Odmietanie príkrmov

weronka9
25. apr 2013

ahojte... už asi mesiac prikrmujem dojčené dieťa a vôbec mi nič iné nechce papať len prsník.sem tam mi spapká 1-2lyžičky ale to je všetko...všetko odmieta...ani z fľašky mi nechce piť vodu, ani čajík. už som jej kúpila aj fľašku NUK s netečúcim náustkom a ani to nechce 😒 ... už som zúfala a neviem čo dalej, kde robim chybu??? alebo to tak dlho trva, neviem???pomôžte mi ☹

kattrin5
25. apr 2013

ahoj ja mam to iste mala ma 7 mesiacov a vacsinou mi vsetko vypluva a tiez nechcela flasku az sme nasli tomee tippee a tu mi zobrala hned na prvy krat. vies co ja som jej zacala davat kasicku tu mi papa to jej chuti a aby si plmaly zvykala na ine chute robim tak ze rozmixujem zeleninku ale zmiesam jej to s kasickou tak mi spapa aspon trosku ale samotnu mrkvu alebo ine vypluva. Takto mi to odporucil aj Dr takze robime tak. Pre dieta kojene je velmi tazke prejst z mliecka hned na uplne ine chute preto je lepsie zacinat kasickou ja som kupila bio a nesladenu..ma chut ako mleta psenica ani sladka nieje vobec a na plcudovanie malej chuti. Vyskusaj tak a uvidis. Kazdopadne sa neboj mala urcite nebude podvizivena pretoze az do roku zivota moze a ma byt primarna vyziva len mliecko a postupne sa zoznamovanie s chutami. Vezmi si ze zeny v afrike len koja svoje deti do 2-3 roku zivota kvoly nedostatku pitnej vody a jedla a ich deti su okej🙂 neboj mala sa na to naladi a neskor nebudes stihat naberat na lyzicku 🙂

lubi
25. apr 2013

Tak ja mam tiez tacky problem a maly ma 10,5mesiaca. Maso neck ce vobec. Ovoid miluje a selenium ze iba zombies and s ovocim. Kase sem tam ked sa mu chce.takze sa neboj ze robis niece ale. Neboj glad a urcite neostane 🙂

marianka0101
26. apr 2013

@weronka9 mne zacal syncek papat az ked mal 9 mesiacov, dovtedy tak max. 2 lyzicky, ale vacsinou nechcel ani tie. V 9 mesiacoch zo dna na den zacal papat a hned plne misky zvladal. Ten zaciatok je skor o ochutnavani, skusani noveho, aj ked teda niektore deticky su od zaciatku velky papkaci. Nasa ma teraz 6 mesiacov a vyzera to tak, ze ide v bratovych slapajach. Nic jej nechuti iba moje mliecko. A vodicku pije uz 2mesiace, ale to iba preto, ze ma zdravotne problemy,tak musime aj vodicku davat, ale teda aj to trvalo, nez sa naucila. Pokial je tvoje babo kojene, tak sa o pitie neboj. Pokial nie su extremne horucavy, tvoje mliecko ju dost zasobuje tekutinami. Ale urcite ponukaj aj vodicku uz po troskach, nec si zvyka a ono to pride.

karin1234
26. apr 2013

ahoj, no zevraj to je normalne a deti to tak robia, viem,ze dcera kamošky odmietala prikrmy do 8.mes. lekarka jej na to povedala,že to jedine musi skusať trpezlivo po lyžičkách, že u malych deti su ak dve, tri lyzicky uspech. neviem ake mas stare dieťatko? určite sa ti nauci papať čoskoro neboj sa, a potom bude obdobie, že spapa vsetko čo nespapa jeho 😀

mamainprogress
26. apr 2013

Nebud zufala, hlavne sa upokoj. Je to normalne. Tvoje dieta neutrpi tym ze este nebude papat, ma vsetko co potrebuje v tvojom mlieku. Skusaj a uvidis mozno sa rozpapa az o 2-3 mesiace, nic sa nestane.

weronka9
autor
26. apr 2013

@kattrin5 moja ma tiež 7mesiacov... a nechce ani kašičku, už som jej kúpila hami na dobrú noc a nič 😒 ...

weronka9
autor
26. apr 2013

ok baby, dik za povzbudenie, to som asi potrebovala toto počuť....verím tomu, že malá sa čoskoro rozpapá a bude všetko ok 🙂
@mamainprogress
@karin1234
@lubi
@marianka0101

mravvcek
26. apr 2013

Baby idem sa poradit. Maly ma zavaznu anemiu. Potrebujem dinho dostat zelezo hrozia nam transfuziou. Ale uz druhy den odmieta prikrmy. Papal mi uz mesiac cca 50ml a ked dam masko uz vobec ani pusu neotvori.

