Oleje do príkrmov

7. sep 2024

Dávali ste oleje do príkrmov alebo maslo ? Ak ani odkedy
Ďakujem

pribinak
7. sep 2024

S olejmi veľmi opatrne, môžu spôsobovať bolesti bruska

Fajn je napr vývar z maska, teda to voda v ktorej sa varilo masko. Tu mizes použiť na zriedenie prikrmu

Používala som oleje naše miestne: slnečnicový, tekvicový
Tak populárny olivový bacha, olivy sú silný alergén

kikusenka1
7. sep 2024

Ja som dávala olivový, kvalitný z Talianska

anavixy
7. sep 2024

Olivy nie su silny alergen, ale zriedkavy. Olej, resp. nejaky tuk sa ma davat do jedla od prvych prikrmov, je to dolezite kvoli vstrebavaniu vitaminov. Mozes pouzit repkovy, slnecnicovy, olivovy, ghee…do prvych prikrmov sa dava doslova par kvapiek.

milanemila
7. sep 2024

Ano davala som od prvych prikrmov olivovy, ghee, repkovy. Maslo som davala az neskor.

fido69
7. sep 2024

@pribinak napisala "olivy sú silný alergén"

To je hlúposť. Olivy nie sú alergén. Teda zatiaľ bol popísaný jediný pripad alergie na svete v Turecku v roku 2009, keď človek alergický na peľ olivovníka dostal neočakavanú alergickú reakciu aj na plod. Ale keďže to bolo popísané v Turecku, tak by som nevylučil zanesenie iného alergenu do jedla.

lucia13022023
7. sep 2024

Ja som dávala od začiatku bud ghee maslo alebo repkový olej

katkaba1
7. sep 2024

Ja som kupovala ten malý repkový olej z DM.

btus
7. sep 2024

nedávala. Asi od roka som dávala maslo. Olej ma ani nenapadlo. 🙂

really8
8. sep 2024

Presne ako pisala @anavixy. Davala som uz do prveho jedla. Niektore vitaminy sa totiz vstrebavaju v tukoch.

tamta
8. sep 2024

@pribinak toto su mozno staršie informácie ale nie aktuálne, ktorými by sa mala matka babatka riadiť.
Oleje/tuky sa majú dávať do prikrmov od začiatku, okrem uz spomenutého pomahaju s vyprazdnovanim bábätku.

Autorka, ja používam ghee maslo a kvalitné olivové a repkove oleje. Teraz som začala aj tekvicovy.

autor
8. sep 2024

Ďakujem pekne kúpim nejaký kvalitný a na zriedenie používam zatiaľ MM aby si viac zvyklo na papanie

taktotedanie
9. sep 2024

U nas olej bola katastrofa , plac koliky, konzuktovala som to s 3 pediatrami a kazdy sa zhodol, ze oleje niesu vhodne, obycajne kvalitne maslo alebo ghee ani jeden z nich nechape preco to mamky davaju detom hned na zaciatku prikrmov
( mala som kvalitne oleje)