Odmietanie stravy 10-mesačným dieťaťom

perlita007
2. nov 2023

Baby prosím Vás, máme 4.11 desať mesiacov....malej varím zeleninku, mäsko.....ozaj sa snažím....a ona mi zje pár lyžičiek a dost.....máte aj vy skúsenosti....či treba čas kým sa to rozbehne.....papáme, teda snažíme sa papať od 6 mesiaca ...tuhú stravu.....už som z toho nešťastná.....

pribinak
2. nov 2023

@perlita007 zuby??

jj298
2. nov 2023

@perlita007 dobre, upokoj sa a zacni sa chovat ako dospela, rozmyslajuca zena.
Neviem teda ako sa ozaj snazis ved je to len uvarena zelenina ale na tvojom mieste by som skusala viac spekulovat. Ak vidis ze jej najviac chuti napr tekvica pridaj ju skoro do kazdeho jedla. Je zelenina ktoru ma rada? Pucis alebo mixujes? Skusala si kupovane? Nie je to moc suche?

luccija
2. nov 2023

@perlita007 kojis?napina ju či nechce?každé dieťa má takú fázu, že raz zje viac, menej.Tak jej dávaj polievky či obmieňaj jedla a možno jej to stačí, keď dobre priberá, ale väčšinou to je kvôli zubom

dadka128
2. nov 2023

@perlita007 skus o tom viac napisat, od tych 6 meisacov jej absolutne nic nechuti ? Je nam um ci este kojis ? V akej konzistencii jej tu stravu davas?
Nerastu jej zubky ? Mnoho nezodpovedanych otazok ..

siska53
2. nov 2023

@perlita007 Su to prikrmy, staci, ked ti z toho zje par lyziciek..nestresuj.

perlita007
autor
2. nov 2023

@jj298 áno snažím sa jej variť, aj dusiť aj zapiecť, zeleninku, mäsko mám knihu od kial čerpám inšpirácie na stravu.....už nekojim, niekedy ju aj napne....ale mixujeme jej, alebo pucim vydlickou.....ale naozaj zo všetkého zje iba pár lyžíc.....naozaj iba zbytočne stresujem, že je to naozaj len zubky.....

jj298
2. nov 2023

@perlita007 ak tak je cely cas a pribera netrap sa tym. Ak to prislo teraz mozu to byt zubky a zase netrap sa tym..nie kazde dieta je jedak…mozno najdes nieco co extremne zasmakuje (u nas to bol banan a tekvica), mozno sa rozpapa ked pridu zuby a bude moct sama zjest jablko alebo rozok a mozno nie…podstatne je aby bola zdrava a spokojna a ty tiez..citi z teba viac ako by si si myslela

andreatytler
2. nov 2023

@perlita007 Nekojis vobec a cely den zje len par lyziciek prikmu? To akoze 2-3 male lyzicky? To ako dlho nekojis? Ma umele, alebo kravske mlieko? Pribera? Mne sa to zda hrozne malo aby dieta zjedlo len par lyzic bez mlieka. Do roka ma byt mlieko zaklad stravy.

perlita007
autor
3. nov 2023

@andreatytler mliečko dávame tri krát denne.....sme na UM, pekne priberá......napríklad dnes spapala veľmi pekne až som bola prekvapená.....

andreatytler
4. nov 2023

@perlita007 Tak to je OK. Uz som sa zlakla ze nic len tie prikrmy. Ja som tocila 3 druhy zeleniny ktore mal rad a do toho som primiesala v malom mnozstve maso a inu zeleninu. Kludne davaj to co mu najviac chuti. Pomedzi to nukaj nove veci a hlavne jedz s nim a uzivaj si to jedlo, objim ho, pomojkaj, zasmejte sa. Urob z toho prijemny zazitok.

perlita007
autor
4. nov 2023

@andreatytler ďakujem ste zlatá.....áno mliecko dávame 3x denne plus v noci keď sa zobudí.....😊