Papanie z nesterilného riadu

nika_17
18. jan 2017

Ahojte,chcela by som vediet vas nazor.Trosku ma to mrzi,ale dnes sa mi mamina starala o malu a nejakym nedorozumenim jej dala papat prikrm z nie celkom sterilneho riadu-teda bolo to umyte v umyvacke,a potom som v tom chladila flasky s mliekom,umyvala nad tym obycajny riad,no a mamina si to neuvedomila,len to oplachla vodou a dala jej z toho papat a lyzicka bola tiez polozena len tak nedbalo na pracovnej doske.Myslite si,ze z toho moze mat 5-mesacna dcerka nejake zdravotne problemy? Prosim,kritiku nepotrebujem,len vas nazor,lebo je mi z toho smutno..

breznica
18. jan 2017

nebude mať,prehnaná čistota nie je dobrá pre imunitu.môj syn bol extrémny predčasník,domov sme ho priniesli 2 a pol kilového mesiac pred vypočítaným termínom pôrodu,okrem fliaš a dudlov som nesterilizovala nič,aj to len do cca 4.mesiaca.a nemá alergie a ani nebýva chorý

moni244
18. jan 2017

@nika_17 skor bude mat problemy z teba, ked jej budes vsetko sterilizovat.
Normalne zasnem, co sa dokazu matky opytat a z coho dokazu urobit problem

puklica13
18. jan 2017

@nika_17 z čoho ti je smutno? Na kieho iného sterilizujes riad tak veľkému dieťaťu? Aj vzduch sterilizujes čo dýcha? A to nie je kritika len úprimne zachovanie...

nika_17
autor
18. jan 2017

@moni244 no nakolko ma neutropeniu-oslabenu imunitu,tak je to podla mna bezna reakcia matky..

janicka2315
18. jan 2017

@nika_17 nik ta nechce kritizovat ale preboha preber sa..

breznica
18. jan 2017

@moni244 normálne sa pýta,ja som tiež nevedela kopu vecí a panikárila som keď bol syn taký malý😉

sandrasstini
18. jan 2017

skor keby to bolo v kontakte so surovym masom by som mozno mala obavy ale takto, ved to oplachla. pockaj ked malicka zacne vsetko strkat do ust, to potom ti len bude smutno...takze klud

nika_17
autor
18. jan 2017

@breznica dakujem za podporu 😉

persica
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
marosinecko
18. jan 2017

@nika_17 nie takýmto spôsobom si bábo iba vyrvorí imunitu. Neboj sa 😉

moni244
18. jan 2017

@nika_17 a to chodte pri nej s ruskou? Cistis jej vzduch? Nechodis s nou do obchodu, nikam?
Nie, nie je to bezna reakcia matky, je to reakcia hysterickej matky, co az moc preziva materstvo, uz len ten vyraz "papanie", stoji za to. Som zvedava, co budes robit, ked ti zacne stvornozkovat, vsetko pchat do ust

moni244
18. jan 2017

@breznica normalne by bolo, keby napisala "moje dieta ma tu a tu diagnozu, dnes jedlo z nesterilneho riadu, je to problem?"

zooeynka
18. jan 2017

Podla mna dotycna zartuje a nudi sa. Nie je mozne aby sa toto pytala normalna dospela osoba...

marosinecko
18. jan 2017

@zooeynka su kadejake maminy 😀😉 nikdy nehovor nikdy.

lubkavargova1
18. jan 2017

pockaj ked zacnu deti zacnu jest jeden od druheho..to bude ina sranda 🙂

zooeynka
18. jan 2017

@marosinecko Nie, to len ty si velmi tolerantna voci autorke ;) Preboha, niekto ju musi vratit do reality, chapeme ze ked jej dieta malo nejaky problem s imunitou tak je predposrata, ale toto je uz prilis...som zvedava ako svojmu decku zabrani davat si vsetko co najde do pusy, a veruze to uz bude coskoro :D

siska53
18. jan 2017

@nika_17 Ja som riad babatkam nesterilizovala,len flase.. Sice sme zacali s prikrmami az v 6.m.,ale aj "decko" som podavala lyzickou,ktora bola normalne umyta..
Ci je nutne kvoli jej zlej imunite vzdy a vsetko sterilizovat,je skor otazka na lekara,ku ktoremu s nou kvoli imunite chodite. My nie sme lekari a nepozname zdravotny stav dietata.

