Odkedy ste dávali deťom vianočné menu?

28. nov 2021

Teda majonézový šalát, kapra, kapustnicu, oplátku s medom a rezeň?

janulik2008
28. nov 2021

Malá má 6 a rátam s tým že tento rok možno zje rybu a spravíme jej zemiaky 😀 inak zbožňuje oblátky tuším ako trojročná jedla 1x 😀 ona tomu veľa nedá ale povedali sme jej že jesť nemusí ale musí sedieť pri stole lebo Ježiško sa pozerá či pekne sedí a keď nebude, tak Ježiško darčeky odnesie 😀 inak doteraz si pamätám keď povedala že na oblátke je princezná 😀

dupinka
28. nov 2021

V 1,5 roku (obaja sú letní) zjedli trochu lososa so šalátom (s jogurtom, nie majonézou) a aj trochu z oplátky. Bobaľky tiež vtedy 1x a tie majú veľmi radi. Kapustnica im nechutila dlho, až v cca 5 rokoch zjedli viac ako 2-3 lyžice. Podobne hubová "máčanka". Skús, uvidíš. Ale mali sme vždy pripravenú alternatívne menu, aby neboli hladní

zafir01
28. nov 2021

@dupinka deti mám jesenné. V 1 roku len odjedli z niektorých jedál. Ochutnali, žiadne porcie nemali. Potom keď mali 2 roky aj niečo, zjedli už z každého trochu, nenutila som im. A v 3 rokoch mali svoje detské porcie všetkého, čo sme jedli my

anesim
28. nov 2021

Od roka jedavala kapra so zemiakmi, salat jedava len muz, ten mu da sestra. Okrem toho mavame rybaciu polievku, a tu jedla, ked mala 1,5 roka na vianoce

akcul13
28. nov 2021

Nasa je majova, v 1,5 roku nejedla absolutne nic, ledva vydrzala sediet, v 2,5 roku nechcela nic, len sa hrala s oblatkou, kym sme večerali a tento rok uz ratam s tým,ze bude jest kapustnicu aj rybku so zemiakmi 🙂 no uvidime,aka bude realita 😁

nikha2809
28. nov 2021

Dcéra má 5 šalát ešte nejedla,nieze by som jej nedopriala ale to ona v žiadnom prípade jesť nebude 😂😂malý mal 1rok vlani pár lyžičiek si dal ale myslím že tento rok ho tiež jesť nebude lebo jedáva asi 3 jedla nad ostatným krúti hlavou 🤦

syslik81
28. nov 2021

moa neznasa maolku vysmazanu ryby , hriby a ani kapustu .. robim jej jej vlastne menu-jedlo coma rada-o tom su vianoce-aby boli vsetci happy

seva22
28. nov 2021

Nasa 1.vianoce ako 10mesacna a nami nejedla,ona vtedy nic poriadne nechcela okrem materskeho mlieka…jest normalne zacala az v roku a teda dalsie vianoce,ked mala 1 rok a 10 mesiacov jedla normalne co my s muzom (zemiakovu polievku bez hub a rybu so zemiakmi), samozrejme okrem majonezoveho salatu a bobaliek (tie nejedavame)…tento rok to bude asi rovnake ale mozno skusim kapustnicu,bez hub…neviem,ci mi to bude chutit bez hub:/

katka708
28. nov 2021

Oplátku s medom po roku, kapra na masle s pyré tiež. Kapustnicu až po 3 rokoch ale nechutilo mu. Majonézovy šalát odmieta doteraz vôbec ochutnať a to ma 8r. Ale na kapra sa každý rok veľmi tesi

ailiba
28. nov 2021

Môj syn je januárový, keď mal skoro rok mal oblaku bez medu, trosku jabĺčka, zemiakovú polievku namiesto kapustnice, losos a zemiacik. Teraz bude mať dva dám mu oblaku s medom a cesnakom, zemiakovú polievku, kúsok kapra so zemiakom. Uvidíme...

vroni
28. nov 2021

U nás škriatok neje lososa dodnes (nemá rad ryby), šalát tiež nie, takže je len oblátku, polievku (robím sosovicovu) a rezeň s ryžou, dcéra začala jest šalát až pred dvoma rokmi, dovtedy jej nechutil. Ani teraz ho nebasti na kila, ale aspoň si da trochu.

