Odkedy začať prikrmovať? A s čím ste začínali?

lenkac38
4. nov 2019

Ahojte môj malý bude mať 18teho novembra 5 mesiacov, kedy ste začali prikrmovať vaše deti a čím ste začali? Vďaka ❤️

mogaa
4. nov 2019

@lenkac38 ak je kojený tak sa odporúča začať v 6.mesiaci, ak na UM tak po ukončení 4.mesiaca....ono je to individuálne, aj kojené môžeš začať skôr...zo začiatku je to skôr ochutnávanie príkrmov, lebo ak ti prvé razy zje viac ako za lyžičku tak je to super....začína sa zeleninka napr.varená mrkvička, po pár dňoch mrkvička so zemiačikom, postupne skúšaš ďaľšie druhy zeleniny....vždy počkaj 2-3dni aby si vedela odsledovať z akej zeleninky sa vyhádže - ak náhodou...dieťa je pripravené na príkrmy - pokiaľ mu nerobia ťažkosti (vracanie, hnačky)vtedy prestať a skúsiť neskôr...naša napr.bola kojená a bola ako maco - doktorka odporučila prikrmovať po ukončení 4.mesiaca, nemala absolútne žiadne ťažkosti a je to jedák čo zje všetko🙂

mogaa
4. nov 2019

@lenkac38 a stále je aj kojená a bude mať 2roky - od mala je jedák - zje čo vidí

pannama1
4. nov 2019

nas Luky ma uz 7 rokov ale ked bol malinky, tak som ho zacala prikrmovat od 5,5 mesiaca a zacali sme zeleninou, postupne sme presli na ovocie, chlieb, atd. doktorka nam dala tabulku, co je dobre mu dat a podla toho sme isli. nie je na nic alergicky a my sme radi, ze sme to takto riesili.

siska53
4. nov 2019

@lenkac38 ak je dojceny, tak az od 6.m., pokyny ti ma dat tvoja pediatricka.

malinajahoda
4. nov 2019

@lenkac38 moju dcérku som začala prikrmovať v 5 mesiaci na odporúčanie pediatričky. Bola na UM.