lavinis
18. jan 2017

@nika_17 nikdy som riad malemu nesterilizovala, len flase. problemy bude skor mat z prehnanej hygieny.a to je predcasniatko narodeny o 6 tyzdnov skor.

breznica
18. jan 2017

@moni244 zabudla to napísať asi,potom to už napísala

katarinamarkova
18. jan 2017

@nika_17 ak nemáte špinavú plesnivú kuchynskú linku, tak jej z toho nič nemôže byť.
neviem, 5mes. dieťa držať v totálnej sterilite mi príde riadne zvláštne.

janci05
18. jan 2017

@sandrasstini Presne tak, a zvlášť na hydinové mäso si treba dať pozor.

somavi
18. jan 2017

Ja som nikdy riad nesterilizovala . Ani ma to pravdupovediac nenapadlo 🙄 Nic jej nebude. Za chvilu začne stvornozkovat a pchať si ruky do úst . Takte sa ukľudni😊

jana_eyre
18. jan 2017

neboj, nic sa jej nestane.. riad som nikdy nesterilizovala a moje deti su zdrave.. treba sa zacat troska obrnit, babo zachvilu zacne lozit, da do ust cokolvek :D

moj prvy syn si raz dal do ust zubnu kefku ktoru nasiel na zastavke a este sa cudoval, co tak s muzom vysilujeme, ked ho kazde rano chvalime za to iste.. :D

nemysli na to, co by sa mohlo stat, lebo si len privodis horsie a horsie predstavy..

marcelatje
18. jan 2017

@nika_17 som zvedava aka bude tvoja reakcia ked ti dieta zje chrobaka, hov.o alebo bude zuzlat podrazku 😅

momoqui
18. jan 2017

@nika_17 tebe je smutno...mne je veselo z tvojho prispevku 😀 Neboj sa nic a najma menej sterilizuj 🙂

lucka8787
18. jan 2017

Ako si ma to decko vypestovat nejakú imunitu?

rebellefleur
18. jan 2017

Túto tému myslíš akože úplne seriózne vazne?

lucka8787
18. jan 2017

@nika_17 môj názor je, že to "trochu" preháňas...

katkalubkova
18. jan 2017

@nika_17 nic jej nebude, ukludni sa. Prehnana starostlivost. Dietatu musis budovat imunitu. Urcite jej nic nebude. Pockaj co vsetko da do ust a ani o tom nebudes vediet.
Len tak na pobavenie, ked bol moj syn maly, teraz ma uz 8 rokov, vtedy mal asi 2, tak sme jedli chrumky na dvore a on ich vysypal ku sliepkam. Sliepky su riadne oplotene, maju aj branku. A kym som ja sikovna isla pre misku, moj syn sa dostal ku sliepkam, vsetky chrumky zo zeme pozbieral, zjedol a nic mu nebolo 😀

wind123
18. jan 2017

Moja zlata, synovi v 3. tyzdnoch zistili tazku neutropeniu 3. stupna ....pocet neutrofilov sa rovnal nule.....nic som mu nesterilizovala....(aj preto ze bol vylucne kojeny)....strkal do ust vsetko za radom kedze nemal cumel....nic mu nebolo ( neutropenia je skor o vyhybani sa uzavretym priestorom s velkym poctom ludi, ale o tom si iste poucena, nie o rieseni domacej sterility 🙂 ) a mozno Ta aj potesim, u syna neutropenia do roka sama zmizla postupne a nemala vplyv ani na zvysenu chorobnost ked ju mal..
..takze hakuna matata ;)