Odmietanie jedla ročným dieťaťom

janulla77
16. feb 2021

Ahojte mám už ročného dieťa poslednú dobu mi odmieta papať.. jedol mi celkom pekne aj zeleninu mäso no zrazu ako by utalo mäso vypluva zeleninu proste mi papa len vývar a to len stavu a cestoviny, perkelt tiež len stavu a cestoviny mäso nie a rizoto iba ryžu keď mu dám mäso spolu tak vypluje.... Vôbec neviem čo robiť kojím ešte a áno zuby mu idú stoličky momentálne mi ani ten perkelt nechce jesť ale somariny to áno máte stým skúsenosť? Upraví sa to či to riešiť z dr.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janulla77
autor
16. feb 2021

@elizabet173 somariny myslím tým chrumky keď kocikujem som rada že aspoň to zje keď už nič iné a presnidavku ešte ...

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
andreatytler
16. feb 2021

@janulla77 a co tak vajecny zltok? To je dobra nahrada Masa. Chrumky Ak chces, davaj Len 1 x denne. My jeme trocha po ranajkach lebo tie vzdy zje. Tak chrumky Su Len ako bonus. Ale pyta ich po kazdom jedle.

janulla77
autor
16. feb 2021

@andreatytler mne odmieta všetko jedlo vajíčko vôbec nič ...

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
miralucas
16. feb 2021

@janulla77 zajraj sa snim leti leti alebo vtacik vtacik na.. Moj je uz vacsia rok a pol ale zabera to 😊

anka939
16. feb 2021

@janulla77 je to úplne normálne, dieťa skúša netreba si nič z toho robiť zje to čo mu chutí, teraz je menej neskôr sa to zmení bude jesť viac. Keď je hladné tak sa naje, dieťa pociťuje hlad menej ako my dospelí. Je to individuálne sú deti ktoré chcú len mlieko, jogurty a stačí im to. Je to obdobie, ktoré sa zmení, treba im ponúkať všetko, že to momentálne nechce, nič si z toho nerobte a to hovorím zo skúseností mám už veľké deti a pracujem v jasličkach.

nyphadora
16. feb 2021

@janulla77 tak zuby ho bolia a je podrazdeny, dcera vzdy odmietala vsetko v tom case, mala take obdobia, ze iba banan jedla, alebo jogurt ( biely) 😂 a mlieko, a ovocie to jej chladilo dasna. Jedinu polievku, ktoru zje je vyvar. A chrumky su must have v kociku, inak v nom nesedi 😂. Bud rada, ze aspon nieco sem tam spapa, nenutit, o mesiac bude zase iny. Len vydrzat a skusat ponukat jedlo. Keby bol velmi podrazdeny, skus dat panadol pol hodinu pred jedlom 🤷🏼‍♀️.

andreatytler
17. feb 2021

@elizabet173 A ako dlho to je uz tak ze neje vobec nic?
A co chleba, jogurty, ovocie? Nasmu ked isli zuby mal rad studene jedla ako jogurty, kus studeneho jablka do ruky obhrizat alebo kus chleba. Raz nasiel kusky sucheho chleba, ktorym muz krmi vtaciky a ten mu chutil... je to trochu podobne tym chrumkam.
Tiez som porajbala jablko a dala vychladit a take mu chutilo.

seva22
17. feb 2021

Mne osmietala jest medzi 10-12.tym mesiacom,v 12tom.mesiaci som.jej zacala davaty jest to co nam a rozjedla sa...ale je pravda ze odvtedy sa ro zase pokazilo,asi okolo roka a pol zacala odmietať mäso, tiez ho vypluva...

janulla77
autor
17. feb 2021

@andreatytler jogurt zje ako kedy ale len trochu chlebík tiež spapa nie moc , presnidavku,aj ovocie jablko hrozno skôr ma štve že to mäso a ostatné mi nechce jesť dúfam že to bude len obdobie 😑

janulla77
autor
17. feb 2021

@nyphadora aj u nás len vývar zje inú polievku vôbec nezje .... Banán nehrozí skôr jablko hrozno ale ozuzla a vypluje niekedy spapa niekedy len šťavu stoho a ostatné vypluje je pravda že aj kojím ešte a teraz keď zuby idú tak často je na prsníku

kath1210
17. feb 2021

@janulla77 ahoj, mam rocnu dcerku, dnes je asi najhorsi den, z obeda uz aji len lyzicku.. som smutna a zacinam zle reagovat uz;( prveho jedaka som musela brzdit aby nezjedol aj tanier a toto co sa deje teraz .. verim ze to je len faza lebo sa bojim ze skonci na infuziach.. ano idu jej stolicky. Ale jej idu zuby STALE, mali sme par lepsich dni ze zjedla nieco, ale uz tyzdne okrem jogurtu len moje mlieko.. boze;(()

snowgirl1
17. feb 2021

Mne ked chlapcek nechcel jest tak som mu nabrala jedlo na koncek lyzicky namocila do presnedavky kusok a tak davala a jedol po case som skusila opat bez presnedavky a bolp dobre...ale doteraz mava obdobia ze jeden den sa naje poriadne dalsie dva malinko ale uz neriesim od hladu neumrie asi si dava detox zavse 🙂

janulla77
autor
17. feb 2021

@kath1210 no verím že to pominie bo má šľak trafi fakt stohoto 😞 aj u nás len moje mlieko

