Ovocné výživy z obchodov

ivanashaggy
25. apr 2014

Ahojte! Mám 5 a 1/2 mesačného drobca a papá na desiatu postruhane jablčko alebo hrušku. Problém ale je, že sa mu už prijedli a v obchodoch ešte nedostať iné tuzemské ovocie, takže som nahratá a premýšľam nad ovocnými výživkami. Chcem sa spýtať v lekarni či nemajú aj nejaké výživy bez obsahu cukru, ale ešte som sa tam nedostala. Poraďteak máte skúsenosti. Tiež neviem, či banán sa môže už v 5.mesiaci...

klincek
25. apr 2014

@ivanashaggy nemusis ist do lekarne, vyzivy bez pridavku cukru maju bezne aj v DM alebo aj vacsich supermarketoch (ale DM ma lepsi vyber). byvaju oznacene ako "100% ovocie" alebo tak podobne, kuk etiketu-je ich fakt dost, maly si zmlsne🙂
banan som ja davala az neskor, ale myslim, ze uz by mohol. ked si chces byt ista, porad sa s vasou dr.

petuska2110
25. apr 2014

banan sa može davat už od 4 mesiaca 🙂 len zapeká trocha každe dietatko je iné skus a uvidíš 🙂

siska53
25. apr 2014

Vzdy pozri,od ktoreho mesiaca je to urcene.ja som ich na,spestrenie obcas pouzivala. A i na pripadnej dovolenke. Ved raz za cas...moj nazor..

hargasova
25. apr 2014

kup v DM-ke, na flasticke je vzdy napisane od ktoreho mesiaca mozes davat. Mne sa firma Hipp osvecila, ked sme cestovali, alebo proste nebol po ruke nic cerstve, toto som vzdy mala v kocikovej taske... Nic tym nepokazis raz za cas ... pol rocnemu dietatku uz mozes davat vselico...

ichbinich
25. apr 2014

@ivanashaggy:
Precitaj si zlozenie. Su take, ktore su od 4. mesiaca, ale su zahustene ryzovym skrobom (aj napr. Hipp).
Pridany cukor nemavaju tie od 4. mesiaca. Ale aj tak treba citat zlozenie.
Suhlasim s @klincek, nemusis do lekarne, staci DMko, to ma aj tie vlastne znacky (Babylove a Alnatura) a aj ine znacky.
A mas pravdu, teraz nieto este cerstveho ovocia tu zo strednej Europy, tak v tom pripade, a aj na spestrenie,. su tie 100% ciste vyzivky v pohode.
Banan mozes skusit, niektore deti zapeka, niektore nie.

kiwi82
25. apr 2014

DM kové sú fajné 🙂

marse
25. apr 2014

my sme tiez ficali na DM kových 🙂

emikie
25. apr 2014

bez cukru vyrabaju viaceri vyrobcovia, len nezozenies vo vsetkych obchodoch - ako pisu baby, v DM urcite babylove a allnatura (marhulove, broskynove, slivkove), potom hame robi hamanek bez cukru aj s cukrom, robia aj happyfruit bez cukru a ten je dokonca ciste ovocie bez ryzovej ci skrobovej muky, aj ovko mava aj cukrove aj bez cukru. Len treba najst spravny obchod a pokukat zlozenie.

ivanashaggy
autor
25. apr 2014

Ste poklady ďakujem 🙂

mikim
25. apr 2014

Ak ti mozem odporucit uplne jednoduche a vies co tam mas, chvilinku podusit jablco to je zaklad a pridat z kompotu broskynku marhulku slivku a ponornym rozmixovat, aspon kym nebude cerstve, je to vyborne