Odmieta mlieko. Tuhú stravu a čajík nie

veronikama
22. feb 2011

Ahojte! Moja malá má 4mesiace. Do 2,5 mesiaca bola kojená,potom prikrmovaná Nutrilonom...Teraz v 4.mesiaci mi začala mliečko odmietať.Pretože som ju nechcela nechať hladovať,začala som jej dávať kašičku. Tú mi spapá v pohode,dokonca zapije s čajíkom. Keď ale príde rad na mlieko,odmieta,to aj keď je vyhladovaná,resp.mám pocit,že jedlo jej vôbec nechýba. Skúšala som ju vyhladovať,nejedla dokonca viac ako 15hod.,no mlieko aj tak vypľúvala...Skúšala som azda všetky druhy mlieka...od všetkých nutrilonov,až po sunar!Nezaberá nič:( Šla som s ňou aj k lekárke, či je v poriadku. Tá mi povedala,že má troška začervenané hrdielko,dala mi nejaké kvapky a poslala domov.Po preliečení sa to ale nezlepšilo,tak som sa u nej zastavila opäť. Ukľudnila ma,že malá nie je jednoducho hladná,že hlad je silnejší ako čokoľvek iné a ak by bolo,vypije aj mliečko-jednoducho,nie je hladná....
Je ale možné,že 4mesačné dieťa nie je hladné celý deň???? Pritom s výživkou od 4.mesiaca a kašičkami problém nemáme.
PROSÍM PORAĎTE. Už som zúfalá....

ela2710
22. feb 2011

@veronikama ahojky, mne osobne sa to nestalo, ale kamoske ano, kedze ma mala 4 mesiace a ty si zaviedla tie vyzivky pravdepodobne len nedavno, tak to moze byt celkom normalna reakcia, vela deticiek pri prechode na prikrmy-vyzivky, kasicky, atd..odmieta umele mlieko, ale to je len prechodne obdobie, pravdepodobne do 2-3 tyzdnov sa k mliecku vrati, kamoskina dcerka nepila sunar dva tyzdne a potom uz opat v pohode, ale mlieko nemen, toto nie je chyba znacky, preto vobec netreba menit mliecko na ktore je zvyknuta 🙂

veronikama
autor
22. feb 2011

Trvá to už 2-3týždne,tak dúfam,že to čoskoro prejde...Ďakujem za radu

ela2710
22. feb 2011

@veronikama nie je zaco, ale nenut malu pit nasilu, lebo by sa jej to mohlo sprotivit, keby to dlho neprestavalo, sla by som k pediatricke, ale kedze s UM nemala doteraz problemy, vlastne ma ich iba od zavedenia prikrmov, tak je to pravdepodobne len z nich 🙂 nas zje zas aj za dvoch 😀

veronikama
autor
22. feb 2011

musím priznať,dosť ma to znervózňuje. Mám pocit,že niekde robím chybu... 😒
Mliečko je predsa základ 😨

ela2710
22. feb 2011

@veronikama ano je zaklad, ale vela detom sa stava, ze ked okostuju prikrmy, tak na kratsi cas mliecko odmietaju, ale to prejde neboj 😉

monika15
23. feb 2011

@veronikama

mozna jej vadi mlieko, tu v Kanade sa dava pri takych pripadoch Sensitive Sunar,
mojej kolegyni tak davali a potom uz papal dalej, jak keby nic.

kalifa28
23. feb 2011

@veronikama toto sa stalo aj nam spolu s prvými príkrmami... neboj, to ju prejde a možno potom bude nasledovat odmietanie prikrmov a len mliečna fáza... no su to velký vymyselnici 🙂

veronikama
autor
20. mar 2011

tááákže,opäť nám chutí mliečko 🙂 Nie je to ešte ono,ale myslím,že tak to má byť-kombinácia mliečka a tuhej stravy 🙂
Ďakujem Vám za rady... 😉

sofia2008
20. mar 2011

@veronikama ahoj..my mame to iste od tretieho mesiaca, nastastie uz papame prikrmy, kasicky, ovocie..a mlieko dodnes nepije, iba v spanku v noci a nad ranom.. 🙂