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nyphadora
17. feb 2021

@janulla77 ano hrozna aj u nas iba ozuzlala 😂 skus cucoriedky alebo maliny, urcite je to obdobie a prejde to, minuly tyzden dcera zjedla fazulovu polievku( fazulu vyberala rukami 😂), bude mat 16m a po obede este stale mlieko chce. Netreba nutit, dkor nieco nove skusat👌🏻😊

andreatytler
18. feb 2021

@elizabet173 Nie, prepac... malo to byt autorke... ale obe ste spravne pochopili.🙂

andreatytler
18. feb 2021

@janulla77 A co ak to masko pomixujes a zmiesas s ovocnou vyzivou... ja som tak jednen cas schovavala maso do jablk... ale vy uz nemixujete.... tak by to bol asi krok spat...
Myslim ze to su len problemy koli zubami. Ako zakon schvalnosti, nas nezjedol obed uz 2 dni po sebe a tiez mu idu ocne zuby.

janulla77
autor
18. feb 2021

@andreatytler skúsim ešte mixovať no verím a dúfam že to rýchlo prejde dnes mi napr ani polievku nechcel 😢

andreatytler
19. feb 2021

@janulla77 Neboj... ma este len rok... do jedneho roku ma byt mlieko zaklad stravy. Az po roku sa to ma prevazovat k tuhej strave... on je este stale na tej hranici... aj keby bol niekolko dni uplne bez prikrmov... hlavne ze ma stale mliecko.... to mu bude stale dost.

kissinka111
19. feb 2021

Napadlo ma este taka vec...dat mu par kvapiek bekomplexu. Ja to davam malemu ked ma afty ale mam odpozorovane, ze mu viac chuti v tedy jest tak ked ma tiez obdobie slabsieho jedenia tak mu sprtnem po 2 dni a je to. Je to len taky napad. Lebo ak by to bolo len zubami tak by mohol aspon riedke jedla tak hej tie pomixovane skus ako radia a ak by nechcel ani to tak skusit tie kvapky.

basska_b
19. feb 2021

@janulla77 Moja ma zajtra rok a ma takú fázu, že odkedy som jej raz dala lyžičku že jedz sama, tak odmieta byť krmena, chce si SAMA dávať... ale zas ona je dobrý papkač. Dobré by bolo, keby teba videl jesť, keby ste jedli spolu a videl, že je to zábava. Keď budeš z kŕmenia nervózna, on to bude cítiť a bude odmietať jesť. Tými "somarinami" a mliekom si zalepi brucho a budeš ako moja kamoška. Jej dcéra ma 2 roky a už asi rok je iba mlieko, tyčinky, gumene cukríky a párok.

janulla77
autor
25. feb 2021

@kissinka111 mixovaniu stravu mu dávam a odmieta mi to už mu nedávam žiadne chrumky proste nič len presnidavku ale stále mi nechce jesť dnes som volala s dr mám sirup pediakid ten mi dali v lekárni tak som zvedavá chcela som vitamín B ale vraveli mi že je to od 3 rokov ....

gabuliacik
2. mar 2021

@janulla77 vobec nezufaj mamina! Je to obdobie. Kojis,tak ten zakad si vytiahne u teba. Idu zubky a to zas prejde. Dolezite je,aby si sa ty drzala v klude. Ponukaj papat viackrat denne. Ak zje lyzicku dve,nevadi. Aj to je nieco. Hlavne klud. Pokial neklesa vaha,treba byt v pohode. Zuby sa prerezu a bude to dobre. Vela peknych dni prajem

janulla77
autor
2. mar 2021

@gabuliacik jej ďakujem za odpoveď peknú si ma veľmi potešila fakt... ❤️ Trápi ma to ale tak váhovo dole nejdeme drží sa na tej istej stále tak aspoň niečo

gabuliacik
3. mar 2021

@janulla77 moja dcerka je od zaciatku skor z tych mensich deticiek a vzdy popapa menej,ako tie ostatne deti. Ma 17mes,dojcena. A tiez som sa trapila ako ty. Nic to nepomohlo,len to zhorsovalo situaciu. Naucila som sa byt vdacna za kazdu spapanu lyzicku a je to lepsie. A su dni,kedy by len jedla a zas dni,kedy chce len mliecko,lebo jej idu zubky. Neboj,vsetko zle prejde. Nedaj sa zdeptat premudrelymi mamickami. Dolezite je,ze vaha nejde dole. To je zaklad. Drz sa

rozovykon
3. mar 2021

@janulla77 môj prestal jest v 9 mesiacoch a nerozpapal sa doteraz a to bude mať už dva roky. Prosto sa zatne a koniec, ešte ho dojčím tak sa utešujem, že potrebné živiny dostáva a navyše prospieva i keď je fakt, že som z toho nešťastná.