Od ktorého mesiaca ste dávali dieťaťu Pribináčik?

lara45
30. dec 2021

Ahojte ženy.Od koľkých mesiacov ste dávali svojím deťom pribináčik a aj iné jogurty?

mamamasama
30. dec 2021

Pribinacik nemal nikdy. Jogurty biele od 7 mesiaca.

belllinka
30. dec 2021

@lara45 pribinacik nie je jogurt. Davaj od 7-meho mesiaca biely nesladeny jogurt, ktory zmiesas s bananom alebo inym ovocim.

evaachesa
30. dec 2021

Jogurt asi tiež tak od 7 mesiaca a pribinacika nemal a ani mi nenapadlo mu ho dať keďže pre mňa osobne je to hrozne sladké a umelé.

jeliz59
30. dec 2021

Od roka povedala dr lebo tvaroh....aj lipanek....
Ale môže napríklad Coopacik skor to je kyslomliecny výrobok....

lara45
autor
30. dec 2021

@evaachesa a jogurt tiež čistý alebo ochutený?

kiarka333
30. dec 2021

Zacala som bielym jogurtom asi v siedmom mesiaci a mesiac na to aj pribinak 🙂

lara45
autor
30. dec 2021

@jeliz59 aj mne tak povedala lekárnička že od roku tak ma zaujímal názor mamičiek ako ste to mali vy s deťmi

evaachesa
30. dec 2021

@lara45 môj iný ako čistý nezje 😅 skúšala som kadečo od čerstvého ovocia, domácej výživy do toho, no nechápem ale odmieta ho ochutený 🤷

danulicek
30. dec 2021

Pýtaš sa, od koľkých mesiacov - môj starsi ho mal prvýkrát asi v 60 mesiacoch 😂 teda mal asi 5 rokov, mladsi cca 4 roky. Majú ich veľmi príležitostne, párkrát do roka.

enoula
30. dec 2021

Jogurt čistý, pribinacik urobíš lahko aj domaci (puding+tvaroh) a aspoň sa nepresladi

denden77
30. dec 2021

ma 15m a este to nejedla.. jedava biele Hollandie, do ktorych jej davam ovocie 😊

evaachesa
30. dec 2021

Minule som ale niekde zachytila vraj má pribinacik nové zloženie a tiež nejaký buď z Jednoty alebo Lidlu? ma lepšie zloženie oproti klasickému. Chcela som ochutnať, no nakoniec som to vypustila z hlavy a zabudla na to 😁. Možno niekto bude vedieť 🙂

zuzanka.zuzu
30. dec 2021

od 10 mesiacov a v podstate denne, len značky a príchute striedame... môj malý bol radšej ochotný byť hladný keď som mu na začiatku premotivovane ponúkala zdravú hollandiu, neskôr aj dochutenú, až som raz dala pribináčika a zošmakoval ho celý 😲

belllinka
30. dec 2021

@enoula tam nejde o presladenie, ale o tvaroh, ktory sa ma davat az po roku

enoula
30. dec 2021

@belllinka ano, to je hadam jasne... A hadam aj to, ze cukor/ochutene jogurty takému malemu dietatu vobec netreba

belllinka
30. dec 2021

@enoula evidentne jej to nie je jasne

andreatytler
30. dec 2021

@lara45 Davaj len biely jogurt. Tak dlho ako sa da. Ked pojde do skolky, tam asi zacnu so sladenymi.
V osladenych jogurtoch je nesktocne vela cukru. Oni to prezentuju ako ovocie ale v skutocnosti je to cukor.

kate_cs
30. dec 2021

@lara45 pribinacik nie je jogurt. Vôbec som ho deťom nedávala. Načo. Biely jogurt jedávali veľmi dlho a potom som ho dochutila domácim džemom, keď mal syn 3 roky. Tie pribinaciky a ochutené jogurty majú zbytočne veľa cukru a o ničom zloženie. Načo to dávať deťom 🤷🏼‍♀️

mia_von_prag
30. dec 2021

Od 7-8 mesiaca biely jogurt. Ovocie sme k jogurtu doplnili neskôr. Má 2,5 roka a pribinaka ešte nejedol, nemá záujem o osladene výrobky

evaachesa
30. dec 2021

@andreatytler môj ide do škôlky ďalší rok, no už teraz mám z toho obavy keď čítam čo v tej škôlke deťom podávajú...minule som čítala že jedna mamička žiadala učiteľky aby jej dieťaťu dávali čistú vodu a ešte aj s tým mali problém, lebo oni majú navarený sladený čaj 😱 omg...to vážne? 🤷

jjanulienka
30. dec 2021

Dievča, pichla si do osieho hniezda. Na koniku sa pribinacik nepapa😅😬😬
Mojej som skúšala dávať, nechcela ani ten🤷🏽‍♀️

henka123123
30. dec 2021

Biele moji nejedli nikdy....a od 6 m som zacala davat

benit
30. dec 2021

Ja len nechapem odkial potom deti uz v prvom rocniku beru plne tasky sladkosti a cipsov ked im to doma nikto nedava. Doma ani cukor nevidia a v skole ako naspidovane vevericky, zarabane sladke caje, sirupove vody, coca coly, palacinky s nutelou este posypane cukrom. Ale doma len biely jogurt a pribinacik je smrt. 🤦‍♀️

evaachesa
30. dec 2021

@benit no niekde bude vážne chyba...keď vidím deti cca 10 ročné ako idú zo školy s energetickými nápojmi, mám dosť. Ako je možné že to tým deťom vôbec predajú? 🤷

koniarova
30. dec 2021

@lara45 preboha. Pribinacik. 😮😮😱😱😱To znie šialene. Sama vidíš, že ženy tu, ho nikdy ani len do ruky nechytili, nieto ešte deťom dat. Ani neviem, na čo sa to vlastne vyrába, keď ho nikto nekupuje. 😁😁😁😁 Ale k otázke. Okolo 1,5 roka raz za čas úplne bez problémov. 😁

beronsche
30. dec 2021

@koniarova tak to predychaj a odpust si ten posmesny ton.. 😉
@lara45 detom som davala biely jogurt. presladene pribinaky a pod. chutnali hadam az ako skolkari..

koniarova
30. dec 2021

@beronsche pokúsim sa. 😁

jasminka22
30. dec 2021

@lara45 podla mna neries komentare ale to ci tvojmu dietatu bude chutit biely jogurt. Ak ano, davaj radsej ten, ak nie skus pribinacika. Ja davam biely probio jogurt, “zivy jogurt” od cca 8 mesiaca. Davam s ovsenymi vlockami.

jujala
30. dec 2021

moji maju 9r a 11r, pribinacika nepoznaju. zato cottage cheese, kefir, tvaroh, od 1r. raz priniesli termix zo skoly, len ovonali a letel do kosa.
inak mne mama akoze robievala pribinacika: tvaroh+med+lyzica bieleho jogurtu ale to som chodila na zakladku

euka210
30. dec 2021

@lara45 jogurt od 9mes. biely, neskor s prichutou, lebo videl ze mam ja 🤣
Konkretne Pribinacik asi raz...je to straaasne sladke, hnusne. Ale Sabinacik ci termixy, ci ine s tvarohom mozu po roku.