Odmietanie pitia a nemocnica

lenka26386
8. sep 2013

Prosím vás má tiež niekto takú skúsenosť ako my? Mirko má 10 mesiacov v poslednej dobe sme boli 2x v nemocnici na dehydrovanosť, lebo odmieta piť všetko okrem MM- ale v nemocnici mi zakázali kojiť ho, lebo ho začalo moje mliečko prehánať. Došli sme domov a za 7 dní sme museli ísť opäť zase to isté . Zase nemám mliečka kvôli tomu, že som tam nekojila tam trochu pil ale doma ani kvapka s manželom sme z toho v strese, že sa mu niečo stane ved nemôžem pochopiť, že nemá ten pud piť, ved aj zviera sa napije ale on nieee robí strašné scény skúšali sme už všetko poháriky , flašky, striekačku, lyžičku.... Určite mi nabehne mliečko ale čo do vtedy? Bude to trvať aj 5 dní kým nabehne a čo do vtedy? Som zúfalá.... Bol niekto v takejto situácii?

monique02
8. sep 2013

@lenka26386 neviem ale podla mna je blbost prestat kojit, ja by som ho casto prikladala aj ked nemas teraz mliecko, ale cim viac ho budes prikladat, tym skor sa vytvori

alebo by mal existovat nejaky suplementor https://www.modrykonik.sk/forum/laktacna-poradn..., nieco co sa pripoji na bradavku, len neviem ci to nie je skor pre mensie deticky ci este takeho 10 mesacneho s tym oklames

drzim palce

lenka26386
autor
8. sep 2013

ja som nechcela prestať, ale jeho vždy pehnalo ako som ho nakojila tak povedali, aby som mu nedala.... Ja ho chcem kojiť do kedy bude chcieť nie som z tých čo sa vzdávajú a prikladám a prikladám ono sa mi spustí ale asi až po 4-5 minútach a malý je už s toho taký podráždený je mi ho lúto takto trápiť :/

kveta
8. sep 2013

@lenka26386 Dehydratacia je velmi vazna vec. Takze nebude sa Ti to pacit, ale treba ist znovu do nemocnice.

horana
8. sep 2013

10mes uz asi aj je prikrmy, nie?! Tam je to ako - polievocky, kasicky, tekute vyzivky- ovocne, ovocie ako take melon a pod. tam je kopa tekutin, ktore sa rataju. Ked ma takych dost, pit ani prilis vela nepotrebuje, je to o celkovom zlozeni stravy.

Ako prilsi na to v nemocke ze ho prehana prave z tvojho mieka?

Jednak nemaju co zakazovat kojenie, ale aj zavtedy kym sa nekoji treba odsavat aby sa kontinuita mliecka zachovala. Ked teraz nebieha za 5 min tak zacat s odsavackou, ked uz ide, dat dietatu.

maznacik007
8. sep 2013

@lenka26386 akym sposobom ho donutili v tej nemocnici pit ... inak desatmesacne uz ma jest aj prikrmy ... my sme teda viac krat mali tento problem ale u nas bola problemom aftoznam stomatitida a jedine co pomoze je proste to dieta donutit jest a pit ... akym sposobom ho donutili v nemocnici ... to pouzijte ...
jasne ze je to hrozne ked rodic nuti svoje dieta jest a pit je to casto ako grecko rimsky zapas ale pokial nema iny dovod napr. afty tak proste treba prinutit dehydratacia neni sranda a tiez chodit kvoli tomu stale do nemocky kde moze nachytat aj ine bacily ci virusy...
mozno by pomohlo keby ho krmil a daval mu pit niekto iny ... nie ty ... 😉

kikuleenka
8. sep 2013

@lenka26386 @ monique02 ten suplementor co radi monique02 je dobry napad mozno, ked na prsnik chodi rad. Nemusis to ani kupovat cele, staci v lekarni alebo zdravotnickych potrebach zohnat cievku CN01, jeden koniec das do poharika s tekutinou, mlieckom a pod., poharik das do podprdy a druhy koniec prilepis k bradavke, tak aby pri prisati mal tu cievku v puse a ked bude sat, pojde aj tekutina z poharika a aj podporis tvorbu mlieka...ja som tak robila, este som cievku aj k pohariku lepila, aby mi nevypadavala odtial...a tiez by som s kojenim len tak neprestavala, to mi pride teda akasi velmi zaostala rada...

