracala). A este zjedla tie kase na dobru noc. To bolo naozaj vsetko. Jedenie sa zlepsilo az okolo 4 rokov, teraz mame zasa opacny problem, jedla by stale. U nej su problemy s jedenim zial spojene s psychikou a podvedomim.

ukulela
21. dec 2019

@saska121212 maso trebars mixuj a zaonac ho takto medzi zemiak, zeleninu, zemiakovu kasu, omacku, ryzu.... maso potrebuje. ked nie maso, tak davaj strukoviny, cervenu sosovicu napr, dalej kvoli zelezu cviklu .....
kravske mleiko - na pitie - do roka nie, kvoli tomu, ze zatazuje oblicky, tie male deti este nemaju celkom dovyvinute. takze radsej UM. toastovy chlieb tiez nie je moj favorit to radsej rozok.
ja som v takom veku detom varila urcite osobitne, starsiemu som mixovala velmi dlho, ako 9 mesacny mal len prvy zub. a naucil sa neskor v pohode hryzt. do mixovanej kase/polievky som skryla aj to, co ny inac nechcel, napr to maso, prekryla som chut napr batatom ....
takze co sa tyka objemu je podla mna tvoj dost, len sa mi celkom nepaci ta skladba jedalnicka.

saska121212
autor
22. dec 2019

Ďakujem každému za odpovede. Písala som len časť, áno spapa aj omáčky, aj chlieb aj rožok, len v tom momente mi napadol len ten chlieb ktorý jedol dnes 🙂 aj ryžu v pohode spapa
Dnes mu skúsim dať teda ryžu masko omáčku a cviklu, zemiaky s nimi nemá problém spapa aj kúsky
Ma 9 mesiacov, 72 cm, 11.5kg, od 6m sa stavia na nohy a najradšej by nespal cely deň🙈 ale spinka 1x 3 hodiny alebo 2x 1.5h
Papa stále niečo iné ale fakt len po lyžičkách

saska121212
autor
22. dec 2019

No musím sa pochváliť 🙈 dnes asi 10 lyžičiek s tarhonou a kuracím na hrášku🥰

siska25
22. dec 2019

@saska121212 11,5 kg je podla mna super. Mojs dcera mala tolko kil v troch rokoch. Uplne presne si to pamatam, isla vtedy do skolky. A teda najmensiemu som dlho mixovala, snad aj do 1,5 roka, tiez som v jednom hrnci uvarila vo vode napr. zemiak, cuketu, mrkvu a kus masa, pomixivala a v chladnicke aj na tri dni vydrzalo.

saska121212
autor
23. dec 2019

@siska25 mne zas každý vraví že mam dávať každý deň iné, ale je mi ľúto stále vyhadzovať, nikdy sa nepoje všetko 😏

majamat
23. dec 2019

@siska25 moja tiez azv 3r, ale hmotnost by sa mala posudzovat vzhlado k vyske. moja bola drobec. teda stale je.