Odvar z ovsených vločiek pre 4-mesačné bábätko

nikuskaa92
23. sep 2023

Ahojte , chcem malej do toho zarobit um, viete mi prosim poradit ako sa to presne varí? Pomer vlocky a voda?
Dakujem

masandra
23. sep 2023

@nikuskaa92 úprimne si nemyslím, že by tak malé dieťa malo už konzumovať lepok, ale ak veľmi chceš skús to radšej z bezlepkovymi vločkami

aliaray1
23. sep 2023

@nikuskaa92 ahoj a preco jej chces take nieco zarabat?

nikpa
23. sep 2023

@nikuskaa92 hlavne kúp bezlepkové. A počítaj s tým, že bude mať zvýšené vetry a redšiu stolicu. Aj keď nerozumiem načo potrebuje 4 mesacne dieťa odvar z ovsených vločiek. Ja som robila v 3dcl vody menšiu hrsť vločiek, povarila som cca 5min. a precedila. Nespotrebovane drž v chladničke.

nikuskaa92
autor
23. sep 2023

@aliaray1 lebo ma strasne tvrdu stolicu a nevie sa vykakat

nikuskaa92
autor
23. sep 2023

@nikpa nevie sa chuda vykakat

masandra
23. sep 2023

@nikuskaa92 nemôže to byť z toho um? Pije aj vodu?

nikuskaa92
autor
23. sep 2023

@masandra moze byt teraz smezmenili, ale bohuzial musi to pit, kedze mozno ma alergiu na kravske mlieko mala krv v stolici. Vodu je uz davam tiez

nikpa
23. sep 2023

@nikuskaa92 použi rektalnu rúrku

lienka.7
23. sep 2023

@nikuskaa92 ano, kup bezlepkove, tiez som dávala kvoli kakaniu. Ja som si varila vždy na čerstvo, do cca.400 ml 1 pol.lyzicu vlociek. A okrem stolice je to dobre aj na svaly💪

nikuskaa92
autor
23. sep 2023

@nikpa vobec nepomohla, zacne tlacit má to tam a nie a nie vyjst.
Nakoniec sme dali easy lax ore deti horko tazko vyslo ale je to ako plastelína 🥹

nikuskaa92
autor
23. sep 2023

@lienka.7 dakujem ak sa to neupraví behom tyzdna asi skusim dat tento odvar 🙏

milanemila
23. sep 2023

Kto ti prosim ta toto poradil 🤦🏼‍♀️ take male dieta nema konzumovat lepok a zvlast ak ma problemy uz s inou intoleranciou a krv v stolici :( skus jej davat viac vody alebo ked zacnes uz prikrmovat, tak do zeleniny vzdy olej alebo jej radsej ked uz to musi byt, tak by som jej dala trochu slivkovej stavy. Mozno staci len chvilku pockat ako si zvykne na mlieko 🤷🏼‍♀️

nikuskaa92
autor
23. sep 2023

@milanemila su aj bezkepkové….jasne pockam este a uvidím…ale je to hrozne vidiet ako sa trápi s tým a nakoniec nic v plienke…

milanemila
23. sep 2023

@nikuskaa92 jasne bezlepkove by boli urcite lepsia volba ;) ja chapem :( skus mozno aj masas bruska a mojmu, ked sa nevedel vykakat pomahalo aj pocvicit (taka koliska na chrbatiku s pokrcenymi nozickami, vzdy sa aspon vyprdkal pri tom)

lienka.7
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lienka.7
23. sep 2023

@nikuskaa92 pokojne napis ss, tiez sme si tým prešli... nenechaj ju sa trápiť najmä 🙏

nikuskaa92
autor
23. sep 2023

@lienka.7 pisem

evickuska
23. sep 2023

@nikuskaa92 ahoj, ja som sa bala. Pouzivali sme rurku denne nepomahalo nic. Prebrala som to s gasteoenterologickou, ktora je spicka v obore a ze nevadi lepok by sa nemal ale su rozne studie, ze celiakiu nesposobi ked mu ho das skor. Cize su to reci.
Od 2 mesiaca robim odvar z vlociek a 2x denne do toho dam UM a kaka krasne.
Flaska vody a dve lyzicky jemnych vlociek a precedim. Nepocuvaj ludi ale seba. Davam rano a vecer pred spanim.

nikuskaa92
autor
23. sep 2023

@evickuska ahoj kolko presne vody?

evickuska
25. sep 2023

@nikuskaa92 vzdy o nieco viac az mas dost kedze vlocky ju vypiju 🙈