kikuleenka
8. sep 2013

Aha, a urcite ale aj ako radi maznacik, treba pracovat aj na tom, aby sa naucil pit a papat, aj ked, tu si netrufam radit, ako na to...aj ked nasilu asi to najlepsie nie je...

janulina.k
8. sep 2013

a podavat vodu striekackou "nasilu" by nepomohlo? viem, ze to nie je ziadna slava, no clovek si musi vybrat mensie zlo :/ podla mna, ked by mal tekutinu v ustach, pokial by ju nevyplul, asi by prehltol...za pokus to stoji 🙂

lenka26386
autor
8. sep 2013

@horana no lebo pil iba moje mlieko z ničoho iného ho nemohlo...., no a papat papá síce teraz menej výživu som do neho dostala aj polievku ako tak ale občas za strašného plaču no uvidím čo sa bude diať.... dám vám vedieť 😒

zuzana76
8. sep 2013

@lenka26386 moje dieta nepilo nic ine okrem MM asi do 14-16 mesiaca, nechcel ani vodu, ani caj, tak som dojcila tak casto ako chcel, proste ako nvorodenca, s pitim vody, ci inej tekutiny boli strasne boje, tiez ho z mlieka prehanalo, vazil velmi malinko - 8,5 kg, nakolko ani nepapal prikrmy,chodili sme aj na gastro, do nemocnici nas nikdy nedali nastastie, hoci strach som mal velky, ze preco nepapa, nepije, bolo podozrenie na celiakiu, neskor aj trosku zaostavanie vyvoja psychomotorickeho - to sa prejavilo medzi 1 a 2 rokom zivota, nerozpraval, neukazoval, atd... mala som vnutorne podozrenie na autizmus, nastastie nic sa nepotvrdilo, ani neviem ako a kedy, syncek s anaucil vsetko papat, aj pit, vypije caj, vodu a bielu kavu z Cara na ranajky, papa uz dost vela veci, aj surovu zeleninu, ovocie, je trocha priebercivy, ale ma teraz 3 roky a vazi 12 kg

doporucujem dojcit co najcastejsie a dat mu cas, vodu aj jedlo ponukat, ale nenutit

lenka26386
autor
8. sep 2013

@janulina.k skúšame aj striekačku budeme to museť vydržať kým nenabehne mliečko.

zuzana76
8. sep 2013

@lenka26386 inak moj aj doteraz ma stolicu asi aj 2-3x denne, na gastre mu porobili rozne vysetrenia, ziadna intolerancia sa nepotvrdila, takze moje mliecko ho stale prehana, stale dojcim ma 3 roky a 2 mesiace, planujem dojcit kym sa sam neodstavi, uz chodim do prace, takze sa dojci tak 3x denne, ine mlieko nevypije, len moje, ale spapa syry, obcas jogurt, podla mna su deti, ktore potrebuju cas, moj bol narodeny skor, v 37 tt a s porodnou vahou 2540 g

zuzana76
8. sep 2013

moj syn odmietal jest uz ako 5- mesacny, ked som na radu doktorky zacala s prikrmami, dostala som do neho 1-2 lyzice prikrmu, nic viac, velmi plakal, ked videl lyzicu uz plakal, teraz krasne sam spapa polievku, ako rocny zacal jest banany, zjedol aj 3 banany denne, nic ine nechcel, potom pomaly si sam zacala pridavat dalsie potraviny

lenka26386
autor
8. sep 2013

papat papá len teraz ako nepije tak aj menej papá ináč ked máme mliečka tak papá aj6 krát denne neni problém len teraz papá 3 krát denne+ nejaký chlebík mne ide hlavne o to pitie

aristka
8. sep 2013

aktívne mu ponúkaj ,aj keď bude piť po dúškoch ,kľudne aj striekačkou alebo lyžičkou aj čistú vodu ,detičky nemajú taký pocit smädu a hlavne si nevypýtajú ..

dulkagabulka
8. sep 2013

Lenka, dokrm babatko na prsniku cievkou...poznám jednu mamičku, čo mala také isté problémy..cievkou podala tekutinu dokonca aj ked babatko malo cumlik v puse...inak to nešlo...držim palce..
bud použiješ cievku CN01 alebo suplementor (akoze stačí aj ta cievka, stoji 0,80€) 🙂

aristka
8. sep 2013

alebo skús klasicky pohárik a každú pol hoďku mu daj ,ale tak ,že aj ty si dáš zo svojho budete piť spolu a budeš ho motivovať...