babulka82
5. feb 2014

@weronka9 ahoj možem sa spytat kedy sa ti dcerka rozpapala ? ja mam babatko 9 mesačne a tiež mu nejak extra nechuti. 😒

kočky dajte nejake rady na lepšie papanie.

weronka9
autor
5. feb 2014

@babulka82 ahoj.no mne to trvalo necele tri mesiace kym sa naucila pekne papkat.mala asi nejak okolo 9mesiacov.z nicoho nic sa rozpapala.tiez som uz z toho bola na nervy,ale aj tak som davala
Ked mala rok uz papala skoro vsetko aj varu ako my .okrem hribov,tvarohu,pasteky...to od roka.hlavne bud trpezliva

babulka82
6. feb 2014

@weronka9 ja už som niekedy zufala ,vyvaram mu jak v gran hotely a on nič 😖 ale ma obdobia kedy zošrotuje všetko čo mu dam,tak to nechapem.Teraz vačšinou na prsniku visi,idu mu aj zubky.A tvoja kolko spapala v tom obdobi nejdenia? 😕

weronka9
autor
6. feb 2014

@babulka82 tiez mala obdobia raz tak potom tak.
Proste ona vie,ze ked nezje co jej das dostane cicik.a v tom som jej ja nevyhovela.davala som jej cicik len rano a vecer.potom uz musela papat co som jej dala bo by bola hladna.ked vie ze jej ponuknes cicik tak papat nebude.je to pre nu pohodlnejsie cucat cicik.musis sa zapriet a nedat jej cicik.trpezlivost ruze prinasa

babulka82
6. feb 2014

@weronka9 no v tomto sa asi nezhodneme a dost som aj čitala roznych člankov a vraj dojčenie nema nič s prikrmamy spoločne.Myslim odmietanie.Dieta bud papa alebo nie. Niektore mamičky dokonca odstavili a deti im prikrmy aj tak nepapali. 😕 A naš ked papal prikrkmy tak sa aj dojčil tak ako teraz.Myslim že v tom kojeni to nebude.

luba41
6. feb 2014

@babulka82 ja by som to neriešila....je to úplne normálne pri dojčených deťoch...pre tak malé dieťa má MM stále predstavovať prevážnu časť denného príjmu potravy..v 1 roku ešte cca 75%...MM ako jedlo je pre neho prirodzené aj v tomto veku a stále sa prispôsobuje podla potrieb dieťaťa...príkrmy majú byť stále len popri dojčení..on sa ešte len zoznamuje s chuťami, tak je zbytočné nútiť ho... raz sa rozpapá..a normálneho jedla sa naje za celý život ešte dosť...ponúkaj, ale nenúť..určite ho to začne baviť, ked si sám bude môcť chytiť do ručičky a žužlať, ako ked ho niekto krmi lyžičkou....pozri si stránku mamila, tam je kopa článkov, odpovedí v poradni.. 😉

weronka9
autor
6. feb 2014

@babulka82 pytala si si radu, dala som ti ju....niektoré mamičky do dvoch rokov ani nesolia, je to všetko individuálne.mne sa naučila pekne papať len treba trpezlivosť a aj som ju kojila. nevidím v tom problém. a ani ostatné mamičky nie. len niektoré mamičky by nevedeli čo by od radosti robili pre svoje deti...a o trápenie určite nejde, to by sa ani mne nepáčilo. treba zvažiť čo vlastne mamička chce a az potom nech si pýta radu

babulka82
6. feb 2014

@weronka9 v pohode ja som to nemyslela v zlom 😔 .Som vdačna za každu radu.skusim po lyžičkach teda davat ,uvidim snad sa rozpapa.

weronka9
autor
6. feb 2014

@babulka82 ved ani ja 😉 ...jasne ze sa rozpapa.niekomu to trva dlhsie inemu kratsie.kazde dieta je ine.vela stastia...

typa
16. feb 2014

Aj moj maly takmer nic neje. Teraz mal 9 mesiacov a u nas to funguje tak,ze rano o 6 sa nakoji okolo 9 -pol 10 mu dam ovocie s piskotkou,alebo jogurtom,z toho mi zje par lyziciek. Potom ide okolo 11 spat,pred ty, si potiahne zase mlieka. Ked sa zobudi,tak cca o 2 ma obed -ale mam pocit,ze mi zje stale menej a menej - dnes asi 5 lyziciiek a vecer da kasu a pred spanim mlieko. Kasu ako kedy - niekedy par lyzic,niekedy viac. Prestala som mu mixovat a davat mu vacsie kusky,mozno je to tym,ze sa nechce prehltat. Dufam,ze sa spamata a zacne jest viac,lebo sa mi to zda straaaaasne malo. 😖