zabina27
28. nov 2021

U nás sa klasickým menu nezavdacim veľmi, kapustnicu s hubami sa im bojím dať, síce už majú 5 a 7, šalát síce ľúbia, ale rybu už menej. Im robím kyslú šošovicovu polievku, uvidím, čo k šalátu. Ja tú našu klasiku milujem, biela kapustnica a šalát s rybou (nie kapra), ale tak zase každý by mal na štedrú večeru jesť to, čo miluje, tak niečo musím vymyslieť k šalátu

jess_y
28. nov 2021

Minulý rok ako 8mesačná nejedla teda nič 😂 ale tento rok jej už normálne dáme všetko čo bude chcieť. Ona sa v lete tak rozjedla, že papá hlava-nehlava všetko.

guiseppinka
28. nov 2021

My salat nejeme na vianoce, ku kaprovi mavame cisty kolac a cviklu, ale ked sme doma, tak rybu spravime aj inu so zemiakmi a to zjedia, bobalky tiez. Kapustnicu si varil minuly rok muz sam, prcek mal mesiac, takze som muzovi len zobrala 2 3 lyzice na kostovku. Mali sme sosovicovu... Uvidime toho roku... Staryia bude isto len cocku, mladsia mozno vyskusa aj kapustnicu

ecko80
28. nov 2021

Syn mal minuly rok cerstvych 5 rokov, kapustnicu ani za svet, salat tiez nie (ani bez majonezy), tak jedol rybu a zem. kasu. Tento rok bude mat 6 a vidim to na rovnaky priebeh. Nevadi, nenutim. Dcera minule Vianoce mala 8 mesiacov, trochu ochutnala rybku na masle a zem. kasu. Teraz ma vyse rok a pol a predpokladam, ze bude to rovnako, ako so synom. Nevadi.

sasitimi17
28. nov 2021

No moja ma 3,5 a zje isto len rezeň a oblatku. Kapustnicu nikdy nechcela a šalátu tiež neublíži možno zemiaky vychytá.. bieda ale tiež musí vydržať aspoň sedieť za stolom

nevenka
28. nov 2021

No ja si to nejak extra uz nepamatam, ale tusim az od 5 rokov volaco aj zjedli. Kapustnica je kysla, majonezovy salat im zachutil obom vlani, teda 5 a 7 rokov 😅. Inak mali zemiaky alebo chlebik k masu, mali kusok udeneho a klobasu nestiplavu od starkych, ale to len symbolicky, hlavne jedli lososa. Najmensi bude mat rok na Vianoce a bude mat zemiakovu kasu a lososa. My kapra nejedavame. Oblatku mi zje, aj jablcko.
Ale inak my to striedame s tou kapustnicou a hribami na kyslo. U nas sa jedavali hriby na kyslo, taka redsia zaprazena mliekova polievka, vyvarena klobasa a udene maso v tom. No a teraz to tiez robievam a na Silvestra potom kapustnicu alebo naopak. A kvoli detom som robievala normalne vyvar so zeleninou uz na Stedry vecer, inak sme ho robili na Bozie Narodenie.
Kapustnicu som jedla aj vlani na Vianoce, maly mal tyzden a nic mu nebolo.😃

bubinko1506
28. nov 2021

Nasi su oktobrovi, prve Vianoce prespali😉. Ked mali rok odjedli trochu sosovicovej polievky, lososa a zemiakov. Hribovu polievku jedli az v 4 rokoch, salat im nechuti, ale lososa neodmietnu.

kulumulu123
28. nov 2021

Syn mal v January 1r a na vianoce už jedol kapustnicu išiel sa nou zadrhnut ako mu chutila, lososa a miesto majonez salatu varené zemiaky... Tento rok to budú jeho druhé Vianoce a bude mať rovnaké menu ako mal min rok 😊

henka123123
28. nov 2021

Od roka

marianarem
28. nov 2021

Moj bude mat teraz 2 roky, ponuknem mu uz vsetko, co budeme mat my, ale salat mu pravdepodobne bude nesympaticky uz na pohlad, z kapustnice ak si nieco da, tak len cistu tekutu cast 🙂 Takze asi bude mat rybu s oplatkou 🙂

eeffka
28. nov 2021

Moje maju kasu a rybacie prsty 🤷‍♀️ (16 a 9) rokov 🤣

pauli_cka
28. nov 2021

vlani mal moj drobec 1,5 roka a normalne s nami jedol vsetko co my. akurat ze salat som mu nedavala kvoli majoneze, dala som mu ryzu.

euka210
28. nov 2021

Od roka modifikovane menu, od 2r vsetko ako my.

x_mery_x
28. nov 2021

Minuly rok mal rok to zjedol iba oplatku, nemal este ani zuby a ani nic nechcel jest a teraz budem mat 2roky, to u bude vsetko papat. 🙂

asia83
29. nov 2021

Odkedy vedia sedieť. Moje deti môžu jesť úplne všetko. Tých pár hltov (viac ich malý žalúdok nezvládne) čohokoľvek im nič neurobí.