stellamaris
8. sep 2013

@lenka26386 skus mu tekutiny po lyzickach davat,ak nic nevypije,dostane infuzie v nemocnici.....my sme stravili tri dni na infuziach,maly vypil malo aj to vyzvracal hned,drzim ti palce!

lucique29
25. sep 2013

Kde v BA sa dá zohnať cievka CN01??? v x lekárňach ani netušili o čom im hovorím...

gilmorka
12. júl 2014

@lenka26386 mozem sa spytat kolko ste boli v nemocke kvoli dehydratacii? ako to prebieha? dieta len lezi v postielke ci ako? moja ma uz 15 m. a teraz je chora, zacala nam odmietat pit, z atb casto kaka. Nurofen.davkovacom jej davam rehydrat.roztok ale pripravujem sa na nemicnicu. Ani mliecko mi nechce, flasku bojkotuje.Neviem co zabalit sebe ani malej tam.

danielahamar
12. júl 2014

ja toto ozaj nechápem, z tvojho mlieka ho preháňa a ty silou mocou chceš pchať do neho mlieko, však si odsledujte či ho ozaj preháňa z mlieka a potom rob ďalšie veci - opatrenia... a jasné, že keď bude jesť tuhšiu stravu, tak bude aj smädný, lebo po rožku sa napiť musí, či po zemiakoch... moje deti od roku nepijú žiadne mlieko a tu sú a u mladšie sme "vypestovali" tak či onak intol. laktozy, má 8 a teraz mu ju zistili, presne hnačky cca aj 10 za deň, teraz je to už iba 2-3 za deň, kedže vo všetkom je mlieko
a na dehydratáciu sme boli raz v nemocke, pri laryngitíde, nepil vôbec nič, tri dni sme boli v nemocke a hajde domov, lebo to tam bolo jak u debilov

7zahrad
12. júl 2014

@gilmorka Hlavne nevahaj s odchodom. My sme po dvoch hnackovych stoliciach mali stredny stupen dehydratacie.
Dietatu daju infuzky a vazia plienky, kolko vycikalo a kolko vypilo.
A zbal vsetko vratane priborov, uterakov, toaletaku. Dostanes tam len postel.

gilmorka
12. júl 2014

@7zahrad a uz na pohotovosti zistia ci je dehydrovana? ci to len na oddeleni? Od rana vypila 50 ml kulisku a 80 ml materskeho mliecka. papa chrumky

gilmorka
12. júl 2014

.

7zahrad
12. júl 2014

@gilmorka Pozri na nete priznaky dehydratacie. Napriklad studene ruky a nohy,... V pribalovom letaku rehydratacneho pripravku to moze byt napisane. A ano, na pohotovosti by to mali rozoznat, ale nemocnica je rozumnejsia volba.

gilmorka
12. júl 2014

@7zahrad dakujem. Nedokazem to odhadnut, v noci necikala, rano do dvoch hodin od zobudenia tak do polovice nacikana plienka. Odvtedy za dve hodiny este nic. Teraz spinka, ked sa prebudi skusim zas mliecko a ak nie, idem. Dnes uz nekakala zatial vobec, asi pomohli probiotika.
Len u nas je s pitim a jedenim od zaciatku problem, su lepsie a horsie obdobia, neviem si ale predstavit ci a ako sa mi v nemocke sama rozpije, cudzie prostredie, cudzi ludia coho sa ona boji ☹ Ja jej este mliecko aj cez den odsavam od 4.m., nechcela sa dojcit a aj z flasky pila divoko. Toto vyrozpravat doktorom :-/
Ale v kazdom pripade ak bude treba idem, to je jasne.

7zahrad
12. júl 2014

@gilmorka Zavolaj do nemocnice kolko cikala. Ze ci nemate hned vyrazit. Dehydratacia je velmi nebezpecna..

nataska22
9. okt 2016

Ahojte,chcem Vas poprosit o radu... Uz priblizne dva dni mi je hrozne,vsetku vodu co vypijem aj vyzvraciam,hnackujem teplota..... Dnes som este napriklad nepila.... Je to dehydratacia ? Ci ? Neviem si uz s tym poradit