veronikama
autor
4. máj 2011

@sofia2008 to isté! Ale vidí sa mi, že od včera sa to upravuje...mliečko jej núkam stále,doteraz ho odmietala-ale od včera kľudne vypije...no uvidíme,čo to bude. Dám vedieť... 🙂

sofia2008
4. máj 2011

@veronikama ahoj, mne sa tak stalo, ze mi 3x po sebe vypila vecer bez problemov a potom uz zasa nechcela 😠 ale dufam, ze u vas to bude uz len dobre 😵

kvetinqa
4. máj 2011

@veronikama my mame uplne to iste ako ty a @sofia2008 od tretieho mesiaca tvrdohlavo odmietame mlieko. moze byt akokolvek hladny, mlieko nezje. raz za cas sa to upravi, teraz pijeme aspon trosku, ale stale nepijeme tolko, kolko by sme mali... v noci pijeme pekne, potom nadranom uz miesto 150 -200 ml vypije tak 80-100, rano to iste a vecer pred zaspavanim tiez... doplnam tekutiny vodou a uz sa tym nestresujem. raz je to lepsie, inokedy horsie..

kvetinqa
4. máj 2011

@ela2710 alebo sa to upravit nemusi... my takto fungujeme uz dva a pol mesiaca a nic sa neupravuje... niektore deticky proste mlieko nechcu.. pediatricka ma presviedcala, ze ved ale maly nevie, ze existuje aj nieco ine ako mlieko. no nevedel. do stvrteho mesiaca som mu nedavala absolutne nic okrem mlieka a aj tak mi ho od tretieho odmieta a bojujeme...

veronikama
autor
4. máj 2011

baby,ja som svoju nútila-doslova s plačom nútila vypiť v 3.mesiaci aspoň 50ml mliečka! Vypila,ale viete si predstaviť, čo nasledovalo-všetko (a aj viac...) išlo von! ☹ Tak som si povedala a DOSŤ! 😖 Od 3.mesiaca sme sa trápili s kašou ešte aj nad ránom o 5 😒 Teraz je to lepšie-aspoň v noci mi vypije- a cez deň už tiež.... Dokonca som zistila,že aj keď sa naje, troška počkám a o pol hod. chce aj tak mliečko... Tak som stráááááááááášne rada 😀 😎

kvetinqa
4. máj 2011

@veronikama gratulujem 🙂

munu
13. máj 2012

ahojte, poradte mi, lebo uz som zufala ☹
nas maly Samko kaslal a mal sopliky, teraz uz nema sopliky, ani nekasle, ale zacal strasne plakat po nociach a najnovsie uz aj cez den a odmieta pit mlieko.. cajik vypije, tuhu stravu sme este neskusali, planujem zacat od utorka, to bude mat presne 5 mesiacov.. bol kojeny do 3.mesiacov a odvtedy je uz na umelom mlieku.. chcela som zacat s prikrmami takto neskorsie, ze budem setrnejsia na jeho brusko, kedze prve 3 mesiace som ho kojila.. ja neviem co mam robit, mlieko nechce a hotovo.. raz za cas sa stane, ze vypije nejakych 40ml a ja uz neviem, co mam robit.. mam vyskusat kasicku, taku co zmiesam s vodou alebo s jeho mlieckom? poradte mi.. boli sme aj u doktora, ze stale place a nechce papat a ten ho len bezne vysetril a povedal, ze ma trosku zvacsene mandle, takze ho pobolieva hrdielko.. obcas mu nabehnu pocas dna cervene licka, stale ozuzlava prsteky, platnenu plienku.. je mozne, ze to kvoli hrdielku? alebo zeby mu isli zubky uz? prosim o rychlu odpoved mamicky, kedze som z toho velmi smutna a neviem co mam robit.. so starsim syncekom som taketo problemy nikdy nemala ☹ dakujem vopred kazdej dobrej osobke

31majka12
13. máj 2012

@veronikama Ahoj je dost mozne ze sa Ti mala odstavila od mlieka.
Moj maly nechce pit mlieko od 7 mesiacov.
Zajdi este raz za doktorkou a porad sa s nou ...co dalej,mala ti nemoze takto hladovat,ved schudne.
Pravdepodobne to bude tak ,ze prejdete pomaly na tuhu stravu...zeleninka,ovocie,kasicky .
Skus je kupit mliecko s kasou...
Byva aj od 4 mesiacov,ak nevypije ani to ,tak jednoducho mlieko uz nechce.
.

31majka12
13. máj 2012

@munu to budu zubky.... 🙂

munu
13. máj 2012

@31majka12 myslis? Ja som fakt zvedava ako toto dopadne:/

31majka12
13. máj 2012

@munu tusim...mne maly prestal jest mliecko a mliecne kase prave vtedy ked mu zacali ist horne zubky.
mal vtedy 7 mesiacov.
Slintal stale jak taka doga,spaval malo,v noci vobec,nezaberali ziadne sirupy.
A ked sa vydral na povrch prvy zubok,tak to bola ulava,ale mliecko mu uz nechutilo...tak sme zacali papat tvaroh,mracik z lidla,syrcek Lucina ...aby sme vykryli to ze nepije mliecko.
Mam s tym bohate skusenosti za tie dva mesiace.... 😖

munu
13. máj 2012

@31majka12 ja somuz dneska dala Samkovi kasicku baby rice a po nej je ako vymeneny, naspat ten nas smejko ako bol predtym🙂 len sa este bojim noci, lebo mliecko mu stale moc nechuti a to mu mam aj v noci dat kasicku? No ak budem musiet, tak mu dam, len problem je v tom, ze on je v noci uplne zaspaty, ani ocka neotvori a aj tak nechce mliecko.. Tak neviem ako donho dostanem tu kasicku:/ sama som zvedava co ma caka tuto noc..

31majka12
14. máj 2012

@munu tak mu skus spravit taku redsiu kasicku do flasky..
A ak mas vacsi dudlik...alebo byvaju dudle na kasu ...tak daj flaskou.

31majka12
14. máj 2012

@munu moj doteraz papa len nemliecnu ryzovu...inu nechce..ale zarabam ju do vody.

munu
14. máj 2012

@31majka12 no uz papame lyzickou🙂 uz to neriesim nejako, ideme zacinat pomalicky s prikrmami🙂 teraz kasicka na zaciatok, potom pride na rad zeleninka a polievocky zahustene jemne krupickou atd🙂 on krasne otvara pusinku a spapa na posedenie kasicku zo 150 ml mliecka🙂

timuss
14. máj 2012

ahoj baby, aj moja malá mi začala odmietať mlieko pred mesiacom, teraz má 8 mesiacov...tiež som bola zúfalá, ale už si zvykám, snažím sa jej tú dávku mlieka vykryť inak...no mne aj tak schudla, lebo doteraz som ju dojčila v noci aj každú hodinu a teraz prespí celú noc a okrem toho zelenina a ovocie aj tak nemajú takú výživovú hodnotu 😠 inak koľko krát dávate kašičku cez deň? najhoršie je, že dokedy som ju dojčila nebola vôbec chorá a teraz už za mesiac 3x ☹

majuskaemka
9. júl 2012

😀 😀 Ahojte baby, aj my mame ten isty problem s nasou Emkou, mame pol roka a už tyzden odmietame mliečko, ale že uplne ☹ som z toho zufala, ale tak čo mam robiť? začala som jej davať papať zo spanku, niekedy mame svetlu chvilku a vypijeme aj 90 🙂 ale to presviedčanie trošku trva,,,bo nesmie spat priveľmi inak si necucne. 😖 začali sme davať ryzovu krupičku (ta je super bo sa robi z jej mliečka ) s tou sa nam dari a aj do polievočky som jej pridala normalnu detsku krupičku a papame a papame 😀 len to mliečko nič 😢 dúfam že to prejde